12.10.21, 14:20Fot. wikipedia domenapubliczna

Były lewicowy premier Włoch na liście płac rosyjskiej firmy

Lider i senator tworzącego obecną szeroką koalicję rządową ugrupowania Italia Viva, a zarazem były lewicowy premier Włoch, Matteo Renzi, figuruje na liście płac rosyjskiej firmy trudniącej się wypożyczaniem samochodów.

Ujawnienie przez włoskie media faktu, że Renzi od kilku miesięcy zasiada w zarządzie działającej głównie w Moskwie spółce, której wartość szacowana jest na pół miliarda euro, a której udziałowcem jest rosyjska grupa inwestycyjna, spowodowało, że na lewicowego polityka wylała się w jego kraju potężna fala krytyki.

„Czy Matteo Renzi jest senatorem czy lobbystą?” - pytała parlamentarzystka Ruchu Pięciu Gwiazd Paola Taverna. A inni członkowie tej koalicyjnej przecież formacji wyrażali opinię, że konflikty interesów Renziego osiągają już „niedopuszczalne rozmiary”.

Jeśli Renzi chce być dalej biznesmenem, byłoby dobrze aby opuścił politykę, bo to dwa różne zajęcia” – stwierdził z kolei Giuseppe Provenzano, jeden z liderów dawnej formacji byłego premiera Włoch, centrolewicowej Partii Demokratycznej. Provenzano postępowanie Matteo Renziego zakwalifikował, jak przejaw „degeneracji politycznej”.

 

ren/PAP

Komentarze

Jenny2021.10.13 4:15
Obajtek
Glaudiusman2021.10.12 22:34
Można stwierdzić, że lewacy to zdrajcy w większości.
Hanys GórnoŚląski2021.10.12 19:33
Jeśli to ten ze zdjęcia, to faktycznie ma na mordzie wyryte dużymi literami złodziejstwo - jak każdy lewak.