17.08.20, 10:15Screenshot Youtube

,,Były naciski''. Poseł KO wygadał się w sprawie głosowania dot. podwyżek dla rządzących

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski z pewnością nie jest dziś ulubieńcem władz KO. W rozmowie na antenie TOK FM wygadał się bowiem, że w sprawie głosowania nad podwyżkami dla rządzących były naciski ze strony władz klubu.

Jak już informowaliśmy na portalu Fronda.pl, zdecydowana większość posłów KO zagłosowała za projektem ustawy dotyczącej podwyżek wynagrodzeń dla rządzących. Tylko kilkunastu się wstrzymało a kilku wyłamało.

Dzisiaj w trakcie konferencji prasowej szef PO Borys Budka na konferencji prasowej zapowiedział, że będzie rekomendował senatorom odrzucenie ustawy, którą wcześniej uchwalił Sejm.

Na antenie radia TOK FM Sterczewski tymczasem stwierdził, że głosowaniem kolegów klubowych jest „szczerze zbuylwersowany”. Został też zapytany o to, czy pojawiły się jakieś naciski na posłów ze strony władz klubu w sprawie tego konkretnego głosowania. Sterczewski odparł, że co prawda wobec niego nikt takiej presji nie wywierał, ale:

[…] rozmawiałem z posłami i posłankami również z innych klubów i faktycznie były takie naciski. Uważam, że to jest kuriozalne”.

dam/TOK FM,TVP.Info

Komentarze

Suweren2020.08.17 17:53
Ludzie, a co to za news przy przepierdoolonych przez Sasina 70 mln pln, bo tak się prezesinie podobało, albo 2 mld na TVP za głowę Kurskiego, które zakończyło się splunięciem prosto w twarz waszego własnego prezydenta, który, jak każdy facet, otrzepał się i poszedł dalej. Aż mi żal człowieka.
Seks kamerki2020.08.17 15:57
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
mordechaj2020.08.17 14:43
To dobrze, że PO odeszła z koalicji HAŃBY (PiS+SLD+PSL). Postkomuniści czerwoni (SLD), postkomuniści zieloni (PSL)i postkomuniści czarni (PiS) tkwią nadal w koalicji chciwości i pogardy dla Polaków.
Święty Jan Paweł II2020.08.17 13:29
«Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» (Mk 16, 15). Tymi słowami Zmartwychwstały, przed wniebowstąpieniem, powierzył apostołom powszechne zadanie misyjne. Jednocześnie zapewnił ich, że w tej ważnej misji mogą liczyć na Jego nieustanną pomoc (por. Mk 16, 20). - - - Te właśnie słowa w sposób wymowny zabrzmiały w dzisiejszej uroczystej liturgii. Stanowią one przesłanie, które przekazują nam na nowo trzej nowi święci: Daniel Comboni, biskup, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego i Sióstr Kombonianek Misjonarek Czarnego Lądu; Arnold Janssen, kapłan, założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego i Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji; Józef Freinademetz, kapłan ze Zgromadzenia Słowa Bożego. - - - Ich życie ukazuje wyraźnie, że głoszenie Ewangelii stanowi «pierwszą posługę, jaką Kościół może spełnić względem każdego człowieka i całej ludzkości» (Redemptoris missio, 2). Nowi święci uczą nas, że ewangelizacja, oprócz działań w obronie godności człowieka — niekiedy narażających na niebezpieczeństwo, jak pokazuje doświadczenie tak wielu misjonarzy — zawsze obejmuje jawne głoszenie Chrystusa. To właśnie jest cenne dziedzictwo i wzór, jakie ci trzej nowi święci, wyniesieni dziś do chwały ołtarzy, pozostawili zwłaszcza swym rodzinom zakonnym. Podstawowym zadaniem instytutów misyjnych jest misja ad gentes. Żaden inny obowiązek o charakterze społecznym czy humanitarnym, choć potrzebny, nie może być od niej ważniejszy. - - - «Wszystkie narody ujrzą chwałę Pana». Psalm responsoryjny, który przed chwilą odśpiewaliśmy, podkreśla pilną potrzebę misji ad gentes również w naszych czasach. Potrzebni są ewangelizatorzy odznaczający się takim samym entuzjazmem i zapałem apostolskim, jak bp Daniel Comboni, apostoł Chrystusa pośród Afrykanów. Poświęcił on wszystkie zasoby swej bogatej osobowości i głębokiego życia duchowego, aby Afryka — kontynent, który tak bardzo umiłował — mogła poznać i przyjąć Chrystusa. - - - Jakże nie wspomnieć dziś z miłością i troską tych drogich nam ludów? Afryka, ziemia bogata w zasoby ludzkie i duchowe, nadal doświadcza licznych trudności i boryka się z problemami. Oby wspólnota międzynarodowa zechciała czynnie pomóc jej budować przyszłość pełną nadziei. Ten mój apel zawierzam wstawiennictwu św. Daniela Comboniego, wielkiego ewangelizatora i obrońcy Czarnego Kontynentu.
Elwira2020.08.17 13:15
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
ASTOM2020.08.17 13:00
Sterczewski jest "zbuylwersowany" - po polsku "zbójlwersowany". Nie wiem co to znaczy ale do tego POsła pasi.
Michał Jan2020.08.17 11:37
Jak to dobrze, że posłowie Zjednoczonej "Prawicy" nie potrzebują nacisków.
ryszard2020.08.17 10:35
Im się należy. Korzystanie z przywracania młodości kosztuje, leczenie osoczem też, muszą przecież przetrwać zarazę, bo kto przejmie później za grosze majątki tych co nie przetrwali.
Pchaj się na afisz jeśli POtrafisz.2020.08.17 10:40
Rysiu z główką wszystko w porządku?
ryszard2020.08.17 12:44
Powtarzasz stary chwyt co bardziej prymitywnych bolszewików.