18.04.21, 09:00fot. pixabay.com

C. Gluck: Antysemityzm w bastionie żydowskiej diaspory w USA

 

Czy to lewicowe elity z żydowskim rodowodem zawlokły antysemityzm na amerykańskie campusy? W USA lawinowo wzrastają bowiem nastroje antysemickie. Najbardziej wśród osób z wyższym wykształceniem. Sprawą zbadania tego zjawiska zajęli się naukowcy z University of Arkansas biorąc jako wyjście do swoich badań powszechność antysemityzmu na kampusach uniwersyteckich.

- Wraz z hindusami, żydowscy Amerykanie są najlepiej wykształconą grupą religijną w Ameryce. Amerykańscy Żydzi od dawna zakładali, że głównym źródłem antysemityzmu w Ameryce jest ignorancja i że wraz ze wzrostem poziomu edukacji poziom antysemityzmu będzie się zmniejszał – czytamy w tekście Caroline Gluck na portalu dismis.com.

Jak się okazało to założenie stało się błędne, ponieważ antysemityzm najbardziej szerzy się wśród osób wykształconych i wzrasta on wraz poziomem wykształcenia.

- Amerykańskie grupy żydowskie są dobre w zwalczaniu białej supremacji. Niestety, najbardziej niebezpieczne zewnętrzne zagrożenie dla życia Żydów w Ameryce nie pochodzi od neonazistów. Pochodzi z ich bazy domowej – pisze dalej Gluck.

I tak na przykład absolwenci college'ów w stosunku do osób, które nie zaczęły studiować są o pięć procent bardziej antysemiccy i uznają za możliwe „stosowanie antysemickich podwójnych standardów wobec Żydów”.

Jak stwierdza autorka, uczelnie i środowiska akademickie, które są ojczyzną amerykańskiego żydostwa już od wieku, które stały się także kluczem wejścia Żydów do amerykańskiej elity, stały się także i obecnie są „wrogim terytorium”.

Na kolejnym miejscu źródłem powstawania i szerzenia nastrojów antysemickich są media.

 

Pełny tekst można przeczytać - TUTAJ

 

mp/dismis.com

Komentarze

chłopka2021.04.20 15:38
Mam dość ciągłych glazurowanych informacji w mediach , zwłaszcza w TVN na temat Zesraela i US bandit . Nie obchodzi mnie ta propaganda ich sukcesu . Polska jest żydowska , media żydowskie ( na razie ) , ale to ciągle jest POLSKA . Śląsk oparł się germanizacji przez 800 lat a więc oprze się też judaizacji . Poznańskie też . Chcecie mieć tylko Księstwo Warszawskie ? Nie widzę problemu . W Europie niedługo rozpocznie się prawdziwa zawierucha . Mamy swoich sąsiadów z którymi łączą nas silne więzy pomimo zatargów w przeszłości i nie obchodzą nas sympatie Warszawki .
GRAN2021.04.20 12:14
Eichmann w Jerozolimie. H.Arendt i wszystko jasne
prosty2021.04.20 11:51
Lewica jest z reguły propalestyńska, stąd mniejsza miłość do Żydów i łatwiej o antysemityzm. Swoją drogą z taką definicją antysemityzmu, pod który podciąga się wszelką krytykę lub wyciąganie niewygodnych faktów, daleko nie zajadą. Inne, bardziej liczne nacje ich przebiją, jak przy pierwszej okazji BLM.
rychu2021.04.20 11:35
Żydzi wiedza że my wiemy kim są stad ten antypolonizm
Eustachy2021.04.19 8:32
To jeszcze nie spacyfikowali całej nauki amerykańskiej ?Myślałem że już po ...
Marek2021.04.18 20:40
Im bardziej wykształceni, czyli im więcej wiedzą, tym są bardziej wrogo nastawieni do Żydów. Wniosek: ograniczyć skalę scholaryzacji wśród Amerykanów.
Anonim2021.04.20 12:24
U nas już to się dzieje dzięki lockdownom.
Polak2021.04.18 18:16
Czy ktokolwiek (może oprócz Palestyńczyków) zna ich tak jak my?!
bogdanus2021.04.18 15:16
Co mają pretensje, to żydzi od lat 60-tych wprowadzali lewactwo w wyższych uczelniach USA.
Czy Hitler byl antysemita?2021.04.18 15:02
Jeżeli tak to skąd się wziął?............. Patrick Buchanan, amerykański, konserwatywny publicysta, były kandydat na prezydenta USA, był asystentem Nixona, Forda, Reagana, autor wielu książek analizujących życie polityczne USA, roli USA, ale nie tylko. Otóż Pat Buchanan, napisał taką dość "pod prąd" książkę pt.: "Churchill, Hitler and the Unnecessary War: How Britain Lost Its Empire and the West Lost the World" - Nie wiem, czy jest polskie tłumaczenie. Można w niej znaleźć ciekawą, aczkolwiek politycznie niewygodną analizę. Jak to się stało, że Niemcy przegrały I WŚ? W dużym stopniu dzięki Żydom i to tym niemieckim. Hitler nie był antysemita do czasu kapitulacji Niemiec w 1918 r.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.18 17:58
Byl i to pod wplywem pseudonaukowej literatury amerykanskiej.
Np. jakiej tej literatury?2021.04.18 18:57
Podaj przykład.
Antysemityzm?2021.04.18 14:33
Ciekawe skąd się wziął? Może by tak zapytać ekspertów, profesorów: Grabowskiego, Hartmana, Hertrich-Woleński albo może kogoś z klasy rządzącej w Izraelu. Pamiętajmy o specach od nienawiści, jaką jest Anti-Defamation League. Oni mają na to odpowiedź. I ja mam na to odpowiedź, nazywa to się z angielska: backlash albo backfire a z polska; jak Kuba bogu tak bóg Kubie.
Ix Ypsilon2021.04.18 14:09
Z tego co wiem, to Palestyńczycy są właściwymi Semitami, a ci tzw. żydzi, którzy biegają po całym świecie, to są w dużej większości Chazary ze stepów nadkaspijskich, klejących się do Semitów. Więc nie mogę być antysemitą, bo Semity na oczy nie widziałem.
Klapaucjusz2021.04.18 13:38
A w Polsce można się nauczyć antysemityzmu w domu i w kościele - wcale nie potrzeba wyższego wykształcenia.
Anonim2021.04.18 13:46
albo od takiego antysemity jak ty Kutacjusz
"można się "2021.04.18 14:13
Może jakieś konkretne przykłady.
Ed2021.04.19 8:47
W kościele to ty nie byłeś, takie opowieści znasz z WYBORCZEJ. Z kościoła wyniosłem podziw dla Żydów. Życie zweryfikowało moje uczucia do tego narodu. Nieludzkie jest to co spotkało ich w IIWŚ, ale nieludzkie tak samo jest to co oni zrobili i robią.
ceramik2021.04.18 12:46
żydowskie media są źródłem powstawania i szerzenia nastrojów antysemickich? Czy rozumiecie? Tak, to bb, bezczelna bezwstydność, zwana po żydowsku hucpa. Plemię wybrane przez Złego nie ma PO hamowania.
Co to jest "żydostwo" Mariuszu?2021.04.18 12:16
j.w.
KOSTEK2021.04.18 11:17
Narzucanie wszystkim Amerykanom obowiązkowych lekcji na temat Holokaustu przynosi właśnie taki skutek. Historia Żydów europejskich, nawet najbardziej tragiczna, to nie jest ich historia. Żaden amerykański Żyd nie zginął w czasie Zagłady, więc młodzi Amerykanie traktują tę wiedzę podobnie jak niegdyś w Polsce traktowano obowiązkowe na wszystkich kierunkach studiów zajęcia z marksizmu - leninizmu lub z ekonomii politycznej socjalizmu, czyli z pogardą, a w najlepszym razie z obojętnością. Poza tym Żydzi zdaje się nie zauważyli, że teraz Black, not Jewish, Lives Matter. Tym bardziej dziwi, a nawet śmieszy, zaangażowanie Żydów, przedstawicieli białej rasy, w walkę z białą supremacją.
Klapaucjusz2021.04.18 13:45
Dziwny argument. W Polsce obowiązkowo naucza się historii starożytnego Rzymu pomimo, że żaden Polak nie był obywatelem Res Publica Populi Romani. I nie widzę z tego powodu wzrostu nienawiści do Włochów.
KOSTEK2021.04.18 14:47
To prawda. Uczymy się historii Rzymu, Grecji, Francji, Rosji, Niemiec czy Anglii, dlatego, że kraje te, ich dzieje i kultura, miały wpływ na dzieje i kulturę polską, ale przede wszystkim w Polsce uczymy się historii Polski. Poczynania tych państw w toku dziejów, w tym także Polski, nie tylko poznajemy, ale możemy je oceniać, krytykować, podziwiać lub ich się wstydzić. Inaczej jest obecnie w przypadku Żydów. Wobec nich trzeba przyjmować postawę bezkrytyczną. Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, uznawany jest za antysemitę. A to jedna z najcięższych win. Dzieje II wojny światowej coraz bardziej sprowadzane są do zagadnienia odpowiedzialności za Holokaust. Zaczyna dominować teza, że wszyscy, niezależnie od tego, po której stronie frontu w tej wojnie walczyli, są odpowiedzialni za zagładę Żydów. Polska straciła w tej wojnie 6 milionów obywateli, w tym 3 miliony Żydów. Zarzuca się Polakom, że niewiele zrobili, a właściwie prawie nic, żeby ich ratować. Ale przecież straciliśmy również drugie 3 miliony obywateli, w większości Polaków, których też nie uratowaliśmy. Z tego powodu nikt Polakom nie zarzuca, że wymordowali 3 miliony swoich rodaków, choć oczywiście części tych strat można było pewnie uniknąć. Można było przecież nie szastać życiem ludzi żyjących pod niemiecką okupacją, powstrzymać się od działań partyzanckich czy np. nie rozpoczynać Powstania Warszawskiego. W Ameryce dzieje się podobnie. Amerykanie chcieliby pewnie też lepiej poznawać własną przeszłość, czcić własnych bohaterów lub obalać ich pomniki, nawet pielęgnować własne mity historyczne, niż obowiązkowo uczyć się o czymś, co w żaden sposób ich nie dotyczy. Mają swoje grzechy z przeszłości swoich Indian i niewolników, których mordowali lub ciemiężyli. I to jest przeszłość, z którą pewnie przyjdzie im się rozliczyć.
Antysemityzm jest tutaj poniekąd... logiczny2021.04.18 11:12
Skoro ktoś walczy z "białą supremacją" to prędzej czy później zwróci uwagę na to, która nacja zajmowała się handlem czarnymi niewolnikami. Jakoś w Polsce nie mówi się o zamieszkach murzyńsko żydowskich z lat 90-tych, które bywały bardzo burzliwe.
Skrzypek na dachu2021.04.18 10:52
Brawo Pani Karolina Gluck . USA raptem zamienia sie w eksperyment " Wszechswiat 25 ", Universe 25 .
jako żyd sefardyjski, z Krakowa, Polak patriota2021.04.18 10:51
nie znoszę te chazarskiej, wscvhodniej , zapaździałej , niewykształconej żydowskiej Farszawki z Warszawy tego małego żydowskiego miasteczka na skraju zaboru rosyjskiego
Idź się lecz skurwysynu!!!!2021.04.18 10:15
A teraz wyjaśnię dla czego bankom na spermę podobają się starsi faceci - oczywiście oprócz doświadczenia i macierzyństwa czyli hierarchii instynktu stadnego jest jeszcze jeden powód; Starszy facet - czyli po przejściach - czyli dziwkarz nie będzie o 17 letnią małolatę zazdrosny - to jest punkt o który bankom na spermę najbardziej chodzi - oraz można mu ufać - nie będzie oceniał jej i innych banków na spermę doświadczenia, i będzie wiązał się z nią dla charakteru, a po za tym z wiekiem pompon grubieje.
Ala2021.04.19 8:53
...a ty to na jaki temat?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.18 10:13
polacy dobrze robili wydając podczas wojny żydów w łapska nazistów a po wojnie paląc ich w stodołach lub mordując tak jak w kielcach! brawo PiS!
Anonim2021.04.18 10:24
Swołocz ruska
Durniu2021.04.18 19:04
Gdzies był jak Bozia rozum rozdawała ? Strzelałeś do dzieci palestynskich ?
Ix Ypsilon2021.04.20 10:59
A jednak tak. Jesteś największym kretynem Polski.
Tomek2021.04.18 9:45
Synagoga szatana zło w czystej postaci
Żydzi wysysają antysemityzm2021.04.18 9:31
z mlekiem Mame i plemnika Tate
Wania Antonim to potomek Żydów2021.04.18 9:24
antysemityzmu Żydów nie zagłuszysz
Kaczka basta!2021.04.18 9:23
Ach, ta Caroline Gluck, która robiła przywódcom zachodnim moralny wyrzut, że nie bronili do końca Mubaraka!
Anonim2021.04.18 9:47
Odezwał sie gudłaj z mossadu
PILNE!2021.04.18 9:21
Jak Polacy zniszczyli obraz Matki Boskiej Częstochowskiej> Przez stulecia próbowano ukrywać prawdę o najbardziej niesławnym wydarzeniu z historii Jasnej Góry. Od XV aż do XXI wieku o napad na klasztor i zniszczenie świętego obrazu oskarżano rabusiów z zagranicy. W rzeczywistości zbrodni dopuścili się Polacy. "(...) pewni szlachcice polscy, którzy zbyt rozrzutnie roztrwonili swoje majątki po ojcach i mieli długi, przekonani, że klasztor Częstochowa, czyli Jasna Góra należący do zakonu pierwszego eremity Świętego Pawła ma wielkie skarby i dużo pieniędzy (...) – dobrawszy sobie rabusiów z Czech, Moraw i Śląska, w uroczystość Wielkiejnocy (...) napadają na tenże klasztor. Nie znalazłszy skarbów, zawiedzeni w swej nadziei rzucają się na naczynia liturgiczne, mianowicie: kielichy, krzyże i ornaty." Na tym złoczyńcy nie poprzestali. Ich łupem padł również, przyozdobiony przez wiernych drogocennymi wotami, obraz Czarnej Madonny. Uczestnicy napadu, wedle dziejopisa, "przebili w poprzek mieczem twarz obrazu i złamali ramy, w które był oprawiony". Wszystko po to, aby "na podstawie tak okrutnych i niegodziwych czynów wzięto ich nie za Polaków, ale za Czechów".
Wania Antonim kucaj przed Złotym Cielcem o zdrowie2021.04.18 9:23
kolejna nieudana zwalona grucha
matis892021.04.18 9:19
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przepowiedział że Żydzi idący obecnie za Antychrystem mają wokół siebie fałszywych sojuszników. Idą za Antychrystem, tak ich oszuka, choć skrycie ich nienawidzi.
T2021.04.18 9:17
Każdy kto słusznie ma zastrzeżenia do tego co wyprawiają Żydzi musi jedno wiedzieć. Są różni Żydzi oraz tacy co Żydów udają. Kolejna sprawa to to, że całe zło pochodzi od udawanych Żydów - Chazarów mających w łapskach cały świat - Rotschildów. Ale ludzie w niewiedzy atakują Żydów prawdziwych, tych starotestamentowych zamiast tych, którzy za pomocą pieniądza i mediów opanowali świat. To jak w czasach II Wojny Światowej. Biedni Żydzi byli paleni w obozach koncentracyjnych, a synagoga szatana przeliczała sztabki złota ukradzione tym małym ciułaczom żydowskim, a do tego Chazarzy sami byli architektami tych wszystkich wojen, na których zarabiali sponsorując obie strony konfliktu. Ja mam w żyłach właśnie krew tych Żydów biednych - mój pradziadek został zamordowany w Auschwitz-Birekenau.
A co o Żydach powiedział Weitzmann,2021.04.18 9:25
późniejszy prezydent Izraela “Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszystcy Żydzi w Polsce” wolna-polska.pl/wiadomosci/dziesiec-pytan-syjonistow-rabina-michaela-dov-weissmandla-ztl-rektora-nitra-jesziwa-autora-glebin-min-hametzar-2014-07
P2021.04.18 9:58
Rozkaz był zamordować wszystkich rasy europejskiej - jak zrozumiałem że krzyż to jedna istota jestem tego pewien. Watykan i Rycerze chrześcijaństwa to wykonali po swojemu zwalając winę - Co prawda Hitler i Stalin grali po swojemu i chcieli ich też pokonać wspierając się patriotyzmem narodowym - ale zbyt pobłażali kulturze tańca, i feminizmowi co widać po wąsach Hitlera które są zaprzeczeniem jednego pasku pod ustami - tak jak wszystkie fajne postacie z tymi wizerunkiem w popkulturze - to był wizerunek Boga - zrobili z tego kobiety.
Ela2021.04.18 9:17
Kupuję jutro szampana bo Zjednoczona Prawica się wali.
Ela wielki bąblu2021.04.18 9:25
polecam ruski szampan - 3,56 zł
Ela2021.04.18 12:01
Ruski to dla pisiorów ani lubią Putina. Na taką okazję tylko prawdziwy, francuski.
Ela2021.04.18 12:20
dla wszystkich franza laska
mlody2021.04.18 13:01
TOBIE ICKA W TYM KIBUCU NA LEB CI SIE COS WALI.
Wicio filosemita2021.04.18 9:10
potwierdzam - najbardziej antysemiccy są ateiści żydowscy lewaccy, odzrucający Torę. Ale jak trzeba , jak w 1967 roku, założą mycki
to tak jak w Polin2021.04.18 9:08
rzeszą antysemityzm - czerska, TVN czy Der Onet wlaściciel Żyd