25.10.21, 17:56fot. cba.gov.pl

CBA zatrzymało kolejne osoby z tzw. mafii lekowej

CBA zatrzymało kolejne dwie osoby zamieszane w proceder handlu lekami. Grupa przestępcza w ramach której działali zatrzymani skupiła w latach 2018-2019 leki i produkty lecznicze o wartości co najmniej 3,3 mln zł.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali kolejne dwie osoby związane ze zorganizowaną grupą przestępczą popełniająca przestępstwa w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków. Czynności były realizowane na terenie województwa mazowieckiego oraz śląskiego.

Zatrzymane osoby związane były z podmiotem, który z jednej strony prowadził hurtownię farmaceutyczną z drugiej fikcyjną przychodnię lekarską. Wskazany podmiot był jednym z ogniw tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków, przez który końcowo sprzedawano poza granice Polski leki nielegalnie skupione z aptek z terenu całego kraju. Jednym z takich krajów docelowych były Czechy.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż grupa przestępcza w ramach której działały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA osoby skupiła w latach 2018-2019 leki i produkty lecznicze o wartości co najmniej 3,3 mln zł.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa ma charakter typowo rozwojowy, w najbliższym czasie należy spodziewać się dalszych czynności w tej sprawie.

To kolejna już realizacja w przedmiotowej sprawie, dotychczas zatrzymano 7 innych osób.

 

mp/cba.gov.pl

Komentarze

Mariusz K2021.10.25 19:01
O jakie leki chodzi. Moze ja bym od nich cos kupil.
Opiat2021.10.25 19:32
Napewno opioidowe leki!Uwielbiam tramal!
matis892021.10.25 18:35
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
A sądy ich wypuszczą2021.10.25 18:20
Żadna struktura generująca jakąkolwiek władzę, nie może nie podlegać odpowiedzialności za to w jaki sposób funkcjonuje. U nas w sądownictwie taką strukturę zbudowano i to jest wstrząsające, zwłaszcza gdy pokazała swoją agresywną twarz. Przecież w tej chwili ofiarą najgorszej agresji ze strony mandarynów kasty padają najczęściej Bogu ducha wini młodzi sędziowie, nominowani według obecnie obowiązujących ustaw. A przy tym spora część prominentnych sędziów jawnie sprzeniewierzyła się zasadzie apolityczności. Nie tylko w deklaracjach, ale co gorsza w wyrokach. To jest absolutnie nie do przyjęcia. Co do walki na nominacje w TK i SN - sprawa jest "arcyboleśnie " prosta i najlepiej ją opisuje nieco zmodyfikowany cytat z Wielkiego Szu: " Ja oszukiwałem, ty oszukiwałeś wygrał ..... https://www.salon24.pl/u/qqc1968/1175058,czy-unia-umrze-za-tuleye-czyli-billy-ray-valentine-w-brukseli#comment-21610725
Opiat2021.10.25 18:14
Lubiem tramal;)