20.12.19, 17:42zdj. screen Youtube

Cela plus: Były sędzia Wojciech Ł. usłyszał już zarzuty prokuratorskie

Były sędzia Wojciech Ł. usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań i doniesienia o przestępstwie, którego nie było - poinformowała Prokuratura Regionalna w Krakowie.

Sędzia Wojciech Ł. stawił się w piątek w prokuraturze razem ze swoją pełnomocniczką.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Wojciech Mularczyk, materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie jest szeroki i oparty na ekspertyzach biegłych informatyków oraz przesłuchaniach świadków.

- Z tych dowodów wynika podejrzenie popełnienia przestępstw w postaci powiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, które miało polegać na podszywaniu się pod osobę Wojciecha Ł. w ramach korespondencji internetowej z wykorzystaniem konta internetowego na portalu społecznościowym Twitter przy wykorzystaniu włamania na to konto - mówił prok. Wojciech Mularczyk.

Rzecznik poinformował, że nie znaleziono dowodów na to, by ktokolwiek podszywał się pod Wojciecha Ł. w korespondencji prowadzonej na portalu Twitter i włamywał się na jego konto na portalu.

- Ponadto z ekspertyzy z zakresu informatyki wynika także, że Wojciech Ł. wykonał przy użyciu swojego telefonu zdjęcie typu selfie, które ma istotne znaczenie w ustaleniach dowodowych, bo zostało wykorzystane jako element weryfikujący rozmówcę w ciągu komunikacji - podkreślił prok. Wojciech Mularczyk.

Dodał, że Wojciech Ł. jest też podejrzany o złożenie fałszywych zeznań w toku postępowania przygotowawczego, które prowadziła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a kontynuowała prokuratura w Legnicy. Zaznaczył również, że oskarżony odmówił złożenia oświadczenia odnośnie do treści stawianych mu zarzutów. Nie złożył także wyjaśnień, a przedstawił jedynie oświadczenie natury formalnej.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

katolik2019.12.21 9:17
I kto -Sedzia-Poswięcał się dla dna mor-społ-polit ,czy otrą mu łzy?Szatan w dnie tak właśnie niszczy ludzi, a dostrzeże to ten ,komu skutki dna się objawią
lech keller-krawczyk ohydny staruch2019.12.20 19:42
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata", "Bjorn z Rogiem w Doopie"... Jest 𝐒𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych idiotycznych pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-"genetyk słowianszczyzny" jest rzeczywiście 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 kręci się koło szkół i 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐢𝐧𝐠 chłopczyków. Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
anonim2019.12.20 19:33
co to za sędzia, który aby się bronić potrzebuje adwokatów i pełnomocników ...
Krystian. 2019.12.20 19:31
Jago sprawę powinien prowadzić, Kryształowy Prokurator Stanu Wojennego, członek PZPR, niezłomny i niezawisły Stasiek Piotrowicz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szatanek2019.12.20 18:19
Jak pisobolszewickie świnie będą się dalej upierać że czarne jest białe to będzie wypierpol jak mówił Tusk. Nie da się być w Unii i nie respektować prawa Unii.
Grizzly2019.12.20 21:35
Pier... ruski psycholu gadasz, że sowieckie sędziuchy mogą dalej sprawować urzędy?
Stańczyk2019.12.20 18:12
Skazał nie tego co uprawia korupcję tylko tego co ściga. Skazał też uczestnika protestu kiedy ujawnione zostały pogaduchy jak to koleżeństwo patyjnie twierdzi, że minister od bezpieczeństwa był zamieszany w (nie)sławne podpalanie budki pod ambasadą. Skazany przez Wojciecha Ł. został później UNIEWINNIONY (nie mylić z ułaskawieniem).