01.09.21, 10:56fot. policja.pl

Cela plus! Rozbito gang samochodowo-narkotykowy

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów i motocykli, paserstwem samochodowym i przestępczością narkotykową. Policjanci wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami z Katowic oraz funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymali 6 mężczyzn. Mundurowi zabezpieczyli m.in. 4 motocykle i samochód, części samochodowe, 1,5 kg amfetaminy, marihuanę i gotówkę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej od kwietnia br. zajmowali się sprawą grupy przestępczej, której członkowie od 2020 r. na terenie całego kraju zajmowali się kradzieżą pojazdów oraz paserstwem samochodów i części samochodowych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie. Kryminalni rozpracowali grupę przestępczą i zebrali materiał dowodowy, a następnie przystąpili do zatrzymań. Wspomagali ich policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a także funkcjonariusze straży granicznej z Hrebennem i Rudy Śląskiej. W skoordynowanej akcji na terenie kilku miejscowości na Śląsku i w Małopolsce zatrzymano w sumie 6 osób – 3 obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 53 lat oraz trzech obywateli Polski w wieku 39 i 40 lat. Stróże prawa przeprowadzili przeszukania miejsc pobytu podejrzanych. Ujawnili i zabezpieczyli m.in. 4 motocykle i samochód osobowy oraz części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł (m.in. 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów). Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Mundurowi odnaleźli ponadto dużą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Jest to kolejna realizacja w sprawie tej grupy przestępczej. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci i prokuratura nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

mp/policja.pl

Komentarze

gumowa kaczka2021.09.1 16:34
a więc to było to słynne motokomando
rebeliant2021.09.1 12:29
A gdzie są policyjne "miny pułapki" na tych co lubią bić innych (z reguły słabszych i mniej licznych) ? Metodyka jest bardzo prosta - wystarczy się normalnie zachowywać, a to już będzie prowokacją dla bandziorów do ataku... a tu niespodzianka, bo ta "oferma" to policyjna przynęta. I wtedy wszystko zostaje nagrane kto jest napastnikiem i wio na 5 lat odsiadki w obozie pracy przymusowej. Mamy jak na dłoni przykładowych plemiennych nienawistników z Mielca, którzy jako "mniejszość romska" są wiecznie poszkodowani... Tym czasem to Polacy są prześladowani, a ich krzywdy są zamiatane pod dywan, ale od Polaka się chce, aby jeździł karetką. Jest jeszcze drugie rozwiązanie - skończyć z policją i rozwijać w Polsce ducha plemienności.