06.03.20, 08:25Fot. ilustracyjne, CBA.gov.pl

Cela Plus: Wyłudzanie świadczeń z PFRON i lewe faktury. Akcja CBA na Mazowszu

W dziesięciu miejscach na terenie Mazowsza funkcjonariusze CBA zabezpieczyli materiał dowodowy w związku ze śledztwem dotyczącym fałszywych faktur i unikania opodatkowania. Straty Skarbu Państwa liczone są w milionach złotych.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie wspólnie z Prokuraturą Krajową w Krakowie prowadzą postępowanie w spawie wyłudzania nienależnych świadczeń z PFRON oraz podawania nieprawdy i wprowadzania w błąd organów podatkowych poprzez wzajemne wystawianie nierzetelnych faktur kosztowych przez grupę kilkudziesięciu powiązanych spółek. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu szacowane są na kwotę przekraczającą 20 mln zł.

W związku z toczącym się śledztwem przeszukano i zabezpieczono materiał dowodowy w siedzibach podmiotów i osób, które były zaangażowane w proceder. Czynności przeprowadzono w dziesięciu miejscach na terenie Warszawy i okolic.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

CBA.gov.pl

Komentarze

anonim2020.03.6 9:35
Witold Gadowski ujawnia rzeczy po których powinno się zakotłować? Komentarz Tygodnia: Prezent za 200 milionów… Kulisy youtube.com/watch?v=_BMOZDWzjXE
Mirek2020.03.6 8:41
Likwidacja CBA to główny postulat Patologii Obywatelskiej . Przez 8 lat z Ryżym rozkradli 600 miliardów złotych . Dlatego uważam że Polsce ta Unia jest tak potrzebna jak diabłu krzyż . Bardziej tu chodzi o względy polityczne niż gospodarcze .
polak2020.03.6 8:32
komitet wyborczy SSok z Buraka kidawy błońskiej podaje hasło wyborcze ---WDROŻY KAŻDY ROssKAZ I NIEMCA I RUssKA-WYBIERZ MAŁGOŚKĘ -KANDYDATKĘ TUssKA