27.01.22, 17:13Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Co za absurd! Tusk oskarża premiera o udział w… ,,antyukraińskiej międzynarodówce’’

Donald Tusk prowadzi swoją perfidną grę, za pomocą której chce zbudować obraz Prawa i Sprawiedliwości jako partii proputinowskiej, a nawet antyukraińskiej. Kiedy Polska jest jednym z najważniejszych adwokatów sprawy ukraińskiej w debacie międzynarodowej, lider Platformy Obywatelskiej oskarża premiera Mateusza Morawieckiego o udział w spotkaniu… „antyukraińskiej międzynarodówki”.

Donald Tusk wystąpił dziś na konferencji prasowej. Ogłosił, że głównym powodem jej zwołania jest spotkanie „antyukraińskiej międzynarodówki” w Madrycie, w którym udział zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef PO stwierdził, że to powtórka „ponurego spektaklu” sprzed kilku tygodni, kiedy to w Warszawie spotkali się przedstawiciele europejskich ugrupowań konserwatywnych. Wskazał, że w spotkaniu weźmie udział premier Węgier Viktor Orban i kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen.

- „Wzywam pana premiera Morawieckiego do tego, żeby zdementował, że będzie spotykał się z tymi politykami, których antyukraińska postawa i proputinowska postawa jest oczywista i jasna od wielu, wielu miesięcy. Albo, żeby - jeśli jest prawdziwa ta informacja - że ma zamiar w tym spotkaniu uczestniczyć, żeby natychmiast podjął decyzję o nieuczestniczeniu w tym spotkaniu”

- powiedział Tusk.

W czasie konferencji prasowej Tusk sugerował też, że był podsłuchiwany w czasie pełnienia urzędu szefa Rady Europejskiej.

- „Niezależnie od tego, czy byłem bezpośrednio inwigilowany przez Pegasusa, sam fakt, że moje rozmowy były podsłuchiwane, kiedy kontaktowałem się z Romanem Giertychem, który reprezentował mnie w kilu sprawach, jest już wystarczająco oburzający”

- stwierdził.

Zaznaczył też, że jeśli był inwigilowany za pomocą systemu Pegasus, to jednocześnie podsłuchiwano też przywódców, z którymi rozmawiał jako szef RE. Do danych tych natomiast w takim przypadku dostęp miałyby również władze Izraela.

- „To byłby skandal wyjątkowo paskudny i bardzo źle wpływający na i tak nie najlepszą dzisiaj reputację polskich władz”

- podkreślił.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze

helena2022.01.28 11:01
Zadanie wykonane,tow. Putin !
Palestyna2022.01.28 4:18
Tusk tańczy jak mu BND gra
Anonim2022.01.27 22:08
Media PiS i Kaczyńskiego z DUMĄ i RADOŚCIĄ donoszą: "1 stycznia 2022 Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni"........................................................................https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html
HHD2022.01.27 21:53
Na pohybel Dewiatom PO i KO w kakao sld , ,psl , tvn holoty , wp.ss makreli putina , żydokimuchow nkwd kgb kasty Sądowej , lgbt q Brukseli.
Anonim2022.01.27 22:10
I co nam zrobicie? "Każda akcja wywołuje określoną reakcję. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też go rozumiem" - Beata Mazurek (PiS)
><2022.01.27 21:42
Żółwika z Putinem nie zapomną nigdy.
HHD2022.01.27 21:53
Na pohybel Dewiatom PO i KO w kakao sld , ,psl , tvn holoty , wp.ss makreli putina , żydokimuchow nkwd kgb kasty Sądowej , lgbt q Brukseli.
Putin2022.01.28 11:39
Nie widać żeby przybijał żółwiki z Tuskiem , to Tusk tak się cieszy. Putin patrzy na niego jak na wariata.
Jahu🐟2022.01.27 21:33
Pamiętacie jak tanie piwo było po 10 tyś zeta, a ekskluzywne po 40 tyś?
z Kanady2022.01.27 20:59
Nasuwa mi się myśl z Biblii: są różne przynależności partyjne i można należeć do jednej lub drugiej np. w Polsce lub jeszcze być szefem partii poza granicami Polski. Ponadto jest prawda i fałsz/kłamstwo. Wodzem prawdy jest Jezus a wodzem kłamstwa jest Szatan /tak jest w Biblii/, obydwaj prowadzą swoje "partie" od tysiącleci. Wysłuchawszy ostatniego wystąpienia DT na konferencji prasowej nasuwa mi się kto jest jego partyjnym szefem skoro tak manipuluje, zionie nienaiścią i chęcią posiadania nadwładzy w Polsce.
HHD2022.01.27 21:53
Na pohybel Dewiatom PO i KO w kakao sld , ,psl , tvn holoty , wp.ss makreli putina , żydokimuchow nkwd kgb kasty Sądowej , lgbt q Brukseli.
TW Oskar czyli Donald T .2022.01.27 20:50
Dlaczego kreatura antypolska zachowuje się tak a nie inaczej zrozumiemy po przeczytaniu książki Wojciecha Sumlińskiego pt. " Niebezpieczne związki Donalda Tuska " .
Anonim2022.01.27 22:15
Gorąco polecam wszystkim zapoznanie się z pracą Tomasza Piatka pt"Macierewicz i jego tajemnice " Książka ta jest dostępna od kilku lat na rynku księgarskim w Polsce a mimo to jej bohater tj.Macierewicz nie podał autora do sądu . Fakt ten pozytywnie weryfikuje pracę dziennikarza śledczego Piatka ! Gorąco polecam wszystkim zapoznanie się z pracą Tomasza Piatka pt"Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki, Wielkie żniwo " Książka ta jest dostępna od kilku lat na rynku księgarskim w Polsce a mimo to jej bohater tj.Rydzyk nie podał autora do sądu . Fakt ten pozytywnie weryfikuje pracę dziennikarza śledczego Piatka !
Jahu🐟2022.01.27 20:10
Donald przybiłeś już żółwiki bo szkopy cię potrzebują, fucha jest. Trzeba zapakować 5 tyś hełmów, taki prezent od szkopów dla Ukrainy.
nil2022.01.27 19:37
i pomyśleć, że tej kanalii powierzono kiedyś sprawowanie rządów. Aż dreszcz po ciele przechodzi ...
Olej2022.01.27 19:31
Pozwoliliście PiS-ie i Pan panie prezesie Jarosławie aby ten s.....yn powrócił. Zamiast go skutecznie zneutralizować umożliwiliście mu ponowną działalność, która da skutek jak ten w Smoleńsku. Bezkarność rozzuchwala. I widać ją na każdym kroku, tak jak i rozpełzłe wszędzie łajdactwo pełne szyderstwa i nienawiści. Jak tak dalej pójdzie to Polacy wezmą się za łby i poleje się krew. Wrogowie Polski tylko na to czekają zarówno ci za Odrą jak i ci ze wschodu.
idź Donald i nie kłam więcej2022.01.27 19:23
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba poinformował, które kraje udzieliły Ukrainie dodatkowej pomocy wojskowej wobec narastającego zagrożenia ze strony Rosji . Pomimo tego, że nasze państwo nie jest członkiem NATO, a art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego nie dotyczy Ukrainy, jesteśmy wdzięczni Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Polsce, Litwie, Estonii, Łotwie, Czechom i innym członkom NATO za zapewnienie dodatkowego wsparcia obronnego naszym Siłom Zbrojnym” – powiedział " . Polska jest wymieniona jako trzecia po USA i GB , więc idź Donald i nie kłam więcej , gdybys ty był premierem to Ukraina dostałaby z Polski taka pomoc jak z nieniec czyli 5 tys hełmów
Donald Tusk to oszust2022.01.27 19:14
Szkoda słów na sługusa merkelowej. Pozdrów dziadka, antypolska świnio. hahahaha
W twoich snach, Karolu2022.01.27 18:38
alias kak :-P
Foster2022.01.27 18:24
PIS prowadzi Nas na Wschód. Oby to się nie zakończyło większą izolacją jak w 1939 r.
Zimne oko2022.01.27 18:19
Dla wszystkich wrogów POlski, a w szczególności dla tego największego miłośnika mowy wiązanej dedykuję! Nadejdzie wkrótce taki dzień, Że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień Lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, Co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł Nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, Szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!
Krakus2022.01.27 18:12
Agencja AFP podała, że w dwudniowym spotkaniu w Madrycie, które rozpocznie się w piątek, mają wziąć udział: premier Węgier Viktor Orban, szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki, szefowa skrajnie prawicowej partii Zjednoczenie Narodowe (RN) i kandydat w nadchodzących wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen, a także liderzy skrajnie prawicowych partii z Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Litwy, Rumunii i Holandii. Czyli wszyscy, którzy są za Putinem. To są fakty. Ktoś zaprzeczy albo zarzuci mi kłamstwo? Powiem to samo, co Tusk: - Dziś jesteśmy świadkami wyprowadzania Polski przez PiS w peryferia Europy, w strefę niczyją. To jest realizacja marzeń Kremla! I wyście tych ludzi wybrali!!! Brawo!!!
harry2022.01.27 19:04
Tak się składa, że lewacko-tęczowy neo-komunistyczny motłoch Europy każde ugrupowanie prawicowe i konserwatywne określa od razu nazistami, faszystami i generalnie patologią. Jakby nie było tak, że samo lewactwo tęczowe z definicji jest antycywilizacyjną patologią samą w sobie. Areną tego czym w istocie jest lewacko-tęczowa patologia są Stany Zjednoczone i cały przegniły zachód Europy. To już nawet nie upadek jakiejkolwiek organizacji państwowej, to erozja humanizmu i wszystkiego co przez tysiące lat budowało cywilizację klasyczną, europejską. I niech sobie obłąkany lewacko-tęczowy motłoch walczy o utrzymanie takiej zdegenerowanej UE, w której Niemcy, w porozumieniu z Putinem, budując z nim gazowo-naftowego potwora Nord Stream 1 i 2 i robiąc z Kremlem interesy za które kolejni ministrowie i kanclerze Niemiec dostają od Putina w jego spółkach intratne posady toczą na pyskach pianę, że są tacy, którzy obnażają ich obłudę i hipokryzję. Oni od dawna usiłowali sobie podporządkować pomniejsze państwa przy pomocy sługusów jak ten ryży szczur z Sopotu. Normalni ludzie pomni historii swojej cywilizacji i wartości, które ją budowały albo tę Unię uczynią na powrót tym, czym była na początku, albo utworzą nową wspólnotę suwerennych państw. Na pewno nie pod przywództwem zdegenerowanych moralnie Niemiec i uwijających sie u ich stóp sługusów.
Dam2022.01.27 21:06
Le Pen "Ukraina należy do Rosyjskiej strefy wpływów"? Orban: "Ukraina nie ma nic do powiedzenia ws. naszej umowy gazowej z Rosją". Salvini chodzi z koszulką z Putinem itd. Coś kiepsko ci idzie zaklinanie rzeczywistości.
harry2022.01.27 21:21
no i Merkel obudziła się któregoś poranka a tu niespodziewanie Nord Stream 1 i 2 znalazły się na szwabskiej ziemi. Wystarczyła chwila nieuwagi.
Dam2022.01.28 9:19
Czyli odkryłeś, że Niemcy układają się z Rosją. Różnica jest taka, że nie ma u nich Morawieckiego który by wrzeszczał jak małe dziecko kiedy ktoś im to wypomni. A że się układa z przyjaciółmi Putina to się przyznać jakoś nie chce.
Krakus2022.01.27 22:01
Tak się harry składa, że polski obecny rząd popiera ludzi wspierających Putina, sorry :)
wczoraj chwaliłeś niemcy2022.01.27 19:14
za dostarczenie Ukrainie 5 tys hełmów , twoja wiarygodność jest jak niemców ...zerowa
Krakus2022.01.27 23:01
No hełmów i kamizelek :) A co dupku? :P
nikt2022.01.27 20:11
Za Putinem są nasi zachodni sąsiedzi.
kiedy Piekielhauba dziadka z Wermachtu2022.01.27 18:08
zostanie przekazana do Kijowa
Witam szanowne trolle2022.01.27 18:04
Aresztować ta mendę Thuska.
[email protected]2022.01.27 17:57
Chyży Rój stara się dotrzeć do tej 30% populacji, którą badacze określają jako DEBILE. W każdej populacji około tych 30%to jednostki o inteligencji zbliżonej do makaki. Są wśród nich i ludzie bardzo zamożni, których życie upłynęło na robieniu kasy /a to nie wymaga wielkiej inteligencji/ a i paru profesorów by się znalazło. Paradoksalnie najwyższym IQ w historii Mensy posiadała pomoc domowa. W owych 30% Chyży Rój lokuje swoje nadzieje.
Anonim2022.01.27 18:30
Akurat debile w pełnym składzie głosują na PiS i nie sadzę, żeby dało się cos urwać.😁😁😁
[email protected]2022.01.27 19:04
To już zostało przebadane wedle naukowych procedur - wszelkie sprzedajne ścierwo o inteligencji tik-taka głosuje na Totalną Niedyspozycję.
dla młodzieżówki PO - otwieracz ud2022.01.27 17:50
dla łysiejących POmarszczonych - otwieracz p€łtoopków
krzysztof2022.01.27 17:48
panie premierze dlaczego tego mąciciela i odszczepieńca nie można pozbawić praw publicznych może wam zależy żeby doszło do przewrotu
YORK2022.01.27 17:48
I ktoś taki chce być polskim premierem, chłopie duży kamień do szyi i do głębokiej wody.
Petru wraca2022.01.27 17:47
Herr Hund Molo POpuścił zwieracz
WUJ się upierdolił2022.01.27 17:43
w chełmie rdzawym
Dam2022.01.27 17:38
Czyli Morawiecki nie spotkał się z kobietą, która stwierdziła że "Ukraina należy do Rosyjskiej strefy wpływów"? Ani z Orbanem: "Ukraina nie ma nic do powiedzenia ws. naszej umowy gazowej z Rosją"? Tylko kompletny idiota mógłby wierzyć w wasze "artykuły"
harry2022.01.27 17:36
Rudy szczurze z Sopotu, przecież nikt zdrowy psychicznie nie ma wątpliwości, że na czele antyukraińskiej międzynarodówki stała od lat twoja właścicielka Merkel, cała UE IV Rzeszy niemieckiej i cały lewacko-tęczowy motłoch Europy. Tylko paranoicy inaczej ocenią interesy gazowe i naftowe z Putinem, wezwania do resetu z Kremlem, nawoływania do przyjęcia Rosji do NATO. Chorujcie więc sobie, "totalne" przygłupy, na swoją paranoję wraz z waszym rudym szczurem. nawet nie jest już waszym problemem, ze rzeczywistość nie pasuje do waszych omamów.
antoni.s2022.01.27 17:34
Apel do redaktorów frondy aby nad tym fejkowym zdjęciem, nad tuskiem dali chmurkę z fur deutschland.
antoni.s2022.01.27 19:33
Co za głąby, nic nie czają?!
Brnie2022.01.27 17:34
w bagno coraz głębiej aż po łysy łeb.
Marianczi2022.01.27 17:30
Tusk bardzo kocha Ukrainę nawet swojego najlepszego ministra im oddał w dzierżawę.
ciamajdan2022.01.27 17:27
Tusk pogrąża siebie i opozycję, która i tak nie miała dobrych notowań.