19.09.15, 19:00

Co za bezczelność! Kanclerz Austrii znowu straszy Polskę!

Kanclerz Austrii Werner Faymann opowiedział się za sankcjami finansowymi dla krajów sprzeciwiających się wprowadzeniu stałych kwot podziału uchodźców w Unii Europejskiej. Do przeciwników takiego rozwiązania należy m.in. Polska - podaje "Polskiego Radio".

Faymann zadeklarował się jako zwolennik zobowiązujących kwot w wywiadzie dla niedzielnego wydania niemieckiego dziennika "Die Welt". Gazeta opublikowała w niedzielę jego fragmenty na swoim portalu internetowym.

Kanclerz Austrii powiedział, że każdy kraj Unii powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za uchodźców. - Jeżeli niektóre państwa nadal będą postępowały niesolidarnie, powinny ponieść konsekwencje. Takim krajom powinny zostać obcięte środki finansowe z Unii Europejskiej - oświadczył.

Po podobne argumenty sięgali już wcześniej wysocy rangą niemieccy politycy - wicekanclerz Sigmar Gabriel i minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere. Szef dyplomacji Frank-Walter Steinemeier zasugerował natomiast możliwość zastosowania głosowania większościowego w sprawie kwot na szczycie Unii 23 września.

bjad/Polskie Radio

Komentarze

anonim2015.09.19 19:24
hitlerki
anonim2015.09.19 19:31
Chcieliśta Unii, to mata. Wejście do UE było podobną lekkomyślnością, co wiara na słowo obcej sekty (z której guru mieliśmy wcześniej liczne zatargi), że gdy wpłaci się na jej konto określoną sumę pieniędzy, staniemy się nowocześni, uduchowieni itp.. Sekta przez jakiś czas prowadziła wobec nas politykę "nie płoszmy ptaszka" i rzucała jakieś tam ochłapy (pomniejszone o koszta jej funkcjonowania oraz każdy pretekst jaki się uda sekcie wcisnąć by wywinąć się z płacenia, np brak przecinka ww wniosku o dopłaty), cobyśmy przez 10 lat całkiem zdurnieli i ekscytowali się wykonanymi przez nas samych tablicami mówiącymi ile to Unia nam dała i byśmy utwierdzili się w przekonaniu, iż bez Unii byśmy zginęli marnie - o czym przekonują nas nieustannie i do wyrzygania przedstawiciele piątej kolumny, czyli "Gazeta Aborcza" i TVP "misyjna". Tak obrobione i ogłupiałe umysły są już teraz gotowe do niewolniczego posłuszeństwa i sekta UE, jak każda inna, przechodzi do etapu bezceremonialnego pasożytowania na takim ubezwłasnowolnionym psychicznie narodzie, który wie, że jak nie Unia, to Białoruś i będzie jak te lemingi cały czas kierował się ku przepaści dając się rżnąć na grubą kasę i sobą pomiatać. I tak jak pewien polski ksiądz proroczo napisał 100 lat temu "Szyja nawyka do obroży. I nawet jak obroża tak się wcina w kark, że krwawi, to mówią, że też dobrze" tak teraz Polacy dają się rolować na grubą kasę i godzą się na demoralizację własnych dzieci przez sekciarskich zboczeńców pod pretekstem "postępu", czy wreszcie pozwalają, by ktoś pozwalał im pić większą wódkę tylko z butelek 0,7 litra.
anonim2015.09.19 19:33
Unia Europejska to największa tragedia dla Polaków od 1989 roku.
anonim2015.09.19 19:36
Rodzina Maiziere to lewaki i złodzieje od pokoleń. Niech sobie przystawią lustro.
anonim2015.09.19 20:38
Dla mnie ZSRR czy UE nie ma już żadnego znaczenia. Starsi znajomi mówili, że kiedyś przynajmniej praca była i gdyby komuniści nie uprawiali zamordyzmu, to wcale nie byłoby najgorzej. A dziś? Dziś UE prowadzi wobec nas zamordyzm. Granice się chroni, nieodpowiedzialni politycy do wymiany, a nie wpuszcza byle kogo, a potem wszyscy mają mieć kłopoty, bo nie wiecie czym jest odpowiedzialność. Mnie się tam UE bardzo nie podoba, zresztą wielu już mówi, że wojna to kwestia niedużego czasu.
anonim2015.09.19 20:46
Wnuk tych, co Hitlera witali entuzjastycznie w 1938?
anonim2015.09.20 0:21
Na miejscu nowego rządu PiS utworzyłbym "kolejowy korytarz" na trasie Węgry do miejscowości nadgranicznych nad Odrą i Nysą. Każdemu wręczyć latarkę, kanapkę, mapę Niemiec i w grupach ( 4 osoby na ponton) wypychac na granicę. Przecież Grenzschutz nie będzie do nch strzelał, chyba. Jeżeli Austraicy i Niemcy tak się zamartwiają o tych imigrantów to niech sobie ich tam mają, oczywiście władze PL tak jak IT i Grecy, nikogo nie będą rejestrować. Czyli 1 krajem przyjmującym byłaby RFN, niemogliby ich cofnąć do PL. Po prostu wpuścić tą cała dzicz do RFN i niech się Angela z nimi dalej bawi. Polska racja stanu wymaga osłabienia Niemiec, bo aktulanie są w stanie nam z łatwością narzucić politycznie wszystko co chcą. A tak to i ekonomicznie i politycznie pójda na dno :-)))