Do wyborów prezydenckich w USA zostały trzy miesiące. Jak twierdzi ekspert Domenico Montanaro o wyniku wyborów w Stanach Zjednoczonych decydująca oprócz koronawirusa może być gospodarka oraz kwestia otwarcia szkół.

Do wyborów w USA pozostało niecałe sto dni. Walka między kandydatem Demokratów a Donaldem Trumpem będzie zacięta do ostatnich chwil.

 Pandemia Koronawirusa mocno uderzyła politycznie w Donalda Trumpa. Wydaje się, że jeśli problem pandemii będzie powoli znikał to wpłynie to też na notowania obecnie urzędującego Prezydenta.

Za kluczową wyborczo kwestię Montanaro uznaje decyzję o otwarciu na jesieni szkół. Znaczącą rolę odgrywać też będzie według niego sytuacja gospodarcza.

Ekonomia to według statystyki czynnik który ma być najważniejszy w aspekcie wyboru Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Czy na wybór danego kandydata wpłynie to kogo Biden i Trump wskażą jako swojego kandydata na wiceprezydenta? Jaki wpływ na wybór Prezydenta USA będą miały debety prezydenckie?

Obecna kampania jest wyjątkowa. Po raz pierwszy kampania odbywa się głównie wirtualnie. Warto wspomnieć, że Joe Biden i Donald Trump są w podeszłym wieku. Mają łącznie 151 lat i jest to najstarszy duet kandydatów w historii.

Rr, forsal.pl