08.10.19, 08:35Screenshot Youtube - Press.Warszwa

Córka Kornela Morawieckiego: To Wałęsa zdradził! Mój tata był bohaterem

Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Zatracił wszelką miarę i sam powinien przyznać się do swojej przeszłości” - powiedziała córka śp. Kornela Morawieckiego, Marta Morawiecka.

W rozmowie z „Super Expressem” odnosiła się tym samym do skandalicznych słów, jakie padły w niedzielę z ust Lecha Wałęsy. Były prezydent w trakcie swojego przemówienia na konwencji Koalicji Obywatelskiej nazwał bowiem śp. Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Wszystko to zaledwie dzień po tym, jak odbył się pogrzeb marszałka seniora.

Jak podkreśla w rozmowie z „SE” Morawiecka, Lech Wałęsa nie oszuka prawdy. To on, jak podkreśla, „[…] zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę”.

Zaznaczała:

Tata był bohaterem walki o wolną Polskę!”.

dam/se.pl,Fronda.pl

Komentarze

Patriota 2019.10.8 18:57
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
Maciej2019.10.8 12:59
Brawo !!! Brawo !!!!! Ja będę głosować na PiS !!!!!!!!! - A TY ???????????
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.8 12:32
Czy pani Marta Morawiecka jest równie "uczciwa" jak nieżyjący ojciec i równie prawdomówna jak brat Mateusz?
mordechaj2019.10.8 10:33
Jestem dumny z wypowiedzi Lecha Wałęsy. Widział, że KO jest zupełnie zastraszona przez PiS bredniami ahistorycznymi, jakie PiS produkuje i zastrasza psychicznie przeciwników. Postanowił tchnąć w KO ducha odwagi i powiedział PRAWDĘ. Zgadzam się z Lechem Wałęsą. Kornel Morawiecki prowadził rozbijacką politykę w Solidarności. A jaka jest prawda historyczna ? Zwyciężyła Solidarność z Lechem Wałęsą na czele i jej pokojowe metody, a przegrała Solidarność Walcząca Kornela Morawieckiego z pomysłem wywołania wojny domowej. Polacy nie chcieli rozlewu krwi. Nie chcieli też Kornela Morawieckiego przez 30 lat wolnej Polski. Startował w prawie każdych wyborach i przegrywał. Dopiero Paweł Kukiz, na swoje nieszczęście, wprowadził go do Sejmu. Do tej pory żałuje, bo rozbijacką polityką, jak w Solidarności, Morawiecki rozwalił Kukizowi klub parlamentarny. Kolejny szantaż moralny PiS, jak ze Smoleńskiem, tym razem z "marszałkiem-seniorem" :) i jego wyimaginowanymi zasługami nie przejdzie.
lulek2019.10.8 10:10
my to wiemy ,że Bolek był i jest zdrajcą i nadal czynnym agentem
AB2019.10.8 9:26
Wystąpienie Bolka było dla mnie przerażające! Stary człowiek tak pełen pychy, że stracił kontakt z rzeczywistością. Zieje głupotą i nienawiścią do uczciwych ludzi, wymyśla fantasmagorie, nie gorsze od tego, z czym mamy do czynienia w szpitalu psychiatrycznym. Jednak człowiek o bardzo ograniczonych możliwościach intelektualnych i pozbawiony moralnych zasad nigdy nie powinien zostać wepchnięty na samą górę świecznika. Jego słaby rozum tego nie wytrzymał. SB było jednak bardzo skuteczne w niszczeniu ludzi, także w ten sposób, a teraz niszczy go PO. Stary Bolek budzi jedynie politowanie, a jemu dalej się wydaje, ze jest cesarzem Walensą. Koszmarne i żałosne!
ja 2019.10.8 9:21
Takie bezczelne i haniebne słowa mógł powiedzieć tylko bolek , Wałęsa sługus e-SBecji
JS2019.10.8 9:11
Nienawiścią, która i mnie udzieliła się ostatnio nigdzie nie dojdziemy ! Diabły na nienawiści żerują. Módlmy się za Wałęsę, za śp. Kornela Morawieckiego, bo Nieba na pewno nie dostąpił jeszcze a w Czyśćcu jest bardzo ale to bardzo ciężko. Módlmy się za premiera Morawieckiego, o nawrócenie dla ludzi POKO+PSL+SLD itp. Króluj nam Chryste Pozdr.
Joanna2019.10.8 9:03
Ludzie którzy bronią Morawieckiego myślę że bez skrupułów posłaliby by własne dzieci do powstania warszawskiego w 45 roku
JONASIK2019.10.8 8:57
Ciekawe jakie zdanie ma syn Kornela Morawieckiego .... Jerzy?
...2019.10.8 9:04
Takie jak Kaczyński
anonim2019.10.8 9:50
Jaki Jerzy, Matołek
Topek2019.10.8 8:56
M...da w kubeł niech trzyma baba i nie broni ojca zdrajce który podżegał do walki zbrojnej.Co by wtedy było krew na ulicach przed którą Wałesa nas obronił wychodząc z komunizmu w trudnych warunkach jako pierwszy kraj na świecie
Anty komuch2019.10.8 9:23
Won pachołku czerwony
AB2019.10.8 9:30
A to dobre!! Z komunizmu jeszcze żeśmy nie wyszli, w wielu głowach trzyma się całkiem dobrze. Na scenie politycznej ostatnio też. Gdyby skutecznie pogonili Bolka - pionka kiszczaka, ludzie pokroju Olszewskiego, Morawieckiego i Kaczyńskiego, bylibyśmy zupełnie w innym miejscu.
Topek2019.10.8 9:48
Takim jak Ukraina, Rosja, Białoruś, gospodarkom rządziłoby kilku oligarchów dyktując swoje warunki i budując wieże robiąc dla siebie zyski mając sądy i cały wymiar sprawiedliwości w swoich rękach
Mirek2019.10.8 8:55
Kornel Morawiecki był człowiekiem z klasą dla którego Polska była najważniejsza . Natomiast Wałęsa to śmieć , zdrajca który szczuł esbeków na własnych kolegów . Ten łotr dzisiaj twierdzi że Kiszczak z Kornelem Morawieckim podrobili przeciwko niemu fałszywki !!! . Generał Kiszczak , który miał dostęp do najważniejszych dokumentów w państwie nie musiał niczego podrabiać . On nie musiał trzymać w szafie makulatury jak miał oryginały . A że są to oryginały potwierdził Instytut Sehna w Krakowie . Okazało się że Wałęsa - Bolek był esbeckim szpiclem .
Zephyr2019.10.8 8:52
To prawda. Dziwny to świat, w którym Bolek, który zdradził wszystko co szlachetne, w tym Polskę, oskarża patriotów, którzy kosztem wykluczenia i olbrzymiego obniżenia poziomu życia, pozostali wierni. A klakierzy typu Schetyna, biją mu brawo.
jan lesiak2019.10.8 9:12
Wałęsa nie zdradził ! Po prostu był i jest podwójnym agentem, który się obnaża publicznie swoimi wypowiedziami !!
29.02019.10.8 15:14
czy patriota uczciwy by przytulil nieswoja kase nie tylko tzw wasz patriota mial lepkie pazurki do cudzej kasy
tra la la!2019.10.9 14:26
weź się naucz chłopie pisać z sensem