04.02.20, 13:45

Coś się stało? Czarzasty chwali PiS ws. relacji z Francją

Coś się stało Włodzimierzowi Czarzastemu. Ten niepohamowany krytyk rządu PiS przyznaje, że znaczenie Polski w Unii Europejskiej jest duże. A jeszcze niedawno słyszeliśmy, że nasz kraj jest marginalizowany. Po wizycie nad Wisłą Emmanuela Macrona narracja totalnej opozycji zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki?

 

W rozmowie z Radiem ZET szef Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, mówił o znaczeniu Polski w UE. W samych superlatywach.

"Jeżeli chodzi o wizytę pana Macrona w Polsce, oceniam ją pozytywnie. Ja jako jeden z liderów opozycji uważam, że w tej chwili po brexicie Polska poszła w górę automatycznie" - powiedział polityk.

"Myślę, że każdy potrzebuje Polski, dlatego że i naród duży, i miejsce strategiczne" - dodał Czarzasty.

"Moim zdaniem z tej wizyty będzie sporo – jeżeli będą jakieś konsekwencje realnie ciągnięte – sporo dla Polski dobrego będzie wynikało. I bez względu na to, czy jestem w SLD, czy w PO, czy w PSL-u, czy w PiS-ie, należy się z tego cieszyć, że nastąpi na przykład reset i dobre funkcjonowanie Trójkąta Weimarskiego – jeżeli nastąpi" - stwierdził dalej.

Następnie Czarzasty powiedział, że przeglądał dzisiejszą prasę i zobaczył ataki na prezydenta Andrzeja Dudę, za to, że powiedział coś "nie tak" przy okazji wizyty Macrona.

"To nie jest uczciwe" - skrytykował Czarzasty te ataki.

"Polska powinna mieć dobre kontakty i z Francją, i ze Stanami Zjednoczonymi, i z innymi krajami, i myślę, że to idzie w tym kierunku, jeżeli chodzi o Francję" - ocenił wreszcie.

Cóż, można tylko Czarzastemu przyklasnąć. Gdyby opozycja w Polsce zawsze tak uczciwie oceniała sprawy, to doprawdy - żyłoby się lepiej...

bsw/radio zet

Komentarze

Po prawej Ty po lewej ja2020.02.13 14:32
Fronda znów nie czai, że inteligentny człowiek potrafi przyznać rywalowi rację w danej kwestii i nie jest to tożsame ze zgodą w innych. Nie wszyscy politycy z opozycji, a prawie żaden z PiSu, są w stanie prowadzić dialog na poziomie.
Prąd 2020.02.5 19:47
Natychmiast wybudować elektrownie jądrowe w Polsce , jednak najpierw wybudujemy magazyny na odpady z tejże elektrowni . Wtedy może się okazać , że naprawdę takiej „prądnicy” tu nad Wisłą nikt ale naprawdę nikt nie chce. Chyba , że sam Czarzasty'!
skuter2020.02.5 14:04
Polityka SLD jest taka sama jak PO A PIS jak będzie trzeba to dogada się z SLD z PO nie
Leszek2020.02.4 20:55
Co się stało nic takiego, jest to tylko spłata długu względem PIS za promocję w TVP. PIS zadbał o to, aby komuna ponownie była w sejmie. Ale względem Konfederacji postępują odwrotnie. Patriotów trzeba zwalczać, bo dla lobby żydowskiego to Konfederacja jest problemem. Bo trudniej będzie Polaków ograbić z bogacstw naturalnych, pozbawić pieniędzy przez wprowadzenie rozliczeń elektronicznych . I wiele jeszcze innych wyśmienitych rozwiązań. Aby było jak w raju, ale ziemskim goli i wesołoi. Dlatego głosuj na PO, PIS,SLD,PSL biedronki i inne insekty, bo one zaprowadzą Cię do raju.
KATON STARSZY2020.02.4 18:57
Nie podniecajcie się, w Polsce bedzie mówił cos diametralnie innego.Może świeże wino poprawiło mu rozum.Ale przynajmniej zagranicą nie pluł na nas,jak po-tłuczki.
Asia2020.02.4 17:25
Dlaczego fronda reklamuje prezenty na Walentynki ? Czy to przypadkiem nie grzech ? Amen.
guess who2020.02.4 18:25
Zainstaluj ublock albo adblock. To reklama kontekstowa. Ktoś z twojego profilu na urządzeniu wcześniej szukał przez Google prezentów na Walentynki.
Asia2020.02.4 19:01
To była reklama wstawiona przez frondę, ale już jej nie widać. Pewnie fronda przestraszyła się ognia piekielnego. Amen.
Asia2020.02.4 17:23
Nie znam nikogo z peesu kogo byłoby stać na przyznanie racji komuś z opozycji. Taka subtelna różnica między ludźmi z klasą i bez niej. Amen.
Zygfryd2020.02.4 16:45
Wołodia czarzasty pewnie sie napił stolicznej i bredzi jeszcze konkretniej niz po trzeźwości taki urok komucha co ramie ramie z armią czerowną itd itd.
Marek2020.02.4 16:30
nawet komusniści są w szoku. Wyciekły akta leczenia psychiatrycznego Jachiry. To jest niebezpieczny człowiek. PO o ty wiedziała,wpierw dali ją na listę dla smiwchu ,ale wyszły jaja. Co bedzie jak zaatakuje jakąs głoę Państwa. Nic jej nie zrobią bo to wariatka z ! klasą
Jahu2020.02.4 15:47
Taak, najpierw szczujnia kłamie od rana do wieczora i to w Polsce jak i za granicą i nagle się im poodmieniało..nie wierze za grosz takim zakłamanym mordom jak totalniacy.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2020.02.4 15:14
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w Tybecie .. "Nauczył" się takiego "polskiego": - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - nic tylko go cytować - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - nic tylko go cytować Albert z Lublina, "marynarzyk" z Jeziorka Zemborzyckiego pisze, m.in: - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku." - promises, promises
Dumi2020.02.4 14:39
STOP ELEKTROWNII ATOMOWEJ W POLSCE!!! Mamy zdolnych naukowców, wszystkie bogactwa naturalne pod ziemią, mamy technologie innowacyjne,ale mamy jeden problem: rząd,który jest niegospodarny i nie potrafi wykorzystać naszych bogactw. Jakby mało tego było chcą nas uzależniać od kolejnego surowca. Koszt elektrownii atomowej to co najmniej kilkadziesiąt miliardów złotych. Zachęcam do refleksji zanim będzie za późno.
Albert2020.02.4 14:06
A co się miało stać? Czarzasty jest rozsądnym facetem, więc chwali za dobre posunięcia, gani za złe. To coś zupełnie innego, niż pisiorstwo, które będzie wynosić pod niebiosa swoich własnych zdrajców, kłamców, oszustów i zwykłych kretynów, a obrzucać obelgami i błotem wszystkich innych - tylko dlatego, że nie należą do PIS.
Cool2020.02.5 17:45
Przede wszystkim jest komuchem! ... jak skutecznie obalonym przez Bolka wszyscy widzimy! ... jego "rozsadek" jak to nazwałeś to zwyczajny, zwierzęcy instynkt przetrwania i kregosłup moralny glisty!
Ktoś tam zorientowany2020.02.4 14:03
Stary numer, chwaląc PIS chce się przypodobać elektoratowi PIS. A nuż się znajdzie jakaś zabłąkana duszyczka i odda jeden krwawy głos na lewaków?
LegitimateCybersecurityCompany2020.02.4 13:54
W pisowskich mediach propaganda jak w TVP za czasów Macieja Szczepańskiego, gdy do Gierka przyjechał Jimmi Carter.