21.01.15, 09:39Włodzimierz Czarzasty (fot. Adrian Grycuk/Wikipedia)

Czarzasty o Kopacz: Jest po prostu głupia. Thatcher jak na nią patrzy, to przewraca się w grobie

W opinii Włodzimierza Czarzastego, rząd w ogóle nie miał pomysłu na to, jak rozwiązać problem z Kompanią Węglową, więc ktoś wpadł na pomysł, by z Ewy Kopacz zrobić Margaret Thatcher. „Ta pewnie teraz przewraca się w grobie. To nie jest ten format” - skomentował polityk SLD w rozmowie z „Super Expressem”.

Dlaczego Kopacz najpierw ostro grała z górnikami, a później zmiękła i zmieniła zdanie? Według Czarzastego, popatrzyła w sondaże, na reakcję społeczności lokalnej i przestraszyła się przed wyborami.

W końcu polityk SLD stwierdził, że Kopacz jest po prostu głupia i prędzej czy później straci władzę. „Przy rządzeniu pani Kopacz stanie się to prędzej niż przy sprawnym marketingowo Donaldzie Tusku. Sprawa górnictwa nie została załatwiona” - ocenił w rozmowie z „Super Expressem” Czarzasty.

Polityk Sojuszu z sympatią wypowiedział się natomiast o Magdalenie Ogórek, kandydatce SLD na prezydenta. „Jest w tym odrobinę ciepłego szaleństwa” - mówi. Zapewnia, że konferencję Ogórek, wyszydzoną przez dziennikarzy, ocenia całkiem dobrze, bo Sojuszowi chodzi teraz o zbudowanie rozpoznawalności kandydatki.

Na koniec Czarzasty odniósł się do kwestii problemów „frankowiczów”. Czy państwo powinno im pomagać? „ Jeżeli teraz wiele osób straci mieszkanie, bo te kredyty były brane pod hipotekę, to staje się to problemem państwa” - odpowiedział polityk Sojuszu.

MaR/Super Express

Komentarze

anonim2015.01.21 11:23
Temu panu to bym za bardzo nie ufał, ale trochę racji może mieć ;-)
anonim2015.01.21 11:25
Po pierwsze- partia którą reprezentuje Pan Czarzasty ma komunistyczne zbrodnicze korzenie to raz. Dwa- to min rząd SLD ugiął się przed żądaniami różnych grup społecznych min górników (pamiętacie palenie opon towarzyszu Czarzasty?). Po trzecie - co do tych, którzy mają kredyty we frankach- podstawą jest edukacja-powinni uczyć tego w szkole. Kredyty bierzemy w walucie w której zarabiamy, wydajemy w walucie w której zarabiamy. Jak zarabiam w pln i jadę do strefy Euro to potrafię sobie przeliczyć kurs i ile złotówek mi pójdzie na zakupy-prawda, że proste. Po czwarte-Państwo powinno chronić od samego początku-żadnych kredytów w walucie obcej (słyszeliście żeby np w USA ktoś brał kredyt w Euro lub CHF?), żadnych opcji innych derywatów i instrumentów pochodnych, żadnych gier na spadki. Tylko inwestycje na wzrost. Zarządzanie powierzoną kasą powinno być bezpieczne i sowicie wynagradzane za wzrosty. Państwo powinno chronić obywateli przed Amber-ami Gold, Skok-ami i innymi wynalazkami. Nie przyjmuje argumentacji, że każdy może robić to co chce gdyż nie na wszystkim możemy się znać. Jak idziemy do lekarza to mu ufamy, jak idziemy do banku to mu ufamy itd...
anonim2015.01.21 23:00
Kopacz jest starą kłamczuchą i powinna się zabić