06.11.20, 08:00

Czy iskra z Polski uratuje świat?

Pan Jezus zapowiedział św. Faustynie, że ma ona przygotować świat na Jego ostateczne przyjście. Gdy wokół szaleje pandemia, zastanawiamy się jeszcze bardziej niż przedtem – czy iskra, która wyjdzie z Polski, ciągle czeka na swoje całkowite spełnienie? Jak przygotować się na dzień straszliwego sądu Bożego? Gdzie szukać ostatecznego ratunku w czasach duchowego zamętu?

O apokaliptycznym wymiarze polskich objawień Bożego Miłosierdzia pisze Tomasz P. Terlikowski w swojej najnowszej książce “Iskra wyjdzie z Polski”.

Ostrzeżenie przed Apokalipsą

Ostrożność, z jaką trzeba się odnosić do przesadnego eschatologicznego wzmożenia, nie powinna nam przesłaniać faktu, że objawienia Bożego Miłosierdzia, te uznane ostatecznie przez Kościół, także zawierają ostrzeżenia przed nadchodzącymi czasami Apokalipsy, ponownego przyjścia Pana Jezusa. Święta Faustyna bardzo wyraźnie słyszy, że jej działania i objawienia są związane z „ostatecznym przyjściem Pana”.

Kiedy raz zamiast modlitwy wewnętrznej zaczęłam czytać książkę duchowną – usłyszałam w duszy te słowa wyraźnie i silnie: „Przygotujesz świat na ostateczne przyjście Moje”. Przejęły mnie do głębi te słowa i chociaż udawałam, jakobym ich nie słyszała, jednak rozumiem je dobrze i nie mam w tym żadnej wątpliwości. (Dz 429)

Straszliwy dzień sądu

Matka Boża tylko potwierdza to przesłanie, wzywając ją, by wraz z siostrami z nowo założonego zgromadzenia przygotowywała ona świat na ponowne przyjście Pana. Matka Boża prosi także siostrę Faustynę, by ostrzegała ludzi przed nadchodzącym strasznym dniem sądu.

SPRAWDŹ W NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE “ISKRA WYJDZIE Z POLSKI”

Ja dałam Zbawiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny. Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania; jeżeli ty teraz milczysz, będziesz odpowiadać w on dzień straszny za wielką liczbę dusz. Nie lękaj się niczego, bądź wierna do końca, Ja współczuję z tobą. (Dz 635)

Nie ulega też wątpliwości, że dla św. Faustyny przesłanie Miłosierdzia Bożego dane jest światu na ostatnie czasy jego istnienia. „Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki. Sekretarko Mojego miłosierdzia, pisz, mów duszom o tym wielkim miłosierdziu Moim, bo blisko jest dzień straszliwy, dzień Mojej sprawiedliwości” (Dz 965) – mówi do niej Jezus i przypomina, że przed dniem sprawiedliwości posyła dzień miłosierdzia (zob. Dz 1588). Te słowa niejako wpisują się w to, co ponad trzydzieści lat wcześniej usłyszała Maria Franciszka Kozłowska. Identyczne są także „środki”, jakimi Bóg chce objawiać swoje wielkie dzieła miłosierdzia, czyli właśnie adoracja, kult Matki Bożej i wielkie głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu.

Środki ratunkowe

Bóg miłosierny ratuje duszę ludzką do ostatniej chwili wszelkimi sposobami łaski” – notuje siostra Roberta Babiak. A w innym miejscu uzupełnia te słowa pięknym obrazem walki Bożego miłosierdzia z szatanem o każdą duszę ludzką:

Poznałam tak dalece miłosierdzie Boskie, że na określenie tego nie ma słów. Idzie ono za człowiekiem jak cień, od którego uwolnić się nie można. O ile wolna wola ma choć iskierkę światła, czyli w swej głębi uznaje, że istnieje dobro, choć to czyni prawie półświadomie z powodu grzechów osobistych, już Bóg nie pozwoli takiej duszy zginąć i nawróci ją, choćby w ostatniej sekundzie zgonu przez łaskę skruchy i żalu.

Najbardziej „rozwiniętą” formę przekaz ten przyjmuje u św. Faustyny, która otrzymuje cały program przygotowania się na powtórne przyjście Pana (a także na własną śmierć, która będzie dla nas momentem końca naszego czasu). Jest nim obraz (a może lepiej powiedzieć ikona, bowiem jego istotą jest otwarcie na Bożą rzeczywistość) Miłosierdzia Bożego, z którym wiąże się obietnica, iż „dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie” (Dz 48). „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie” (Dz 327) – mówi Jezus do św. Faustyny. Nie mniej istotna jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, dzięki której zbawienie osiągnie wielu grzeszników.

Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje. Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu. (Dz 687)

TEKST ZOSTAŁ OPRACOWANY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI “ISKRA WYJDZIE Z POLSKI” TOMASZA P. TERLIKOWSKIEGO, WYDAWNICTWO ESPRIT, KRAKÓW 2020

Komentarze

Magda, ciąg dalszy2020.11.23 19:55
... ale zawsze ostatnie słowo należy do Pana Boga
Magda2020.11.23 19:44
Chciałabym ,żeby tak było. Niestety prawdziwa wiara w zaniku. Może właśnie dlatego, że zawsze nam się wydawało ,że jesteśmy lepsi - tacy tam Francuzi , Niemcy, Czesi..., my jesteśmy lepsi, kościoły jeszcze pełne. Tylko dlaczego tylu ludzi z diabelskimi swastykami na ulicach. Proroctwa są warunkowe, a w Polsce z wiarą coraz mizerniej. Więc może z pokorą módlmy się, aby wiara u nas w ogóle nie zanikła, a nie oczekiwanie na specjalna misję Polski ...
Mikołaj2020.11.10 7:33
Zobaczcie , że wszyscy dociekający , plotą bzdury o tej iskrze . Jest to wypełnienie tego proroctwa Izajasza : " I stanie się mocarz podpałką, a dzieło jego iskrą. Zapłoną razem oboje, a nikt nie ugasi." .
Mikołaj2020.11.10 7:41
Dla ludzi " mocarz " to jakiś prezydent albo papież , lub co najmniej przywódca światowej organizacji . U Boga to nie mocarze !.
lcf2020.11.8 17:11
Ameryka uratuje świat, pierwszą iskrą jest Katolik na stanowisku Prezydenta.
Total Mayhem2020.11.8 11:58
Miała pójść iskra, ale chyba przez ostatnie masowe protesty i do tego jeszcze... Bidena zamokły zapałki.
Na serio, zajmij się parchu swoją paranoją2020.11.8 13:29
prezeso-pisowsko-macierewiczową.
Marduk2020.11.9 11:35
Widzisz tylko to co TVN i GW ci wciskają. Nie widzisz amoku antypisowskiego u Tuska czy Budki. U nich ośmieszanie kaczora czy Antka jest jak plucie jadem na obrońców życia.
adam2020.11.8 11:17
Jak tak patrzę na codzienne komunikaty Min.Zdrowia,to coś mi się wydaje że nie jesteśmy już Narodem Wybranym.Ale to pewnie dlatego że Wałęsa sikał do kropielnicy,o czy od dwóch lat Fronda donosi..
Dni junty z Nowogrodzkiej są policzone2020.11.8 10:53
Po wygranej Bidena i święty Boże wam nie pomoże.
Sebastian2020.11.8 9:51
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
Alisa2020.11.8 3:40
💋 Mo­j­a m­ło­d­a ci­pk­a j­es­t ca­ł­a mo­kr­a! Oc­eń z­dj­ęc­ie - W­W­­W­.­E­­­S­1­7­.­­C­L­U­B
robot2020.11.7 20:11
A wiec stalo sie. Biden wygral . Nowy Porzadek Swiata coraz blizej. Antychryst zaczyna swoje rzady na swiecie. Apokalipsa zbliza sie szybkimi krokami.
antychryst2020.11.10 0:09
szlag trafi katosekte
Przekora2020.11.12 22:11
Kilka lat harówki na Ziemi a potem Antek na wiecznych wakacjach w piekle.
Kiki2020.11.7 17:41
Dawniej nazywano to "gwiazda".
rebeliant2020.11.7 15:26
No dobra na jedną iskrę możemy się zgodzić, ale wcześniej niech pogromcy duchów sprawdzą, czy gdzieś siarką nie waniajet, bo to apokalipsa się skończy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.7 14:28
jak na razie to w Polsce wychodzi jedynie smród z kościelnego szamba w postaci pedofilów i złodziejów w koloratkach!
Jan2020.11.9 11:40
Zapomniałeś, że katolicki znaczy powszechny, więc pluj na zboków w koloratkach a nie na wiernych, dla których na pierwszym miejscu jest Pan Bóg Jezus Chrystus a na dalszych dopiero księża, dzięki którym w większości Polacy mówią i czytają po polsku a nie po rusku czy szwabsku.
Przekora2020.11.12 22:17
Dobrze napisałeś "jedynie z kościelnego". Ciekawe kiedy wezmą się również za to "świeckie celebryckie"...
Styki2020.11.7 12:11
Iskra z Polski nie ma uratowc swiata ale go przygotowac na powtorne przyscie Pana. Iskra moze byc tu symbolem swiatla, ale tez ognia.
aersdf2020.11.7 11:11
"... Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)...." "...Niech pozna ludzkość cała niezgłębione miłosierdzie Moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła (Dz. 848). A w innym miejscu dodaje: Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem. (Dz. 1182) [Niech pokładają] nadzieję w miłosierdziu Moim najwięksi grzesznicy. Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia Mojego. Córko Moja, pisz o Moim miłosierdziu dla dusz znękanych. Rozkosz Mi sprawiają dusze, które się odwołują do Mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do Mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu Swoim. Napisz: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej... (Dz. 1146)...."
basetla2020.11.7 10:42
Wygląda na to, ze przed uznaniem przez Kościół tych objawień, Miłosierdzie Boze było tylko cząstkowe.
Xemerius2020.11.7 9:58
Odpowiadam na pytanie zadane w tytule: Nie sądzę.
Roman2020.11.7 9:55
O tej iskrze mówi Mt 2.6 - jest napisane: "A ty Betlejem (Betlejem - na czasy narodu wybranego Izrael, a Poznań - na nasze czasy narodu wybranego Polska - od Chrystusa), ziemio Judy ( czyt. ziemio Polska), nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy (czyt. miast Polski), albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego Izraela." A o co chodzi? Z dzisiejszej Polski wyjdzie powojenny władca, kiedy to w wielkiej powojennej Polsce (ok. roku 2060), będzie się rodzić Reszta Izraela (reszta narodu wybranego z dzisiejszego Izraela, która nie zdążyła się zbawić, oraz wybrani z narodu wybranego polskiego). Niestety z narodu wybranego polskiego, nie wszyscy przed końcem świata będą ponownie powołani na ponowną pielgrzymkę przez naszą ziemię i nie będą mieszkać w wielkiej powojennej Polsce, co znaczy, że nie będą zbawieni. Izrael wszyscy wybrani będą zbawieni, Polacy, tylko ci, którzy zasłużyli. I wszyscy mieszkający w wielkiej powojennej Polsce będą wiedzieli, że jest to ich ostatnia pielgrzymka przez naszą ziemię, co znaczy, że po śmierci trafią do nieba.
Jan Radziszewski oraz2020.11.6 14:47
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
Jan Radziszewski2020.11.6 14:45
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
matis892020.11.6 13:43
Nie pod rządami lewackiego PISu, który sprzedał się Rządowi Światowemu NWO masonów i antychrysta. PIS popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. Od PISu państwo bezgotówkowe dla antychrysta . To nam szykują oszuści i judasze reprezentujący interesy masonerii.
on2020.11.6 14:05
Mocne wizje...chciałbym wszędzie wkoło zamiast drzew, ulic, ptaków widzieć antychrystów, masonów, bestie i lewacki PiS. Wystarczy oddać duszę katechizmowi czy mocniejsze substancje?
ASTOM2020.11.6 14:24
Ty ten debilny tekst masz nierozłącznie zsynchronizowany z włącznikiem kompa i gdy tylko dasz mu prądu z ałtomatu się ten paszkwil wkleja?
Anonim2020.11.7 19:29
u ciebie kiepsko z ortografią, czyżby szatan:(
Pepe2020.11.6 13:10
Jeżeli Putin wypuści to atmosfery ziemskiej całe zapasu rosyjskiego gazu to wtedy iskra wyjdzie z Polski !!!!
Polak2020.11.6 13:04
Nie musi, świat nie czekał na Polskę i jego rozwinięta część już sama się pozbyła okultystycznych wpływów sekt :)
Teresa2020.11.6 13:01
Św. Siostro Faustyno i św. Janie Pawle II módlcie się za Polakami, aby wytrwali przy Bogu i Ewangelii Życia!
Przekora2020.11.12 22:24
Jeżeli się nie nawrócą to już nie będzie miłosierdzia...
Pawełek2020.11.6 12:33
https://obywatelenieba.pl/2019/04/15/dzienniczek-faustyny-kowalskiej-kontra-biblia/ Faustyna głosiła brednie sprzeczne ze Słowem Bożym.
Anonim2020.11.6 14:13
Pawełku to protestnckie wywody .
Na tym ta iskra polega?2020.11.6 12:13
IP dzisiaj 11:53 Wolałabym usłyszeć takie słowa. " Jako przedstawiciele KK odżegnuje my się od ocen i wpływania na stanowione w Polsce prawo świeckie, jednocześnie przypominamy że zgodnie z doktryna religijna KK każde życie jest życiem danym od Boga i nie ważne czy będzie trwało dzień czy 100 lat z jakiegoś powodu zostało przez Boga powołane i każda osoba która jest chrześcijaninem powinna te wolę Boga uszanować" koniec w temacie. A nie że sponsorujemy fundację prawne które lobbują za stanowieniem prawa świeckiego zgodnego z punktem widzenia KK, bo idziemy na łatwiznę i to co powinno się dziać w imię słów Jezusa "pójdź za mną" droga ewangelizacji załatwimy nowocześnie kumoterstwem i lobbingiem politycznym, żeby nie musieć się za bardzo wysilać. Głoszenie Ewangelii też zwalilismy na świeckich nauczycieli opłacanych przez państwo, utrzymanie księży emerytów też zwalilismy na państwo, więc idźmy dalej żeby można było dalej zajmować się biznesem i deweloperska. Stawiać kolejne kościoły i plebanie. Bo po co domy samotnej matki, hospicja czy mieszkania dla bezdomnych. To też już finansuje państwo. Księżom pozostaje już tylko odprawianie rytuałów i sporo czasu na bujne życie towarzyskie. 2 0
ladychapel2020.11.6 12:03
"Pan Jezus zapowiedział św. Faustynie, że ma ona przygotować świat na Jego ostateczne przyjście. "m wy zdajecie sobie sprawe z tego co piszecie?
feldkuratkatz2020.11.6 12:08
Psychobrednie schizofreniczki.
obserwator2020.11.7 16:13
musisz byc schizofrenikiem skoro jako wszechwiedzacy wydajesz diagnoze bez zbadania potencjalnego pacjenta
Anonim2020.11.7 19:31
oj widzę ty zbadałeś, szacun
Hania2020.11.7 19:09
niedługo sięgniesz po ,,Dzienniczek" siostry św. Faustyny, czego życzę z całego serca
Anonim2020.11.6 11:10
To już chyba ostatnia szansa, i reszta w rękach świata. Jak wolność to wolność.
Pleban2020.11.6 11:03
Iskry nie ma - jest błyskawica! Chwała Panu!
Precz z 🌈 zarazą!2020.11.6 10:51
Jest piątek? Jest Fronda? Jest bezskuteczne ujadanie lewackich piesków spod znaku neomarksizmu i LGBT? Jest. Czyli jest normalnie. Polska wierna od tysiąca lat chrześcijaństwu i swemu Kościołowi podążą słuszną drogą. A lewacki jazgot niczego nie jest tu w stanie zmienić.
Anonim2020.11.7 19:33
a ty pieluchy już zmieniłeś
feldkuratkatz2020.11.6 10:41
Odcinajcie dzieci od tej zarazy jaką jest religia.
ladychapel2020.11.6 9:23
Wptowadzenie religii do szkół spowodowało jej uprzedmitowienie i pozbawienie sakrum, które jednak było gdy katechezy odbywały się w salkach katechetycznych
AAAtomek2020.11.6 9:49
Ten kto zgodził się na religię w szkole, powinien otrzymać Virtuti Militari, nawet pośmiertnie!
stanek2020.11.6 9:56
już nie czas szukać winnego, to jest chaos , w który jesteśmy wszyscy wciągnięci; kapłani i świeccy ,wierzący i niewierzący. Ten świat się kończy, a ratunek nie w ucieczce w kłamstwo.
Anonim2020.11.6 14:16
Trzeba stanąć otworcie za Jezusem.On jest Prawdą ,Drogą i Życiem .
xyz1232020.11.6 10:14
wia chyba kiedy "nauczyciel" byl z uczniem sam na sam... Jak wam sie w ogole dodaje w glowie "WSZECHMOGACY" z istnieniem biznesu jakim jest KK?? Po co "WSZECHMOGACEMU" chlopina w sukience z wafelkiem w reku?!
AAAtomek2020.11.6 8:25
Iskra już wyszła. Całkowity upadek kościoła katolickiego w Polsce rozpoczął się. Brawo Polacy!
Marian2020.11.6 8:21
Jeżeli nie rozprawimy się z lewactwem wspieranym przez wrogów to żadna iskra nie wyjdzie bo Polski nie będzie. Od tego trzeba zacząć.
Panda Spokój ʕ•́ᴥ•̀ʔっ2020.11.7 17:49
Chyba na tym skończyć, no elo 😎