25.04.19, 09:00Fot. Pixabay, CC 0

Czy twórca bitcoina nie mieszka w Moskwie?

W niedługim czasie ma zostać zdemaskowany twórca najpopularniejszej wirtualnej waluty bitcoin, o którym do tej pory było wiadomo tylko tyle, że ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto oraz że zgromadził portfel niemal 1 mln bitcoinów (wart około 5,6 mld dolarów).

Zdemaskowanie twórcy bitcoina zapowiedział ekscentryczny milioner i jeden z pionierów branży cyberbezpieczeństwa John McAfee. Przekonuje, że mając doświadczenie w walce z hakerami zdołał namierzyć człowieka ukrywającego się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto i nawet się z nim skontaktował.

Rozmawiałem z nim. I nie jest on zadowolony z mojej próby jego zdemaskowania”

- mówi McAfee.

Milioner zrezygnował jednak z szybkiego zdemaskowania autora bitcoina z obawy przed możliwym zaszkodzeniem swojemu procesowi ekstradycyjnemu do USA mającemu związek z niejasną sprawą zabójstwa sąsiada McAfee’go. Stwierdził, że zaczeka do momentu wyjaśnienia się sprawy ekstradycji i wtedy ujawni kim jest Nakamoto. McAfee obecnie mieszka na Bahamach.

Do tej pory jako twórców bitcoina typowano między innymi Doriana Prentice’a Satoshi Nakamoto, Amerykanina pochodzenia japońskiego, który mieszka w Kalifornii oraz kryptologa Hala Finneya. Po raz piewszy Satoshi Nakamoto dał się poznać światu w październiku 2009 roku, kiedy to opublikowałw sieci pracę teoretyczną na temat bitcoina. Utrzymywał, że jest Japończykiem urodzonym w 1975 roku, jednak sposób posługiwania się przez niego językiem angielskim i perfekcyjna jego znajomość wzbudzała podejrzenia.

dam/cyfrowa.rp.pl,Fronda.pl

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 10:13
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 10:13
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....