26.10.21, 07:15Fot. via Pixabay

Do czego podobne jest królestwo Boże?

PIERWSZE CZYTANIE

Stworzenie oczekuje objawienia się synów Bożych

Rz 8, 18-25

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Sądzę, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności – nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał – w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.

Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując przybrania za synów – odkupienia naszego ciała. W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której spełnienie już się ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przypowieści o ziarnku gorczycy i o zaczynie

Łk 13, 18-21

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach».

I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Adeptus2021.10.26 11:41
Nie no faktycznie, koncepcja, że jakaś organizacja zaczyna od bycia małą, a potem rośnie i staje się wielka, jest tak odkrywcza, śmiała, niekonwencjonalna, błyskotliwa, że potrzeba było genialnej retoryki Pana Jezusa, by wyjaśnić ją słuchaczom na podstawie rośliny wyrastającej z ziarnka. adeptusrpg.wordpress.com
Buahahahahahahahaha!!!!!!!!!2021.10.26 10:28
"Stworzenie bowiem zostało poddane marności – nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał" - To ten co poddał np tych co jako przejezdni byli łapani w okolicach sodomy przez jej mieszkańców 10 lecia później zlitował się nad kolejnymi przejezdnymi i wymordował to miasto - następnie zszedł jako człowiek i nauczał i zbudował doktrynę zwaną świętym kościołem - oczyszczającą z grzechu - uczącą o tym jakie wspaniałe nagrody czekają tych co nie walczą, nie uciekają przed wrogiem i twardo głoszą królestwo zbawienia - zawsze nadstawiają policzek bo tak kochają pokój.
Adeptus2021.10.26 9:35
"Nadzieja zaś, której spełnienie już się ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy" No i? Co ma wynikać z tego bzdurnego frazesu? Że lepszy (wyobrażony) gołąb na dachu, niż wróbel w garści? Paweł z Tarsu lubi tak zamotac, żeby jego bezsensowne wywody brzmiały mądrze i filozoficznie. adeptusrpg.wordpress.com
ela pawlowska2021.10.26 8:55
Do niczego?
Po 11 ...2021.10.26 8:34
Do czego podobne jest królestwo Boże? Oczywiście do PiSu. Tu i tu jest Duch Święty (Lech), Bóg Ojciec (Jarosław) i Syn Boży (Zbigniew). Co ciekawe Syn Boży w PiS ciągle występuje w wersji "dzieciątko".
Adeptus2021.10.26 10:20
Nie bluźnij przeciwko PiS porównując go z tą ohydną, antyludzką koncepcją totalitarnego "królestwa bożego", a Pana Prezesa Kaczyńskiego do plugawego, okrutnego, bliskowschodniego bożka! adeptusrpg.wordpress.com
fdf2021.10.26 8:01
Głupie pytanie. Jak i w niebie tak i na ziemi. Są tam zasłużeni, gawiedź i plebs, zapewne koterii też tam nie brakuje. Ci zasłużeni mają najlepiej. Załatwić coś tam na pewno nie jest tam łatwo, trzeba po znajomości i koniecznie za wstawiennictwem. Chociaż jaką walutą oni tam obracają jeszcze tego nie wiem.
Andej2021.10.26 7:57
Dlaczego nikt nie napisze, czyn jest Królestwo Boże? Każdy wie, do czego jest podobne. I nikt nie wie, jakie jest.
Zenek2021.10.26 8:13
To jest dyktatura gorsza od Korei Północnej. Z Korei Północnej możesz spi*rdolić a z pod dyktatury bożej już nie. Jesteś fu*ked na wieki wieków.
Anonim2021.10.26 7:31
…Jest podobne do królestwa Jareckiego.