07.06.21, 17:25fot. pixabay.com

Do ,,wierzących, ale niepraktykujących'' - niezwykłe świadectwo!

Swoje świadectwo dedykuję wszystkim, którzy określają siebie jako "wierzący, ale niepraktykujący". Przez wiele lat sam mówiłem o sobie właśnie w ten sposób. Szedłem w złym kierunku, bo w istocie byłem zamknięty na działanie Boga. Teraz, mając już 30 lat, czuję się jak raczkujące niemowlę w nowej rzeczywistości świata, którą otworzył przede mną Pan Bóg za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, Królowej Polski z Jasnej Góry.

Mam na imię Bartosz. Całe swoje życie uważałem się za katolika, ale tak dokładnie chyba nie rozumiałem, jaki skarb odziedziczyłem po swoich dziadkach i rodzicach. Mając 19 lat, wróciłem do Polski z zagranicy, gdzie skończyłem szkołę. Przebywałem tam w zasadzie sam, przez 3 lata. Ten okres był niestety wypełniony nie tylko nauką, ale także brnięciem w rzeczy niegodne człowieka wierzącego. Właściwie to traktowałem ten czas jako zabawę. Po powrocie do kraju kontynuowałem ten rozrywkowy styl funkcjonowania. Miałem wielu znajomych i przyjaciół, którzy imponowali mi swoim statusem społecznym albo tym, że byli "kimś" w towarzystwie dzięki kasie, którą dysponowali. Niestety, nie potrafiłem być sobą. Płynąłem z prądem. Żyłem według zasad innych, które sam przyjąłem za własne priorytety.

Mając 20 lat, nie potrafiłem kompletnie rozmawiać ze swoimi rodzicami, a w szczególności z ojcem. Zawsze uwa- żałem, że wiem lepiej od niego, na czym polega życie. Rodzinne spędzanie niedzieli przeze mnie odbywało się w ten sposób, że zaliczałem Mszę św., na którą jechałem z rodzicami, aby zaraz potem powrócić do stylu życia swoich znajomych. Jednocześnie udawałem dobrego syna wychowanego w duchu religijnym. Były to jednak tylko pozory. W rzeczywistości oszukiwałem samego siebie i tych, którzy mnie kochali. Szedłem ścieżką rozwiązłego życia w zakłamaniu i perfidnych manipulacjach osobami mi najbliższymi. Oddalałem się coraz bardziej od rodziny, nie wiedząc nawet, kiedy to się dzieje. Moje serce było przepełnione pustką, a dusza zaśmiecona nieczystością i obłudą...

Pewnego dnia dowiedziałem się o ciężkiej chorobie mojego 37-letniego wujka. Był to zaawansowany rak mózgu, niemożliwy do zoperowania. Przeraził nas wszystkich fakt, że ten człowiek może z dnia na dzień odejść, pozostawiając dwójkę dorastających dzieci. Była to tragedia rodzinna, która spadła na nas wszystkich niczym grom z jasnego nieba. Po kilku miesiącach prób ratowania życia wujka przez lekarzy zdecydowaliśmy się wybrać na Jasną Górę, aby tam prosić o jego zdrowie. Nie wiedzieliśmy wtedy, że będzie to dla nas początek nowego życia.

Dosyć nieudolnie, ale szczerze zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, według modlitwy, którą ktoś nam podsunął. Od tego dnia rozpoczął się "program naprawczy" całej naszej rodziny. Proces ten nie był łatwy, gdyż niektórzy mocno się buntowali. Jednak łaska Boża płynąca prosto z Niepokalanego Serca Matki Bożej działała. Pierwsze oczyszczenie trwało kilkanaście tygodni, ale już od pierwszej wizyty na Jasnej Górze chyba każdy z nas czuł ogromną siłę miłości, która działa w tym miejscu.

Dla mnie nastąpił wyjątkowy okres. Jako młody człowiek mający przyjaciół z różnych - i w większości nieciekawych - środowisk widziałem świat, przed tą wizytą, jako czysto materialny, a chęć przeżywania cielesnych uciech życia była we mnie mocno zakorzeniona. Teraz zacząłem się modlić, chodzić regularnie do spowiedzi i w ogóle poważnie traktować Pana Boga oraz Jego przykazania.

W tym czasie stan zdrowia mojego wujka stopniowo się pogarszał, ale nasza wiara w to, że jednak wyzdrowieje, była ogromna. W moim życiu rozpoczęły się wielkie zmiany. Czasami nie byłem z nich zadowolony, ponieważ praktycznie z dnia na dzień większość moich znajomych i przyjaciół odwróciła się ode mnie bez wyraźnego powodu. Było to dla mnie trochę dziwne, gdy ktoś z dnia na dzień potrafił mi powiedzieć przez telefon, że nie chce mnie znać i że nie spotkamy się prawdopodobnie już więcej... Nie przejmowałem się tym zbytnio. Już wtedy wiedziałem, że po zawierzeniu siebie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej moja nowa Mama postanowiła uporządkować moje życie od podstaw, troszcząc się nawet o najmniejsze szczegóły.

W kilka tygodni po zawierzeniu rozstałem się ze swoją dotychczasową dziewczyną. Natomiast kontakty z oj cem zaczęły się rozwijać w tempie, nad którym chyba obaj nie mogliśmy zapanować, ale byliśmy obydwaj z takiego obrotu sprawy bardzo zadowoleni. Mój tata poczuł, że ma syna, a ja z kolei, że to ojciec jest moim prawdziwym przyjacielem i partnerem. Postanowiliśmy razem otworzyć mały, rodzinny biznes, ale oparty na Bożym fundamencie i dlatego -jestem przekonany -przetrwa on nawet największy kryzys.

Praktycznie w każdy weekend odwiedzaliśmy Jasną Górę całą rodziną (z chorym wujkiem) lub jeździliśmy tam we trójkę (mama, tata i ja). Czułem wtedy - i czuję do dzisiaj - że jesteśmy prowadzeni ścieżką prowadzącą do zbawienia. Po prawie pół roku od naszej pierwszej wizyty na Jasnej Górze okazało się, że wyniki badania rezonansu magnetycznego głowy mojego wujka są idealne. Guz główny oraz wszystkie ogniska zapalne zniknęły bez śladu. Dzisiaj jednak wiem, że Panu Bogu nie chodziło głównie o uzdrowienie mojego wujka, lecz przede wszystkim o uzdrowienie całej naszej rodziny. Największy cud, jaki się dokonał, to ten, że tak wiele zmieniło się w naszym życiu. Często się zastanawiam - i jest mi też bardzo wstyd z tego powodu - że Pan Bóg musiał za wstawiennictwem Matki Bożej pokazać mi namacalnie, jaką siłą dysponuje i że jest miłością. Nie uwierzycie, dopóki nie zobaczycie! Ja zobaczyłem i doświadczyłem. Zastanawiam się też, czym sobie zasłużyłem na taką łaskę. Dziękuję za to, że teraz wiem, kim jestem, i wiem, że nie ma przede mną problemu ani sytuacji bez wyjścia, gdyż jestem w Niepokalanym Sercu Matki Bożej!

Ożeniłem się ze wspaniałą kobietą, Kasią, którą poznałem zaraz po tych wszystkich opisanych wyżej wydarzeniach. Pierwszy raz spotkaliśmy się w kościele. W dzień po ślubie pojechaliśmy z gośćmi (wynajętym autokarem) na Jasną Górę. Tam,, na naszej Mszy św., wspólnie z moją żoną Kasią zawierzyliśmy siebie, rodzinę, naszą przyszłość Niepokalanemu Sercu Maryi. Mamy bliźniaki - dwóch synów Piotra i Pawła. Jest to kolejna wspaniała łaska dla naszej rodziny. Moja żona i ja nigdy nie przypuszczaliśmy, że będziemy mieli dwoje dzieci naraz, choć zawsze mówiliśmy, że chcielibyśmy mieć ich dużo.

Modlę się o to, aby udało się nam wychować nasze dzieci na takich ludzi, którzy nie będą musieli zobaczyć na własne oczy, aby uwierzyć, i nigdy nie powiedzą, że są wierzący, ale niepraktykujący. Ufam, że tak będzie, bo zawierzyliśmy ich Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, i zawierzymy Jej także nasze kolejne dzieci.

Akt zawierzenia Niepokalanemu

Sercu Maryi, Królowej Polski

Niepokalana Matko Jezusa i Matko

moja - Maryjo, Królowo Polski!

Biorąc za wzór sługę Bożego Jana

Pawta II, mówię dziś: cały(-a) jestem

Twój(-oja).

Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam catego(-łą) siebie,

wszystko, czym jestem: swój umysł, serce, wolę,

ciało, swe zmysły, emocje, pamięć, zranienia,

słabości, swoją przeszłość od chwili poczęcia,

swoją teraźniejszość i przyszłość

wraz ze śmiercią cielesną, każdy swój

krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu

Niepokalanemu Sercu zawierzam

także swoją rodzinę i wszystko,

co posiadam. Tobie oddaję wszystkie

swoje prace, modlitwy i cierpienia.

Ty, Najlepsza Matko, chroń mnie

i moich bliskich od Złego. Upraszaj

nam łaski potrzebne do przemiany

i uzdrowienia. Prowadź nas

po drogach życia i posługuj się nami

do budowania Królestwa Twojego

Syna Jezusa Chrystusa -Jedynego

Zbawiciela świata, od którego

pochodzi wszelkie dobro, prawda

i życie. Amen.

Bartek z Warszawy

 

dam/adonai.pl

Komentarze

O korzyściach wynikających z religii2021.06.8 11:12
"O godz. 15.30 była procesja Bożego Ciała. Poszłam zobaczyć, czy czasem nie jest na procesji, bo w ostatnich dniach Łukasz zwrócił się ku Bogu. Poprzednim razem też tak było. Nie było go na procesji." https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27171050,policjanci-wpakowali-piec-kul-w-nieuzbrojonego-schizofrenika.html
Za mało płacą?2021.06.8 11:41
...
Anonim2021.06.8 10:21
Ile trzeba mieć IQ, żeby brać na poważnie takie brednie? 20?
Skąd ty jesteś2021.06.8 11:06
-z takiego gnoju ulepiony żeby tyć tak bezmyślnym? Przecież ty cuchniesz Anonim.
Anonim2021.06.8 11:10
Grunt, że nie plebanią, tego bym nie zniósł...😁😁😁
z gnoju Anonim jesteś2021.06.8 11:17
-nie z gruntu. Stąd ten smród w którym żyjesz, poruszasz się i jesteś.
Anonim2021.06.8 11:23
Wszystko jest lepsze od bycia prawiczkowym stulejarzem.😁😁😁😁
Bog nie jest zboczencem2021.06.8 9:34
przy oltarzu stoja zdemoralizowani faceci ktorzy poszli do zakonu zeby dobrze zyc na czyjes koszty ten caly Watykan kipie forsa ale nas pouczac gdze jest u was Bog ksieza? w tych gejowsko - pedofilskich balangach co urzadzacie we Watykanie ?
Za to Zboczeniec, owszem2021.06.8 11:43
-patrz lgbtq+
man.of.Stagira2021.06.8 8:56
WOLĘ ...praktykujący niewierzący. // ODWROTNE zestawienie nie jest wiarygodne. // UZASADNIENIE: wszystkie wpisy na tym portalu pochodzą od wierzących niepraktykujących. Zmieniają jedynie wierzenia. Rezultaty są widoczne gołym okiem.
Anonim2021.06.8 8:24
Buhahahhahahhahaa, co za dyrdymały......😁😂🤣😂😁
Izydor2021.06.8 8:14
Z cyklu katoprawacka kraina mchu i paproci: rzeczy które się nigdy nie wydarzyły.
Jakże mi miło "Bartku"....!2021.06.7 23:27
Dziękuję Ci Bartku, że odważyłeś się napisałeś to wspaniałe świadectwo o sobie! ... Jak miło było to czytać! ... Masz rację, że dokonałeś tego Zawierzenia...! Gratuluję Tobie i Całej Rodzinie! Trzymajcie się tego, a na pewno wszystko będzie dobrze się układać! Starsi ludzie mówili: ..." BEZ BOGA, NI DO PROGA!... To Święta Prawda..!
sex2021.06.7 20:39
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Ale jesteś tyle razy używana, że2021.06.8 6:11
już jesteś oślizgła i brudna.
Jawny2021.06.8 8:21
Wrzuć nr. telefonu, jestem zainteresowany.
A ja jestem abstynentem2021.06.7 19:48
Niepraktykującym.
AAAtomek2021.06.7 19:32
Pan Bartosz porzucił wódkę, PiS i jogę i jest teraz prawym człowiekiem. 😂
TrzyMilionyOdszkodowaniaOdParafiiZaKleroPedofilię2021.06.7 18:28
Czy idziesz na randkę z Rafalalą, czy na gej-piknik pamiętaj, abyś zawsze i wszędzie miał pod ręką: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
TrzyMilionyOdszkodowaniaOdParafiiZaKleroPedofilię2021.06.7 18:22
Dobra Nowina! Nareszcie pojawili się odważni prawnicy, którzy wyrokami odszkodowań złupią i doprowadzą do bankructw parafie w Polsce za długoletnie ukrywanie procederu klero-pedofilii. Skromnie zaczyna się w diecezji bielsko-żywieckiej, gdzie ofiara klerucha-pedofila żąda 3 MILIONY złotych. Wiadomo, że 3 miliony to dla kurii błahostka, ale ogólne bogacenie się społeczeństwa daje znakomity pretekst i kontekst do znaczącego wzrostu kwot odszkodowań. Już 30 milionów może zachwiać niejedną parafią... A sądy będą musiały dostrzec skoordynowany proces wieloletniego, przestępczego działania kleru w sprawie chronienia zbrodni pedofilskich. Lawina ruszyła! Tylko odcinając kler od forsy będzie można pozbyć się z Polski watykańskiego okupanta.
ja2021.06.7 19:07
stwarzanie wrażenia że każdy ksiądz to pedofil jest żałosne i już nudne, nie działa na ludzi którzy znają kościół, każdy człowiek będący przy zdrowych zmysłach, nawet niekatolik wie że to nieprawda. Przeczytaj ten artykuł uważnie, nie jest o pedofilii, jest o tym jak kościół zmienia ludzi na lepszych i jak wiele znaczy dla niektórych ludzi, są ich miliony
Do "ja"!2021.06.7 23:38
Nie wiem kim jesteś, do kogo piszę?... Ale te wpisy, w znacznej większości są od jednej osoby....! To on właśnie jest znanym nam na portalu pedofilem! To on sam zmienia nicki i sam sobie odpisuje!.Sam pisze on o sobie, że jest żydowskim ateistą i pedofilem ! ... A nazywa się Lech Keller-Krawczyk. Poczytaj o nim w internecie!... Przerazisz się tego co robił dzieciom ... i nie tylko....!
Grzegorz T. dał głos2021.06.8 7:40
Doskonale wie, że religijnych wariatów jest na frondzie niewielu, więc jako przykładna matka trojga dorosłych dzieci, psycholog i prezes Stowarzyszenia Pedofilów Polskich musiał wydalić z siebie kolejny debilizm. Jego próby zdyskredytowania piszących tu normalnych ludzi są żałosne i charakterystyczne dla osobników, w których czaszkach przelewa się sperma, jad i Lech Keller-Krawczyk.
Anonim2021.06.8 6:12
Bardzo księży to pedofile, niewielu więcej skrzywdziło dzieci, ale nie znam żadnej organizacji, nieuważanej za przestępczą, która tak mocno ukrywałaby przestępców w swoich szeregach przed sprawiedliwością. I o to się rozchodzi. Nie udawaj że tego nie rozumiesz.
nie manipuluj2021.06.8 9:36
zapomniales ze to sa same pedaly widocznie ci tylko obchodzi manipulacja
Klapaucjusz2021.06.7 18:15
Ja też dysponuję kasą. Kasa stoi pusta bo pieniądze trzymam w banku.
A kim jest ta menda kremlowska "matis89"?2021.06.7 17:59
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Anonim2021.06.7 17:49
Fronda straciła wiarygodne prawo (została obłuda) do pisania o opętaniu przy pogaństwie, okultyzmie, zatraconej wierze... kiedy Fronda nie ma nic przeciwko temu, że naród Polski jest przez szatanistyczny, lewacki PIS poddawany demonicznym, ABORCYJNYM szczepionkom Antychrysta. Fronda także nie ma nic przeciwko temu, że szatanistyczny, lewacki PIS oficjalnie wspiera cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii i do tego celu jako przygotowanie realizuje całą cyfryzację.
matis892021.06.7 17:50
Napisał matis89.
"Lekcja historii"2021.06.7 17:36
Pewnie o tym nie wiedziałeś, ale Prymas Tysiąclecia kardynał Wyszyński był FASZYSTĄ! I nie tylko, bo JPII był BESTIĄ! - - - - - - Tak twierdzi "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: " Nazista Wyszyński stworzył Bestię z Wadowic" i dalej ciągnie swoje '"wywody" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: "A bestia z Wadowic stworzyła takich pedofilów jak Jędraszko - Katolicyzm to zło zorganizowane" - - - - Żyd Jan Hertrich-Woleński przy każdej okazji, gdzie tylko jest możliwe daje upust swojej PATOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI do Polski i KK.
Lechu...! "Po11"...itd....2021.06.7 23:45
Mamy cię dość!... PYTAM ! Ile razy? .... Ile dni pod każdym artykułem będziesz ten sam tekst wstawiał!? ..... Przecież to aż powoduje odruch wymiotny! ... Przecież nikt cię o te bzdury nie prosi! Wynoś się, albo zamilcz!
Grzegorzu T. wielonickowcu2021.06.8 7:45
Mamy cie dość! Ile razy można ręka oślizgłą od spermy wpisywać teksty skierowane do istniejącego tylko w twoim łbie Lecha Kellera-Krawczyka. Twoja choroba psychiczna jest równie nieuleczalna, jak twoja pedofilia, "matko dorosłych dzieci".
Ciekawe dlaczego2021.06.9 7:36
Temu czemuś przeszkadza mieszkający w Portugalii dr Keller-Krawczyk. Być może to coś jest żydowskim ortodoksem i nie podoba mu się antysyjonizm tego naukowca. Tak czy owak, to coś jest ciężko chore i wymaga leczenia.
Pewnie o tym nie wiedziałeś,2021.06.7 17:35
ale Prymas Tysiąclecia kardynał Wyszyński był FASZYSTĄ! I nie tylko, bo JPII był BESTIĄ! - - - - - - Tak twierdzi "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: " Nazista Wyszyński stworzył Bestię z Wadowic" i dalej ciągnie swoje '"wywody" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: "A bestia z Wadowic stworzyła takich pedofilów jak Jędraszko - Katolicyzm to zło zorganizowane" - - - - Żyd Jan Hertrich-Woleński przy każdej okazji, gdzie tylko jest możliwe daje upust swojej PATOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI do Polski i KK.
Zamknij japę!2021.06.7 23:46
NIE MA WIĘKSZEJ BESTII OD CIEBIE, PSYCHOPATO!
Po11... Żydowska ratyzacja Polski2021.06.7 17:35
Pewnie o tym nie wiedziałeś, ale Prymas Tysiąclecia kardynał Wyszyński był FASZYSTĄ! I nie tylko, bo JPII był BESTIĄ! - - - - - - Tak twierdzi "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: " Nazista Wyszyński stworzył Bestię z Wadowic" i dalej ciągnie swoje '"wywody" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: "A bestia z Wadowic stworzyła takich pedofilów jak Jędraszko - Katolicyzm to zło zorganizowane" - - - - Żyd Jan Hertrich-Woleński przy każdej okazji, gdzie tylko jest możliwe daje upust swojej PATOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI do Polski i KK.
Po 11 ...2021.06.7 17:30
Bóg o niebo bardziej kocha ,,wierzących, ale niepraktykujących", niż polską większość katolików, czyli ,,praktykujących, ale niewierzących" ...