11.02.20, 12:00Fot. via Flickr, CC 0

Dominikański teolog: Papież Franciszek idzie na zbyt duży kompromis z wrogami chrześcijaństwa

„Franciszek, aby zyskać pokojowe współistnienie, wydaje się iść na zbyt duży kompromis z wrogami chrześcijaństwa” – mówi dominikański teolog, o. Giovanni Cavalcoli, w wywiadzie dla „La Fede Quotidiano”. Włoski duchowny jednocześnie przeciwstawia jego podejście podejściu Benedykta XVI, który w „relacjach ze światem islamskim i komunistami (...) bardziej troszczył się o doktrynalną klarowność, zachęcając katolików do cierpliwości i znoszenia prześladowań”.

Tymczasem według dominikanina „Franciszek nie słucha za bardzo Benedykta, który (...) podjął linię reform bardziej zrównoważoną niż Franciszek”. Zdaniem o. Cavalcoliego Benedykt XVI dbał o zachowanie ciągłości doktryny, natomiast „Franciszek pozwala sobie na interpretację, która ustępuje za bardzo postępowcom (...), co oznacza to samo, jakby powiedzieć, że ustępuje zbyt mocno protestantom, marksistom i masonom, jednocześnie doświadczając trudności w dialogu z tradycjonalistami i zwolennikami arcybiskupa Lefebvre’a (...), z czym potrafił poradzić sobie Benedykt”.

Ojciec Cavalcoli pochwalił Benedykta XVI za gorliwą obronę wiary katolickiej, w czym był według niego lepszy od Franciszka, który z kolei „jest za bardzo pochłonięty swoją potrzebą kontaktu z masami”. A należy wziąć pod uwagę, że Kościół znajduje się w chwili poważnego kryzysu, jakiego nie doświadczył nigdy przedtem, i „nieoczekiwanego masowego powrotu do modernizmu (...), modernizmu gorszego i bardziej niebezpiecznego niż ten w czasach Piusa X”.

Włoski dominikanin porównał ojca świętego do „sternika na łodzi św. Piotra w potężnej burzy”, który „walczy o to, by utrzymać ster”. Mimo swojej krytyki, zaznaczył jednak, że nie można być papieżowi Franciszkowi wrogiem, ale należy „stać blisko niego, akceptować go, wspierać go, modlić się za niego, pomagać mu, doradzać mu, uwolnić go od fałszywych przyjaciół i pochlebców”. Tym bardziej, że modernistyczni teologowie zajmują „każdą przestrzeń, dławiąc wolność nielicznych normalnych katolików, którzy pozostali”.

Ojciec Cavalcoli widzi też szczególne działanie Ducha św. w świeckich. Jego zdaniem w naszych czasach Duch Święty bardziej przejawia się właśnie w świeckich niż w duchownych.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

R2020.02.14 0:29
ma racje ale Bóg właśnie niszczy wszystkie fałszywe religie które tracą poparcie ludów i polityków, wg mnie: Bóg nie chce religii katolickiej ani żadnej religii - bo zbyt mało w religiach służby posłusznej Duchowi świętemu i Prawdzie Jezusa, a za dużo pyszałkowatych cwaniaków siejących zgorszenie, Bóg chce aby nie było żadnych pajaców którzy mienią się namiestnikami Jezusa i w ten sposób przygotowuje świat na przyjście prawdziwego Jezusa jedynego kapłana, Bóg chce aby ludzie czekali na Niego i nie słuchali gorszycieli. Dlatego centralny katolicyzm watykański upadnie jak upadł centralny protestantyzm, ale chrześcijaństwo biblijne małych grup i mesjanizm żydowski odradzają się
Jolanta2020.02.12 8:53
Ojcze Święty, każdy z nas ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ma obowiązek codziennego, nieustannego nawracania się. Wracajmy do naszego Pana Jezusa Chrystusa - póki mamy jeszcze czas.
izydor2020.02.11 18:48
Franciszek wie co robi 2 kroki do przodu 1 do tyłu i powoli wykańcza Kościół Katolicki.
Wojtek Polak2020.02.11 16:19
a jednak są duchowni rozsądni i co najważniejsze wierzący. dziękujmy Panu Bogu za nich. jednak trzeba się za nich modlić i wspierać.
Michał Pasierb 2020.02.11 15:01
"Ojciec Cavalcoli widzi też szczególne działanie Ducha św. w świeckich. Jego zdaniem w naszych czasach Duch Święty bardziej przejawia się właśnie w świeckich niż w duchownych."- i to są słowa dominikanina; kto by się spodziewał...Jest dobrym obserwatorem i jak widać zależy mu na KK.
skopiowane z Do Rzeczy - Fronda 2020.02.11 14:58
Dla kogo oni "pracują"? Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
Druh Ryszard 2020.02.12 12:36
Nie wiem na ile w tym wszystkim jest rzeczywistych chęci Konfederacji, a na ile wabik dla wszystkich niezadowolonych od lewa do prawa. Wydaje się, że Konfederacja chce zebrać głosy tych wszystkich, którzy z jakiś względów kwestionują porządek prawny i społeczny w III Rzeczypospolitej. Sama negacja jest mało wiarygodnym programem i sądzę, że prawdziwe oblicze i zamierzenia byłyby nam ( to znaczy Polakom ) okazane, gdyby im się udało przejąć najważniejsze urzędy w państwie. Z tym programem - na użytek propagandowy - bardzo szybko do Polski zraziliby naszych dalszych i bliższych sojuszników. Raczej nie wierzę, ażeby ich ideolodzy na poważnie traktowali te bajki, wypowiadane na użytek napędzania klienteli wyborczej Konfederacji.
KATON STARSZY2020.02.11 13:48
Napaści na królestwo Boże,są zjawiskiem występującym we wszystkich epokach,ale szczególne nasilenie następuje w czasach obecnych.Szczególniecharakterystyczne dla naszych czasów jest natomiast rozumowanie,iż nie powinno się na tę agresjęreagować. Retoryka dialogu za wszelką cenę,żle pojęty irenizm,dziwny rodzaj masochizmu eklezjalnego zdają się zakazywać chrześcijanom jakiejkolwiek naturalnej samoobrony,toteż zjadliwość czynników patogennych może bez przeszkód dokonywać swoich zniszczeń.Nie będę pisał o przykładach których było mnóstwo w wielu środkach masowego przekazu.
JS2020.02.11 13:28
A może Franciszek nie jest tak złym papieżem jak o nim wielu myśli ? Sam powiedział już na początku po wyborze, że za kilka lat sam będzie musiał ustąpić. Ale dlaczego ? Czy z powodu stanu słabego zdrowia i ograniczonej zdolności do pełnienia funkcji czy z powodu nie realizowania agendy NWO ? To, że papież został wciągnięty do planu NWO widać coraz wyraźniej (ekologia, agenda 2030, wszystkie religie są pożądane przez Boga a więc zaniechanie misji Ewangelii) i jeżeli nie będzie wdrażał kolejnych etapów w przemianie Kościoła to i on zostanie zmuszony do odejścia albo ktoś przyspieszy ale jego zejście z tego świata. A to wszystko nasza wina i naszych hierarchów, że Kościół schodzi na manowce. Uśpieni w dobrobycie, upojeni blichtrem świata diabłu dajemy świeczkę w drodze życia a Bogu ogarek. Króluj nam Chryste Pozdrawiam
matis892020.02.11 13:58
To było fałszywe proroctwo Fałszywego Proroka Bergoglio. Dawno temu przepowiadał swoją śmierć za dwa lata. Te dwa lata minęły już dawno odkąd dał fałszywe proroctwo pełne pychy. On z masonerią planują zamach kontrolowany, tak aby Bergoglio z niego wyszedł i zyskał tym oszustwem serca dodatkowych ludzi. Aby mógł się przyrównywać do JPII.
JS2020.02.11 17:45
Jeżeli nowy Putin nie jest prawdziwym Putinem, Merkel wpada w jakieś wstrząsy i nikt tego nie docieka dlaczego, to może i został podmieniony papież przez zmiennokształtnego ? Zachowaj nas Boże ! Pozdrawiam
matis892020.02.11 18:38
Owszem papież został podmieniony. Katolicki papież Benedykt XVI został podmieniony na masońskiego oszusta Bergoglio.
Leszek2020.02.11 13:25
Ilu takich TW mamy, poznacie po owocach, nie po okrągłych ładnych słowach. Nie po wykształceniu, bo jak widać TW był zdolny. Nie wierzcie ludziom co cały czas się uśmiechają . Polski Prezydent 2020 Krzysztof Bosak. Wstąp do Konfederacji, jest tu miejsce dla Ciebie. Weź sprawy w swoje ręce.
Leszek2020.02.11 13:17
https://docplayer.pl/6245448-Pamietnik-antyapostola.html#show_full_text
Leszek2020.02.11 13:16
TW 1025 Filozof Pamiętnik Antyapostoła. Po numerze widać, że jest już wtedy ich sporo. Wstrząsająca opowieśd komunistycznego agenta, o działaniach, które prowadził po wstąpieniu do Polskiego Seminarium w 1938r i działalności kapłaoskiej niszczycielskiej wewnątrz kościoła katolickiego. Ujawnia on cele, jakie wyznaczono agentom komunistycznym działającym wewnątrz Kościoła katolickiego. Posiada numer; 1025 co świadczy, o ilości agentów kapłanów w momencie zwerbowania. Ma za zadanie zniszczyd Kościół Katolicki od wewnątrz poprzez zniesienie łaciny, ozdób kapłaoskich, obrazów, posągów, odejście od ołtarzy a zastąpienie zupełnie pustym stołem, porzucenie wszelkich Krzyży, aby Chrystus był uznany za człowieka a nie za Boga". Msza ma byd tylko wspólnym posiłkiem". ROZDZIAŁ 1 O TYM, JAK CZŁOWIEK BEZ IMIENIA PRAGNIE WYJAWIĆ NAJWIĘKSZĄ TAJEMNICĘ SWOJEGO ŻYCIA Sam zastanawiam się, skąd u mnie ta ochota, by spisad wspomnienia. To raczej osobliwe. Zdaje mi się, że sięgam po pióro, gdyż robię to w snach, a następnie odczuwam rodzaj przymusu - tak przynajmniej sobie wyobrażam - aby nie przerywad w świetle dnia. Ale to nie ma znaczenia - i tak nikt nie będzie czytał tych pamiętników. We właściwym czasie sam je zniszczę. *** Jestem człowiekiem bez imienia, nie mam rodziny, pochodzę znikąd, nic po sobie nie zostawię. Jestem jednym z tych, którymi pogardzają burżuje i biurokraci. To cała przyczyna mojego głupiego cierpienia, do którego przyczynili się także ci, którzy pragnęli mojego dobra. Gdybym tylko wiedział, jakie szczęście może z tego wyniknąd. Byłem jednak wówczas zbyt młody, by chodby domyślad się, na jakie wyżyny może mnie wynieśd moja młodzieocza niedola. Na samym początku byłem małym, bezimiennym chłopcem. Musiałem mied trzy lata. Płacząc, wlokłem się po jakiejś drodze. Był rok 1920 w Polsce. Mogę zatem przyjąd, że urodziłem się w 1917 roku, nic jednak nie potrafię powiedzied o miejscu urodzenia i o rodzicach. Zdaje mi się, że w tym wieku nie potrafiłem jeszcze dobrze mówid po polsku, może znałem kilka rosyjskich słów. Nie sądzę, abym potrafił się chodby przywitad po niemiecku. Kim byłem? Nie potrafiłem nawet wymówid własnego nazwiska. Miałem przecież imię, gdy ktoś je wypowiadał odwracałem spojrzenie w jego kierunku. 3
matis892020.02.11 12:38
To co robi Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik nie można już nazwać kompromisem z masonerią tylko wrogim wobec katolicyzmu reprezentowaniem interesów masonerii. To fajnie by było tak nazwać kompromisem wstawienie do Kościoła Jezusa ohydy spustoszenia, bożka pachamame. Tyle że do wypowiedzenie przez Bergoglio masońskiej wojny katolicyzmowi i Jezusowi.
ktoś tam2020.02.11 12:23
Uznajecie Drogi Ojcze uzurpatora Bergoglio za papieża... No to nie dziwcie się że jest to co jest czyli: herezja herezją herezję pogania.
dialog2020.02.11 12:19
Ksiazki roznych egzorcystow czytalem, rozne byly ich doswiadczenia , to tez ludzie wiec na te same sytuacje roznie reaguja ale każdy z nich jako wspólny mianownik powtarzal ze nie wchodzi się w dysksje z diablem ktory przewyzsza nasz inteligencja przewrotnoscia. Diabla na ziemi reprezentuje masoneria, która chce NWO i bysmy poszli na poczatek na male kompromisy, potem na srednie potem na wieksze a potem bedzie za pozno.
Beno2020.02.11 12:07
Całkowita racja O. Cavolccoli.