13.09.19, 17:10

Dr Jerzy Targalski: Donald Trump, Dorian - i sondaże

Posypały się wyjaśnienia, dlaczego Donald Trump odwołał przyjazd do Polski, od oficjalnej wersji wskazującej na huragan Dorian, przez tradycyjne już knowania Żydów, do fantastycznego tłumaczenia, że Amerykanie postanowili wysłać Dobrą Zmianę na emeryturę, więc pojawienie się w Warszawie prezydenta USA nie ma sensu.

Nikt tymczasem nie pofatygował się, by zapoznać się z sondażami wyborczymi. Wszystkie od marca wskazują na przegraną Trumpa. Średnia sondaży daje Joe Bidenowi przewagę 50 do 40 proc. nad Trumpem. W marcu Biden wygrywał w stosunku 50 do 40 proc. i po niewielkich fluktuacjach sondaż z 30 sierpnia nadal dawał mu przewagę nad urzędującym prezydentem 54 do 46 proc. Sytuacja prezydenta jest na tyle zła, że przegrywa w sondażach również z innymi kontrkandydatami; demokratka z Massachusetts Elizabeth Warren i demokratka z Kalifornii  Kamala Harris wygrywają w stosunku 49 do 46 proc., a socjalista Bernie Sanders – 49 do 45 proc. Osoby niezdecydowane stanowią 5–6 proc. i wątpliwe jest, by wszystkie opowiedziały się za Trumpem.

Oczywiście w systemie amerykańskim decydują głosy elektorskie, więc można wygrać wybory, jak w wypadku Trumpa, uzyskując poparcie większości elektorów przy mniejszości głosów wyborczych, ale różnice są tak duże, zakładając, że sondaże są uczciwe, iż preferencje wyborcze zwolenników Trumpa nie dają mu pewności zwycięstwa. Pamiętajmy też, że wygrana kogokolwiek z wymienionej trójki liberalnych kontrkandydatów byłaby dla Polski nieszczęściem. Donald Trump mógł przyjechać i wrócić do USA, a jego obecność na terenach dotkniętych huraganem w praktyce tylko utrudnia akcję ratunkową. Dorian daje jednak okazję do akcji piarowskiej od hasłem: poświęcam się dla kraju.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

Wprost2019.09.14 11:41
Targalska Polska leży tam gdzie leży i ma być suwerenna a nie terenem kolonialnym ,wbij to sobie w mózgownicę bo na stare lata od pierwszych słów jesteś i nie tylko śmieszny ale kompletnie niewiarygodny .Polska ma mieć interesy a nie lokajskie powiązania w zasadzie nie różniące się od zaborów tak jak ty myślisz.Oczywiście że Polska może prowadzić politykę wielokierunkową tylko musi to chcieć robić ,robi ją i Orban będzie to robił też w przyszłości Salvini może robić politykę tylko regionalną a właśnie nie może robić polityki wasalnej jednotorowej jak jest teraz,Jakim błędem jest taka polityka to wskazują ci sondaże w USA .Rosja to samo robić interesy tylko tam gdzie powinniśmy i na określoną skalę.Niemcy to inna bajka bo gospodarczo da się niewiele i Unia ,ale politycznie robią i zrobią to Polacy w wyborach dając czas rządowi do budowy solidnych służb.Jednym słowem Targalski dobrze że kot nie rozumie twych złotych myśli
Wielbiciel intelektu dochtora Targalskiego2019.09.14 6:28
4 lata temu Trump miał być ruskim agentem przecież i jego wygrana miała być nieszczęściem dla Polski! To pani Clintonowa była szykowana na patronkę Polski. Coś się wam towarzyszu Targalski przestawiło znowuż. Eh byle co jecie byle co pleciecie. Teraz pan Trump patron a reszta nieszczęście. Ciekawe ciekawe. Może dlatego że interesa żydowskie dobrze się rozwijają a z innymi prezydentami nie wiadomo jak to by było? Co tam jeszcze powiecie, jak zdrowie u was? Hemoroidów niet?
Olej2019.09.13 19:48
Nie ma pewności co do polityki amerykańskiej w Polsce. Trzeba sprawdzać i być czujnym by nas nie wyrolowali. Cyt. Talaga......Pamiętajmy, że obecność amerykańska w Polsce nie jest wpisana na stałe w ich finansowanie, nie jest wpisana na stałe do budżetu Pentagonu, jest to odnawiane corocznie. Teraz ta suma będzie mniejsza, i to znacząco mniejsza, (o 700 mld dolarów), tu jest główne zagrożenie, a nie w dymisji Boltona. ..... ...... Czy jego odejście otworzy drogę do porozumienia prezydenta USA z Władimirem Putinem? Jeżeli ma takie plany, to dymisja Boltona, który był temu przeciwny z pewnością mu to ułatwi. Stąd dla Polski jest to niekorzystna decyzja. Nie wiemy czy Trump ma takie plany czy nie, a jeśli ma, to za jaką cenę może zdecydować się na taki ruch. ............ ........O dymisji Boltona w Warszawie dowiedziano się z mediów choć był on nad Wisłą jeszcze kilka dni temu. To pewnie uświadomiło polskim władzom, jak niestabilna może być strategia Trumpa. Stąd pojawia się pytanie czy w razie wygranej PiS w październikowych wyborach, nie przyjdzie czas na reorientację w jakimś stopniu naszej polityki zagranicznej? Czy taka reorientacja będzie potrzebna?................
Lennon2019.09.13 18:10
>> jego obecność na terenach dotkniętych huraganem w praktyce tylko utrudnia akcję ratunkową. Na szczęście obecność Morawieckiego w Zakopanem podczas akcji ratunkowej znacznie pomogła. Ludzie nie pchali się na Giewont, bo nie mogli dojechać z powodu blokad dróg na potrzeby przejazdu premiera.
anonim2019.09.13 17:32
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
anonim2019.09.13 17:31
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
oficer LWP2019.09.13 18:42
można się utopić w tej pisowskiej wazelinie