07.07.19, 16:00Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Strzał w partię dewiantów w Polsce

Doktor Jerzy Targalski skomentował w swoim programie "Geopolityczny tygiel" w Telewizji Republika ustalenia szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. 

"Jeżeli chodzi o Ursulę von der Leyen, to oczywiście będzie ona realizowała politykę niemiecką, tylko proszę pamiętać, że jako minister obrony Bundesrepubliki von der Leyen doprowadziła do chaosu w ministerstwie obrony, więc jest nadzieja, że doprowadzi do chaosu w Komisji Europejskiej, co będzie dla nas korzystne"- podkreślił politolog, komentując kandydaturę Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej. 

"W tej chwili jeszcze nie wiemy, czy ten podział stanowisk, który na razie ustalono zostanie rzeczywiście wprowadzony, gdyż nie wiemy, jak będzie głosował Parlament Europejski, ale załóżmy, że mniej więcej taki podział stanowisk będzie, co z niego wynika? Żeby to zrozumieć trzeba przede wszystkim spojrzeć szerzej na problem Unii"-wskazał historyk. Jak zauważył Targalski, realną władzę w Unii miały, mają i jeszcze przez jakiś czas będą miały oczywiście Niemcy. W związku z tym spór o kandydatury na najwyższe stanowiska nie dotyczył ograniczenia władzy RFN lub nawet wyboru kandydata przychylnego Polsce. 

"Spór dotyczył jedynie wyboru osób, które będą realizowały politykę niemiecką i w tym zakresie należy analizować zmiany"-ocenił publiicysta. Zdaniem dr. Targalskiego, nasz zachodni sąsiad podjął na szczycie "dwie zasadnicze decyzje":

"Po pierwsze, że Unia będzie dążyła do federalizacji, co jest oczywiście dla nas śmiertelnym zagrożeniem i po drugie, ze centrum Unii będzie wykonywało systematyczne ataki na Polskę i generalnie na Europę Wschodnią, żeby zdusić wszelki bunt w zarodku i ta polityka będzie realizowana bez względu na to, czy to będzie Timmermans przewodniczący Komisji Europejskiej, czy Kubuś Puchatek, czy nawet gdyby to stanowisko zajęła sama Angela Merkel. To nie ma żadnego znaczenia, ta linia będzie utrzymana a zatem ważne jest tylko, jakie cechy charakteru, jakie możliwości i powiązania ma ten, kto tę politykę będzie realizował"-podkreślił historyk. 

"Z tego punktu widzenia fakt, że Polsce udało się wreszcie stworzyć sojusz na początek Grupy Wyszehradzkiej wspieranej z zewnątrz przez inne państwa i nikogo nie udało się Niemcom ani przekupić ani zastraszyć, wyłączywszy oczywiście Bułgarów, którzy postanowili, że jak nie będą pilnowani i będą mogli kraść fundusze unijne, to wtedy będą głosowali tak jak Niemcy. To jest ogromny krok naprzód, początek koalicji"-ocenił Jerzy Targalski. Jak dodał, koalicja będzie mogła się rozwijać, jeżeli otrzyma wsparcie z zewnątrz, czyli ze Stanów Zjednoczonych. Wystarczy bowiem "polecenie z Ameryki", aby takie kraje, jak Rumunia czy Chorwacja stały za nami murem. 

"Jest to strzał w partię dewiantów w Polsce. Partia dewiantów straciła bezpośrednie wsparcie, w tym finansowe. To jest również osłabienie targowicy niemieckiej, więc ma to ogromne znaczenie dla sytuacji naszej w wewnątrz kraju. Oczywiście polityka niemiecka przeciwko Polsce będzie dalej realizowana, ale już nie w tak bezczelny i chamski sposób co ma znaczenie i jak mówię bezpośrednie wsparcia partia dewiantów utraciła"-ocenił. 

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze

Go to2019.07.8 1:07
Targalski powiedz ile dales za tego doktora bo za komuny to taka ruska onuca wszystko mogla zalatwic.
Moly2019.07.7 20:54
I to ma byc profesor ...Uzywajacy takiegi jezyka. Kto tu jest dewiantem?
bezlitosny internauta2019.07.7 19:00
Ursula von der Leyen? Dlaczego ukrywacie przed Polakami fakt, że jej dziadek służył w Wermachcie?
JR2019.07.7 18:15
Jedynym wyjściem, nie boję się o tym mówić, jest opuszczenie tego kołchozu! Być tam i świadomie kazać sobie ot tak zakładać pętlę na szyję? Jeżeli się Polska nie podoba, jeżeli będziemy tak poniewierani w zasadzie na własną prośbę, jak się po latach okazuje, to po co nam to? Jest tyle krajów, z którymi możemy prowadzić handel i współpracę na różnych frontach. Nie zginiemy. Nie trzeba ulegać rozdmuchanej propagandzie, że Putin nas połknie. Co teraz się dzieje? Co robią Niemcy z Rosją nie bacząc na restrykcje?
Mirek2019.07.7 17:21
Co prawda to prawda . Jeżeli Grupa Wyszehradzka będzie trzymała się razem i do nas dołączą jeszcze inne kraje to mamy szansę odgrywać poważną rolę w UE i tym samym stawić czoło europejskim zboczeńcom . Wszystko będzie zależało od jesiennych wyborów w Polsce . Jeżeli PiS uzyska większość konstytucyjną to polscy zboczeńcy leżą i kwiczą . Wynik wyborów w Polsce będzie miał znaczenie i dla innych krajów naszego regionu . Dlatego będę głosował na PiS !.
ff2019.07.7 17:00
Kacap dzielnicowy sowiecka onuca najwyraźniej błaga o możliwość czyszczenia kuwety kota Pana Prezesa. Niedoczekanie twoje dzbanie abyś dostąpił tego zaszczytu.
nikt2019.07.7 16:48
Nie czytam tego . " Powiedział , co wiedział " polski Żyd chłopek roztropek . Wyraz tej twarzy absolutnie nie świadczy o jakiejkolwiek inteligencji a co dopiero o zdolności myślenia . A tytuł naukowy ? Jeden wielki śmiech . Znam wielu z tytułami i znam też ich umysłową ciasnotę . Poza tym często można tytuł kupić za przysłowiowe jajka .
kalinka2019.07.7 16:54
w zamian za anty rosyjska propagandę znalazł zatrudnienie w Akademii Sztuki Wojennej wraz z drugim mu podobnym propagandzistą Szeremietiewem, wszyscy z nadania obłąkańca smoleńskiego Antoniego
Konfederata2019.07.7 16:41
Towarzyszu Targalski ale gdzie knowania Rosji?! Żeście towarzyszu coś przeoczyli czy co? Nie widzicie, że Węgrzy to koń trojański Putina w UE? Interesy robią z ruskimi. Chybaście towarzyszu wczoraj przy sobocie zalali się jak jaki wieprz?! Przecie po gębie waszej prostej widać, żeście pijący mocno są. Przyznajcie się.
Regina2019.07.7 16:38
DZIELNICOWY! A TY CO ? ZABŁĄDZIŁEŚ, I O DROGE PYTASZ???? COŚ CI SIE POMIESZAŁO POD SUFITEM! TO WIDAĆ, A MOŻE TA MUCHA COŚ CI W MÓZGU NAROBIŁA? CO ??? BO PLECIESZ, JAK POTŁUCZONY!
kalinka2019.07.7 16:37
co na to PIS pierwszy wicepremier Federacji Rosyjskiej, minister finansów Anton Siluanov i przewodniczący Ludowego Banku Chin oraz Gan podpisali międzyrządowe porozumienie w sprawie przejścia na rozliczenia w walutach krajowych. Okazuje się, że podpisanie umowy miało miejsce 5 czerwca, a dziennikarze dowiedzieli się o tym dopiero trzy tygodnie później.
Regina2019.07.7 16:41
Keller, kalinko, a ty sie teraz dowiedziałes?? No, wielkie niedopatrzenie z twojej strony! hahaha!
kalinka2019.07.7 16:52
ty już wiedziałaś przed podpisaniem umowy jak na prawdziwego pisowca przystało, tak samo wierzgaliście z radości kopytami jak Trump rozpoczął wojnę handlową z Chinami, radości waszej nie było końca, teraz Trump znowu dogadał się z Chinami w wy pisowcy tradycyjnie z ręką w nocniku
Urszula2019.07.7 16:33
Jaka to partia jest partią dewiantów, proszę karykatury człowieka. I niech ktoś powie, że PiS i jego zwolennicy nie szerzą nienawiści wśród Polaków, nie obrażają, nie rzucają pogardliwych haseł. PiS sie nie uspokoi i dojdzie do targania po szczękach. Stare kraje unii żałują, że przyjęły Polskę do swego grona. Podali nam rękę, a otrzymali nienawiść i kopniaki. Taki jest Polak, leniwy, kłótliwy, zazdrosny. Nie cierpię tej nacji.
rybak2019.07.7 16:44
To spier...aj na pedalsko-muslimski zachód!
Karolina2019.07.7 16:44
Urszula, przyznałaś się! Nie jestes Polką! Co cię trzyma! Wypad za Don! A ja kocham Polskę i tą " nację"! To u ciebie widać nienawiść, to ty niecierpisz nacji!
Urszula2019.07.7 18:00
Jestem u siebie. Jesli ty mieszkasz na moim terenie to jesteś gościem. Albo intruzem.
Stanislaw2019.07.8 0:45
Ulka , Ale ty wyżej piszesz, że nie lubisz tej nacji, czyli Polaków! Jesteś u siebie, więc kim jesteś ? Trollem z innego kraju, mówiącym po polsku? Tak? Ja jestem mądrym Polakiem, pracowitym, nie kłótliwym! Chyba że mnie ktoś obrazi tak jak ty! Nie życzę sobie! Nie znasz nikogo, jak śmiesz ?
ed2019.07.7 16:58
Stare kraje unii podają rękę, nie bezinteresownie, po takim podaniu należy przeliczyć wszystkie palce a potrafią i całą dłoń przywłaszczyć.
Marcin2019.07.7 16:59
Ula... "dziel i rządź" to prastara maksyma, najlepiej sie rządzi gdy ma się w kraju dwie lub wiecej frakcji które się zwalczają, wtedy ma się świety spokój, i od czasu do czasu, a to temu cos się obieca, a drugiemu figę, a potem na odwrót ;) Ale masz rację... Polacy to specyficzny Naród kochac i nienawidzieć... jak w piosence ;P
Urszula2019.07.7 18:09
Niech sie te frakcje zwalczają, ale niech nie wykorzystują do swoich walk zwykłych prostych ludzi. Niech nie skłócają narodu w imię swoich interesów bo na pewno nie w imię interesów Polaków. Przekupują wyborców z jednej strony, sieją nienawiść z drugiej strony. Polacy to głuptaki i obawiam się, ze nie prędko zmądrzeją. Polaku. czemuś biedny? Boś głupi. A czemuś głupi? Boś biedny. Ot cała prawda o Polakach.
Zenon2019.07.7 19:36
Ten i poprzednie wpisy nie mogą pochodzić od Polki. Czym jesteś więc?
Stefania2019.07.8 0:50
Ulka! Odpisz, jakiej jesteś narodowości!? Od dawna mi nie pasują te wpisy! Jesteś trollem Ile ci płacą! Nie wierzę, że Polak może tak pisać na swoją Polskę!
Cool2019.07.8 14:32
Biedny głupi człowieku! :(
Cogito ergo sum - tu es mundus excrementi2019.07.7 16:29
𝐂𝐨𝐠𝐢𝐭𝐨 𝐞𝐫𝐠𝐨 𝐬𝐮𝐦 - 𝐓𝐔 𝐄𝐒 𝐌𝐔𝐍𝐃𝐔𝐒 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈 Tylko przypomnienie - jest AD 2019, czas pisania transparentow w Rz.P. przeminal,towariszcz 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈
Ho, ho ...2019.07.7 16:26
ho, ho "undying" dzielnicowy obcigacz laski putina, sierpem obrzezane dziecie jestes jak muszla klozetowa na Dworcu Centralnym - niesplukiwalna ale co cieszy - jestes stary
Cogito ergo sum2019.07.7 16:25
ZNOWU KTOŚ ATAKUJE PIS, I STRZELA W TĄ PARTIĘ?
Marcin2019.07.7 16:25
Targalski, sam jesteś dewiant, i to najgorszego autoramentu, bowiem nastajesz swoją narracja na Polskie interesy np z Chinami Z okrzykiem "Bić Chinola" i pod rękę z jankesami, ubzduraliście sobie że takie Huawei, to szpieg, i najwieksze zagrozenie dla waszego "mocarza" Hameryki Zawsze przed szereg, i znów dostaliście w doopę... własnie Trump, odwołał wszelkie sankcje na Chiny, zaznaczając, że sa przyjacółmi, i robienie z nimi interesów to sama przyjemność Tylko Polski szkoda, jak ten kundel łaszący sie do Pana, i robiacy sztuczki, znów zostaliśmy wydy**ni... brak realizmu, oraz jawna głupota, to chyba wszystko na co stac "Polski rząd"... najlepszy nasz towar exportowy Nie bedzie "Fortu Trump" jak sie bedziecie zadawać z tymi złymi chinolami ;) Targalski, ty jawny agencie głupoty... na Marsa, razem ze swoimi mocodawcami ;)
anonim2019.07.7 16:16
"Jeżeli chodzi o Ursulę von der Leyen... doprowadzi do chaosu w Komisji Europejskiej" czyli o sianie chaosu i destrukcji w PE chodzi PiSowi! pokurczony żoliborski hodowca kotów ze swoją partyjką wykonuje potulnie rozkazy putina który dąży do rozwalenia UE!
PZPR2019.07.7 16:25
Trolu, zamilcz!
ed2019.07.7 16:51
Ty jesteś bardziej POdejżany o realizację putinowskich poleceń siania zamętu, chaosu i destrukcji w naszym społeczeństwie.
witold2019.07.7 17:20
Tylko zupelny debil moze sugerowac ze brat prezydenta Polski ktury zginal w bolszewickim kraju,na lotnisku pilnowanym przez Putina wykonuje jego rozkazy.Zstanawiam sie,czy dielnicowy to debilek czy udaje debilka?
Katolik2019.07.7 16:11
"Oko za oko, ząb za ząb".
Stanislaw2019.07.8 0:36
Taką zasadę stosuje islam i chyba wcześniej judaizm !