19.02.19, 10:30screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Żydzi chcą upokorzyć Polskę

Z jednej strony mamy do czynienia z działalnością lewicy izraelskiej chcącej za wszelką cenę wygrać wybory i zniszczyć Netanjahu, z drugiej zaś, zarówno Izrael, jak i lobby żydowskie w USA doszły do wniosku, że skoro chcemy być sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, to mogą dzięki temu zmusić Polskę do upokorzenia się - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.

Dr Targalski wyjaśnił, że organizacja szczytu V4 w Jerozolimie miała służyć stworzeniu koalicji państw wewnątrz UE, które przeciwstawiłyby się Niemcom. - Izrael gra o dużą stawkę. Za swojego głównego przeciwnika uważa Iran i czuje się zagrożony przez wojska irańskie w Syrii, które mogą podjąć bombardowanie jego terenów. Dlatego chciały stworzyć koalicję wewnątrz Unii Europejskiej przez którą oddziaływałby na Niemcy, które są w UE głównym sojusznikiem Iranu i stoją za tym, że unia jako całość nie wycofała się z sankcji, a nawet umożliwia Iranowi handel i odblokowała irańskiej rezerwy - stwierdził.

Gość audycji nadmienił, że słowa o uczestnictwie w Holokauście nie padają z ust izraelskich polityków pod adresem innych państw – Wypowiedź ministra Katza jest skandaliczna, wątpię, żeby wypowiedział się tak samo o Francuzach, którzy jawnie kolaborowali z Niemcami wysyłając Żydów do obozów koncentracyjnych. Jest zapotrzebowanie na Zachodzie na Polaków, którzy współpracowali z hitlerowcami, bo trzeba obmyć własne sumienia i ukryć własne zbrodnie - stwierdził.

- Katz jest szefem wywiadu, to nie jest osoba, która nic nie wie i nic nie rozumie, jego wypowiedź był przemyślana, a zwłaszcza cytat z Icchaka Szamira, o tym że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Człowiek, który rozumie, czym jest wojna informacyjna powiedział to z premedytacją. Strona Izraelska jest przekonana, że może wszystko, ponieważ Polacy, którzy chcą sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi przełkną wszystko. Jednak ta kropla przepełniła czarę - podkreślił dr Targalski.

PolskieRadio24.pl

Komentarze

Kot2019.03.4 19:56
Polski rzad dobrze dziala i reaguje. Ktos tu mowi ze malo. A co maja wstac i po gebie natrzaskac. My mamy wieksza kulture osobista niz Zydzi.
Saki faki2019.02.19 15:01
Pisiorów to jeszcze Trynidad i Tobago nie zdążył upokorzyć, od wszystkich innych dostali kopa w dupę . Polska w stała z kolan ha ha ha .
michu2019.02.19 14:14
To jednak sztuczna zagrywka pod masy. Jakieś pyskówki są analizowane itp itd, a konkret amerykańska 447 nie ciszy się takim zainteresowaniem...
misio2019.02.19 12:55
Panie Jerzy T, gdzie Pan zdobył doktorat , bo upokarza się za złe cechy zwane hucpą ale to nie my, lub dla pieniędzy w związku z wadą wyssaną zwaną hucpą.
Olej2019.02.19 11:33
Do nie przekonanych i tych na usługach. Z Sowietami nie mamy sporów terytorialnych. Z Sowietami mamy spór o prawo do naszego istnienia. POWTARZAM ZE ZDWOJONĄ MOCĄ !!! Wyjście amerykańskiej polityki z Europy Środkowej, obecności militarnej z Niemiec. W perspektywie 10 lat z Polski zostanie Księstwo Warszawskie z sowieckim namiestnikiem. Ziemie zachodnie politycznie i gospodarczo przejmie protektorat niemiecki. Tyle po nas pozostanie.
T.P.2019.02.19 11:44
Wylej sobie wiadro zimnej wody na głowę. Rosja się tyle nachapała że zadłużona Polska do niczego jej nie jest potrzebna. USA jak widzisz ma nas głęboko, jedyne co robi to drenowanie kasy obiecankami i pomaganie Żydom wyżyłować nas do przysłowiowego zera. Sojusznik tak robi? Obudź się człowieku. Potrzebna nowa realna polityka. Realna kalkulacja co dla Polski najlepsze.
anonim2019.02.19 11:24
Pytanie: "Czy Polacy są odpowiedzialni za holokaust żydów?" Odpowiedź: "Tak byli to w zdecydowanej większości Polacy pochodzenia żydowskiego."
Beno2019.02.19 15:08
Przestań relatywizować i pisać półprawdy. Zyd to Zyd, Polak to Polak. Wiadomo że państwo Izrael powstało dopiero po II wojnie światowej. To jakie mieli mieć obywatelstwo?
obserwator2019.02.19 11:15
Rządzą światem, więc z władzy korzystają. Czy to prawda, że USA to Izrael-bis?
T.P.2019.02.19 11:14
Zgadzam się że dołowanie Polski wyszło z USA, od Trampa. Niestety Kaczyński & spółka to są ludzie którzy traktują USA jak świętość i wszystko zrobią aby im literki lizać, nawet kosztem dobra Polski. Po co nam nowy okupant?, Nie z Rosja mamy spory terytorialne a Ukraińcy, Litwini, Niemcy mają terytorialne pretensje. Już widzę jak żołnierz amerykański broni Polski -:). Zamiast pakować miliardy kasy w USA zbrojeniówkę własny przemysł należy rozwijać.
Olej2019.02.19 11:10
Skoro ten izraelski pacan już dmuchnął w tę swoją tubę i zrobił z siebie idiotę to trzeba by było polską propagandą go w ten jego kanał wepchnąć i ze zdwojoną mocą ten fakt nagłośnić aż do absurdu i paranoi. Żeby w świat poszedł przekaz o wariacie na stanowisku ministra izraelskiego MSZ-tu. Mało zręczna i inteligentna jest polska dyplomacja ale to jest osobna sprawa. Polskie media w tej chwili powinny niemal wyć i wzmacniać ten kłamliwy przekaz podkładem faktów dokumentujących prawdę. To powinno iść w świat. 24 h na okrągło.
T.P.2019.02.19 11:19
Polskich mediów kolego nikt słucha, zagranica nie jest zainteresowana w naświetlaniu prawdy a ogólnoświatowe żydowskie media mogą nas tylko opluć.
edi2019.02.19 11:06
BRAWO PiS BRAWO PREMIER MORAWIECKI - DZIĘKI BOGU MAMY POLSKI RZĄD - JESTEM DUMNY - TAK TRZYMAĆ !! - SĄ GRANICE KTÓRYCH PRZEKROCZYĆ - NIE WOLNO !!!
Marian2019.02.19 10:55
To ze Polacy polacy cos wyssali to dobrze ,ubolewam tylko ze nie wszyscy.Oni z mlekiem swoich zydowskich matek wysysaja ZDRADE,LICHWE i DONOSICIELSTWO Obojetnie jakie akurat nosza nazwisko to po tym" DNA" mozna ich poznac
EWA2019.02.19 10:42
Najbardziej to upokarza Tramp ! Ale pisie nie chcą tego widzieć ! Przecież to wiceprezydent USA dał im asumpt do napaści żadając odszkodowań , które już dostali ! Pisiwlce boja się pokazac gest Kozakiewicza bo sa za mocno umoczeni
ewapolskatepa2019.02.19 18:20
polak nie dyktuje warunkow, ale Trump tak. uwazaj, bo nieuwazna jestes!