21.04.19, 09:40screenshot twitter

Dramat na Sri Lance! Kolejne wybuchy, już 190 ofiar

Kolejne dramatyczne doniesienia ze Sri Lanki. W Niedzielę Wielkanocną doszło tam już do siódmej (w hotelu w mieście Dehiwala) i jak podaje policja - ósmej eksplozji. Łączna liczba ofiar dzisiejszych zamachów wzrosła do 190 osób.

Poprzednie eksplozje miały miejsce niemal jednocześnie w trzech kościołach w tracie Mszy świętej oraz w trzech hotelach w stołecznym Kolombo, Migamuwie i Madakalapuwie. Około 400 osób zostało rannych, wiele spośród nich ciężko.

Pojawiły się też informacje, że wśród ofiar śmiertelnych są cudzoziemcy. Obecnie polskie służby dyplomatyczne oraz konsularne weryfikują i gromadzą informacje na temat ewentualnej obecności Polaków wśród poszkodowanych.

Według informacji przekazywanych przez źródła w lankijskich służbach bezpieczeństwa co najmniej dwa wybuchy to dzieło zamachowców samobójców. Sri Lanka to kraj w większości buddyjski, chrześcijanie stanowią zaledwie 7 proc. ludności.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.21 19:29
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Louez-moi, Christ. - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. - Louez-moi, Christ. April 17, 2019 Just after midnight - Yes child, Notre Dame cathedral was set on fire. - Who did this Lord Jesus? - Representatives of Islam with the consent of the freemasons of white people. - Thank you, Jesus. Praise me, Christ. - Did Macron have his fingers in it? "Yes, as a freemason, an important freemason knew it. - Praise me, Christ.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 15:10
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
zatroskany2019.04.21 12:51
Przecież Papież Franciszek nie tak dawno mówił ... że "katolików nie ma być dużo, że to nie oto chodzi ......... "
Marcin2019.04.21 11:21
Jestem antyklerykałem, osobą a religijną w nazwie jak i uczynkach... wyznaję Boga w sposób nie znany wiekszosci, bowiem wiekszość to motłoch nie mający nic wspólnego z człowieczeństwem... przeżyc, to wasze motto Kazda religia zaznacza że "człowiek" jest srodkiem wszechświata, centrum Boga, Który nas umiłował, a zarazem, gardzimy sobą jako konkurencją w danej nam społeczności... nigdy nie utozsamiamy sie jako całośc, tylko jako oddzielne klany, tożsame z wyznawanym kultem... Chcecie poznac własną przyszłość, patrzcie wstecz.... ja dla tego gatunku nie widzę dobrej przyszłości... wiecej nas dzieli niż łączy, i nikomu nie zależy by połączyć cokolwiek, by stworzyc lepszy świat... naszym problemem jest religia jako taka, z jej aksjomatem neomylności.... czy możemy przyjącv za pewnik cos co nigdy nim nie było? Odrzućmy to co nam jako społeczeństwu, jest niewygodne... a staniemy sie nadludzmi, bez naszych przywar, jako podludzi.... wtedy problemy wszelkich leludzkich uczynków nie będą nam znane... Daj znac jak cos z tego zrozumiesz... człowiecze marny
POlityk EUropejskiego formatu2019.04.21 10:55
Najwyższy czas aby Polska z POwodu dużego braku rąk do pracy rozpoczęła sprowadzanie POkojowo nastawionych buddyjskich tanich pracowników z Sri Lanki.
Jozin z Bazin2019.04.21 10:00
Tak!!! jest znienawidzony każdy, kto przyznaję się do Chrystusa. Tam religią jest ponoć pokojowy buddyzm, daje to światło na prawdę o tym, że czas się dopełnił, Paruzja nadchodzi. Marana tha.
Edi2019.04.21 9:50
JEST CZAS NA DAWANIE ŚWIADECTWA WIARY - JEST CZAS DLA KAŻDEGO Z NAS - ALBO NASZYM PANEM JEST JEZUS - ALBO BELZEBUB - " Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed Moim Ojcem - Mt 10:33
Tomek2019.04.21 9:47
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen Ale bardziej potrzebna jest modlitwa dla sprawców - oby się opamiętali!