05.07.17, 07:40Fot. wsensietv, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Duda zdradził, o czym będzie rozmawiać z Trumpem

Jak zapowiedział prezydent Andrzej Duda, podczas rozmów z Donaldem Trumpem zostaną poruszone m.in. kwestia bezpieczeństwa energetycznego, tarczy antyrakietowej, a także obecności wojsk USA na terenie RP.

Jak podkreślał polski prezydent, nie będzie to rozmowa ogólnikowa, ale konkretne ustalenia dotyczące konkretnych kwestii. Prezydent Duda zaznaczał, że szczególne znaczenie będą mieć ustalenia odnośnie do dostarczania Polsce gazu LNG. Może mieć to szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

Poruszona zostanie też kwestia przyszłości obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Choć wojska w tej chwili stacjonują w naszym regionie, prezydent chce podjąć z Trumpem ten wątek i ustalić, jak ma się kształtować sytuacja w najbliższym okresie.

Podczas rozmów zostanie też podjęty wątek Trójmorza. Podkreślone zostanie, że 12 państw Europy Środkowej będzie jednocześnie współpracować w ramach Unii Europejskiej, a ich współpraca będzie mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa regionu.

emde/tvp.info