06.10.13, 08:25Ks. Wojciech Gil (fot. Interpol)

Dziennikarka z Dominikany zeznawała ws. ks. Gila. "On będzie osądzony"

Ortega, dominikańska dziennikarka, która prowadziła śledztwo ws. pedofilii polskich księży, złożyła w sobotę w warszawskiej prokuraturze zeznania. Ich treść nie została ujawniona, wiadomo jednak, że dziennikarka nie wierzy w wersję obrony przedstawianą przez ks. Gila. "Dlaczego 13-latek albo 15-latek miałby wymyślać takie rzeczy? Oni byli tym wszystkim bardzo zawstydzeni, nie chcieli tego ujawniać" - mówiła po wyjściu z prokuratury. 

"Prawda musi ujrzeć światło dzienne. On będzie osądzony, taką mamy nadzieję. Może nie przez ludzkie prawo, ale przez boskie na pewno. To jest bardzo smutna sprawa, smutna dla Kościoła, dla świata" - komentowała dziennikarka. 

Według informacji TVP Info, Ortega ma posiadać materiały obciążające ks. Gila, które nagrano w biurze duchownego. Dziennikarka potwierdziła, że na komputerze księdza znaleziono ponad 80 tys. zdjęć pornograficznych, dodała jednak, że nie wszystkie przedstawiały dzieci. 

Dziennikarka podważa wersję ks. Gila, jakoby dowody przeciwko niemu zostały sfabrykowane. "On się tłumaczy, że wdrażał program antynarkotykowy i niektórzy nie byli z tego powodu zadowoleni. Przed skandalem nikt nie znał ojca Wojciecha; Juncalito (gdzie mieszkał ks. Gil - red.) to mała miejscowość i nie słynie z handlu narkotykami. Nikt go nie zapamiętał jako aktywisty antynarkotykowego, był zupełnie nieznany, aż do dzisiaj, kiedy stał się sławny w związku z oskarżeniami" - mówi. 

MBW/Gazeta.pl 

Komentarze

anonim2013.10.6 8:45
"Afera" szyta grubymi nićmi!!!Nikt poważny nie weźmie jej zeznań poważnie!!! Zeznania smiechu warte!Zdjęcia policzyła "na piechotę ", a wizerunek JPII i Krzyż to każdy może wystawic w swym pokoju.A gdzie foto ksiedza jako aktywnego pedofila ????.
anonim2013.10.6 8:45
Ona osądza, więc też będzie osądzona. A sama Alicja Ortega także pojawia się nagle jako kometa, jej biografia zaczyna się od nagród paru amerykańskich stacji telewizyjnych, a co robiła wcześniej... - nie wiadomo jak wyglądało jej dzieciństwo, mgliście mówi o kubańsko - "amerykańskim" pochodzeniu, nie wiadomo jakie szkoły kończyła, do jakich organizacji należała (należy) i poza mglistymi legendami skąd wzięła się na Dominikanie niewiele wiadomo o jej przeszłości. Podobno jej mąż jest "znanym" biznesmenem na Dominikanie - no cóż, jaki jest główny rodzaj "biznesu" na Dominikanie powszechnie wiadomo...a to przemawiałoby na korzyść księdza. Kto i po co ją przysłał do Polski, dlaczego najpierw obiecała TVP jakiś materiały, a potem się wycofała (ktoś jej nie pozwolił? wydał nowe dyspozycje? czy blefowała, że coś obciążającego ma?). Wreszcie dlaczego przybywa jakaś dziennikarka a nie przedstawiciel prokuratury z Dominikany? To jacyś dziennikarze na Dominikanie zastępują prokuraturę? Mimo nagonki medialnej, im więcej informacji i faktów pojawia się w przestrzeni publicznej tym wątpliwości co prawdziwości oskarżeń jest coraz więcej, a przypomnijmy - w Polsce obwiązuje zasada DOMNIEMANIA NIEWINNOŚCI do czasu kiedy bezspornie nie dowiedzie się winy. Ciekawe, czy gdyby się okazało, że oskarżenia są nieprawdziwe, to czy z równym zapałem wszystkie media będą przepraszać księdza za to co mu wyrządziły...(bo jeśliby się okazały prawdziwe to nie ulega wątpliwości, że poniesie surową karę)
anonim2013.10.6 9:12
Ja mam tylko jedną wątpliwość. Jakaś pani, chyba tam mieszkająca, dla tvp mówiła, że jeśli kogoś się na Dominikanie oskarża, to nie bezpodstawnie. Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie nie może być oskarżenia bez czynu. Dlatego w polskim prawie jest zasada domniemania niewinności.
anonim2013.10.6 9:16
@swojski_lewak "Skoro nie macie pewności to lepiej nic nie piszcie.....". A chcesz w dziub?!Hahahhahhaaaa!!. A zabronisz mi ?!.
anonim2013.10.6 9:21
Dodam iż list gończy to kazdy może sobie wydrukować!!!.
anonim2013.10.6 10:32
Postawa takich swojskich_lewaków i innych nie swoiskich jak i fałszywe oskarżanie jest wpisane w ich lewacką mentalność. Nie zmienia to jednak faktu, że fałszywe oskarżanie księdza o najcięższą zbrodnię jaką jest pedofilia oraz ferowanie wyroków na podstawie newsów lewackich mediów jest najwyższą formą podłości przekraczającą wszelkie - nawet skrajne postacie. Bo lepiej żeby uszło sprawiedliwości kilku winnych, niż fałszywie oskarżyć i w ten sposób skrzywdzić jednego niewinnego. Oczywiście lewactwo, jak to słudzy tego co małpuje Pana Boga, wszytko stawiają "na głowie" i wyznają zasadę odwrotną - lewactwo woli skrzywdzić wielu niewinnych, żeby ukarać jednego winnego. A zanim zaczniemy ferować osądy warto poznać tę historie opisaną pod podanym linkiem poniżej (dość podobna): http://info.wiara.pl/doc/1730026.Polski-misjonarz-uwolniony-od-zarzutow-pedofilii
anonim2013.10.6 11:12
Proponuję trzymać się faktów. A fakty są takie, że nasz księżulek usłyszał zarzuty w sprawie pedofilii, po czym zniknął na 3 tyg. i nagle się odnajduje z wyssaną z palca historią. Trzeba być totalnie naiwnym, żeby kupować te jego historyjki o walce z kartelami narkotykowymi. Śmiechu warte. Wygląda na to, że najzwyczajniej nie potrafił trzymać sukienki przy ziemi.
anonim2013.10.6 11:17
@swojski_lewak- A ty masz pewność co do jego winy? Ja nie wiem, czy on jest winny, czy nie. Zauważ jak bardzo łatwo można w ten sposób złamać człowiekowi życie. Ja znam taki przypadek osobiście. Poza tym przychylam się do zdania @Nabi.
anonim2013.10.6 11:30
Jak każdy przeciętnie znający obsługę komputera,wie ,że można dowolne zdjęcia przesłać pocztą meil i podszywając sie , znając adres , logo księdza G,zapisać mu to na dysku twardym.
anonim2013.10.6 11:32
@Common_sense Proponuje wyjedź na Dominikanę i wrażenia z tej podrózy wydrukuj na stronie "Frondy".
anonim2013.10.6 11:32
To obecnie media i dziennikarki prowadzą śledztwo , oskarżają w tak poważnej sprawie, przedstawiają dowody, itp?
anonim2013.10.6 11:51
Ataki na świadka są żenujące. Głupota i prostactwo w "służbie Kościołowi". He,he...
anonim2013.10.6 12:10
@abolicjant "Ataki na świadka są żenujące" A na jakiego swiadka!?.Napisz dokładniej o kogo chodzi ,bo nie kapuję.
anonim2013.10.6 12:22
Ondraszek- widzę, że nie kapujesz.
anonim2013.10.6 13:13
Za to fakt, że ty kapowałeś i kapujesz chluby ci abolicjancie nie przynosi, i nie masz się czym chwalić. Kapowanie abolicjancie jest powodem do wstydu - fakt wy lewacy jesteście z założenia bezwstydni... Natomiast ty abolicjancie choć kapujesz, to nic nie rozumiesz, ani nie pojmujesz, bo na razie nie ma żadnych świadków, przyjechała jakaś dziennikarka, o której niewiele wiadomo, ale sama powiedziała już na wstępie, że nie jest świadkiem. Ale wy lewacy już wiecie, już osądziliście, skazaliście i medialnie lincz wykonali...
anonim2013.10.6 13:51
@abolicjant Ja dobrze rozumiem, a w ORMO nie byłem zeby kapować. To ty nie rozumiesz tekstu!!.
anonim2013.10.6 14:03
@Domejko Ubaw to mam z ciebie lewacko-trolski troglodyto!! W Polsce dopóki nie ma dowodów winy jest tak zwane prawo domniemanej niewinności, a tu nawet nie ma wszczęcia śledztwa tyllko jakieś pozorne dowody "zbrodni" ksiedza Gila, wyssane przez dominikańską- koleżankę Lisa , iGugały i innych z Tvn-u!!. Twardy i tępo zatwardziały to masz umysł prostaka z kołchozu. A żydo- komuna zyje sobie spokojnie i dostatnio.Nie słyszałem by narzekali.
anonim2013.10.6 14:24
@abolicjant Czy posiadasz kamerę pogłosową?!.Dziwne echo na tym forum.
anonim2013.10.6 15:22
Frondo!! Wezwij karetke pogotowia .Jakis abolocjant ma nerwowe echo serca. Tu i kaftanik bezpieczeństwa bedzie przydatny.
anonim2013.10.6 15:24
"Abolicjant" ma czkawke dominikańską!!?.
anonim2013.10.6 15:27
Czy ta pani nie jest przypadkiem krewną socjalisty wywrotowca nikaraguańskiego Daniela Ortegi?!. Niedaleko pada jabłko od jabłoni!.
anonim2013.10.6 16:03
abolicjant zastosował stara metodę śmiecenia na forum- multiplikowanie wpisów. Mam nadzieję, że admin usunie nadmiary abolicjanta
anonim2013.10.6 16:50
@Abolicjant- ta pani jak do tej pory nie jest świadkiem, tylko śledczym.
anonim2013.10.6 17:00
@Abolicjant- Przeszła czkawka?.Wyrugowali cie!!!Hehehehehehee!!!
anonim2013.10.6 17:56
Ja bym prpopnowala ksiedzu Gilowi przejsc na post do konca zycia. Psuje wizerunek Kosciola.
anonim2013.10.6 18:39
@Common_sense vel @abolicjant Buhahahahahahaaa!Aleś mi dowalił?! Niech mocz będzie z tobą!!.
anonim2013.10.6 19:03
A oto "dojrzałe" zdanie: "Twoje posty sugerują mentalność szczyla." napisane przez "dorosłego" Commona_sensa z charakterystycznym słownictwem "dorosłych" ludzi... ha,ha,ha
anonim2013.10.6 19:04
A ja Mirrze proponuje najpierw iść do spowiedzi, a potem się wypowiadać na forum.
anonim2013.10.6 20:23
@Mirra- Najpierw to trzeba mu udowodnić winę.
anonim2013.10.6 21:26
"Pytana, czy na zdjęciach widziała księdza Gila, odparła, że "nie widać czy to on, ale jest cała seria zdjęć, które zostały wykonane w jego pokoju; z dzieckiem przebranym za rzymskiego gladiatora, z innym dzieckiem w sukience" - mówiła. Dodała, iż na zdjęciach można rozpoznać pokój Gila." No. Bedziemy go oskarzac na podstawie tego ze foty ktos strzelil w jego pokoju. Tak jakby nie mozna bylo zrobic tam wlazdu do pokoju jak go nie bylo i puknac foty z gowniarzami. Co do zeznan mlodych "ofiar" - dominikana biedna jest, dla dziecka kasa to jest cos. Pozatym 13-15 latki na fotach bedza traktowane jako OFIARA na zdjeciach... na zdjeciach na ktorych nie ma twarzy doroslych. Idealna sytuacja. Moga sobie ksiezula oskarzac, chocby bezpodstawnie. Wezcie jeszcze pod uwage, ze niekoniecznie ksiadz musial byc celem prowokacji, tylko jego otoczenie, lub osoby go odwiedzajace (jacys tam politycy). Na dodatek, pod WI-FI tez mozna sie podlaczyc, i sciagnac owe materialy (odczytac np haslo dostepu na routerze w jego pokoju), malo prawdopdoobne zeby ksiezulo sie zorientowal ze ktos mu sie podczepil pod wi-fi i ciagnie pedofilie... Na dodatek - co za problem, kupic taki sam aparat jaki ma ksiezulo, zhakowac na nim soft (celem ustawienia daty wykonanych zdjec) zeby w pliku informacyjnym zdjecia EXIF byl widoczny model aparatu jak i odpowiednia data. Po czym owe foty wcisnac w dysk twardy ktory byl uzywany do ciagniecia pedofilii. Przeciez to takie proste... Tyle teorii..
anonim2013.10.6 23:17
http://g.dziennik.pl/pliki/52000/52429.jpg w ogóle nie podobny
anonim2013.10.6 23:55
Niejako przy okazji, postawie tutaj pytanie - czy ktos zwrocil dobre imie ks.pralatowi Jankowskiemu, ktoremu tez swego czasu Prokuratura postawila zarzut podejrzenia o pedofilie? Pisal o tym Newsweek i kilka innych tego typu czasopism. I jeszcze jedno, gwoli przypomnienia - choc nie o pedofilie w tym przypadku chodzilo - ks.Popieluszko zostal pomowiony, ze mial prywatna garsoniere, w ktorej uprawial seks z kobietami. Przy tego typu "akcjach" efekt bedzie taki, ze gdy sie trafi autentyczny ksiadz pedofil, to z rozpedu bedziemy go bronic.
anonim2013.10.7 0:52
Cox- ta pani wlasnie zeznawala jako swiadek w sadzie. Pewnie obrona powola takze swoich swiadkow. Mam nadzieje, ze w razie czego nie beda komentowali ich zeznan ondraszek i nabi.
anonim2013.10.7 9:01
@Abolicjant- Z tego co wiem to ta pani przywiozła jakieś materiały ze swojego śledztwa, więc dla mnie jest śledczą. Poza tym trochę mnie dziwi to, że jak do tej pory żadnych materiałów nie dostarczyła dominikańska prokuratura.
anonim2013.10.7 10:16
„Oni byli tym wszystkim bardzo zawstydzeni, nie chcieli tego ujawniać” No raczej. Jak się oskarża kogoś, kto dla nich tyle zrobił, to powinni być zawstydzeni.