27.07.21, 13:37Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

,,Efekt Tuska’’. Prof. Kik: Tusk zniechęcił Polaków do polityki

Na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik podzielił się swoją oceną na temat efektu powrotu Donalda Tuska na polską scenę polityczną. Zdaniem politologa, 4 tygodnie od Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, podczas której Borys Budka przekazał władzę w partii Donaldowi Tuskowi, przede wszystkim wzrosła niechęć Polaków do uczestniczenia w wyborach.

Prof. Kik zwraca uwagę, że Polska jest ogromnie podzielona, co wyraźnie pokazały ostatnie wybory prezydenckie. Jego zdaniem Polacy są zniesmaczeni konfliktem, podziałem i polaryzacją, przez co coraz mniej wyborców chce w tym uczestniczyć. Pokazują to ostatnie sondaże. Przypominając, że w 2019 roku mieliśmy frekwencję wyborczą na poziomie prawie 60 proc., prof. Kik zaznacza, że dziś sondaże pokazując, że chętnych do głosowania jest mniej niż 50 proc.

W ocenie eksperta „efekt Tuska” to więc przede wszystkim zniechęcenie Polaków do udziału w życiu politycznym.

- „Pierwszym efektem tego krajobrazu politycznego w Polsce po powrocie Donalda Tuska jest narastające zniechęcenie Polaków, czyli wyborców, do uczestniczenia w wyborach”

- wyjaśnia.

Mobilizacja po powrocie Tuska dotyczy jedynie tzw. żelaznego elektoratu Platformy Obywatelskiej.

kak/Polskie Radio 24 DoRzeczy.pl

Komentarze

Wzrost poparcia aż o 10 pkt procentowych2021.07.28 6:50
TAK SIĘ "PIERZE MÓZGI" CIEMNEMU LUDOWI"! ,,Efekt Tuska’’. Prof. Kik: Tusk zniechęcił Polaków do polityki: "Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że powrót Donalda Tuska zadziałał na Polaków. Bowiem w ciągu miesiąca Koalicja Obywatelska odnotowała wzrost poparcia aż o 10 pkt procentowych. Liderem dalej PiS.
PRAWDA2021.07.28 6:24
Tusk co pare dni -- jedzie do Niemiec na -----Doszkalanie przez wywiad Niemiecki BND --
Filip2021.07.28 6:42
@ "PRAWDA". Twoje wpisy obrażają inteligencję mądrych ludzi!!! Z prawdą nie mają nic wspólnego!!!
złośliwy2021.07.28 7:40
Zapewne chodzi mu o "Prawdę" - organ prasowy Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego
FRANEK2021.08.4 7:54
FILIP ANONIM TJ JEDNA ZYDOWSKA PAKA.
Filip2021.07.28 5:26
Niezmiernie dziwi mnie wysokie poparcie dla PiS-u. Ta partia kłamała ws. Smoleńska, używała tej tragedii do polityki, jest odpowiedzialna za największą w historii Polski korupcję i nepotyzm, gigantyczne zadłużenie i chaos finansów publicznych, a teraz wojny ze Stanami Zjednoczonymi i UE. To jest zadziwiające, że nadal 1/3 naszych rodaków jej ufa - mówił Radosław Sikorski w "Onet Rano." o najnowszym sondażu, z którego wynika, że KO w ciągu miesiąca zaliczyła wzrost poparcia aż o 10 pkt proc.
/\ \/ /\2021.07.28 5:03
,,Efekt Tuska’’. PiS-dom komunistycznym macice się wściekły.
waldeberg2021.07.28 1:12
Spadła z Tuska gadzia łuska....
he he2021.07.28 5:28
Kolejny dotknięty efektem Tuska...
Filip2021.07.27 18:57
W 2015 roku PiS wygrał wybory dzięki programowi 500+ i trzem kłamstwom, tj. o zamachu w Smoleński, o Polsce w ruinie i o luce VAT-wskiej. Organizacją lotu do Smoleńska zajmował się Jacek Sasin. Lech Kaczyński wysłał Karola Karskiego po powrocie z Gruzji do prokuratora, żeby złożyć doniesienie na pilota za odmowę lotu nad tym krajem w warunkach wojennych. Piloci byli po tym incydencie pod silną presją. Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach, ale powołał podkomisję, żeby okłamywać wyznawców PiS-u. W 2015 roku gospodarka była w dobrym stanie, dlatego rząd PiS-u mógł zrealizować program 500+. Informacja o dużych pieniądzach uzyskanych od mafii VAT-wskich była kłamstwem. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem jedynym krajem w UE mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Polityka rozdawnictwa w zamian za kupowanie sobie głosów, doprowadziła do coraz większego zadłużenia finansów publicznych. Dzięki kreatywnej księgowości prowadzonej przez Mateusza Morawieckiego informacja o deficycie budżetowym jest znacznie zaniżana. Rządy Zjednoczonej Prawicy pod względem ilości afer, korupcji, nepotyzmu, kumoterstwa i marnotrawienia publicznych pieniędzy, przebiła wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. W ostatnich wyborach parlamentarnych Zjednoczona Prawica dostała około 43% głosów, a w ostatnim sondażu 29%. Wszystkie niekorzystne informacje dla ekipy rządzącej przekazywane są przez niezależne media, a nie powołane do tego służby zależne od PiS-u. W związku ze spadającymi notowaniami Jarosław Kaczyński pragnie pod pretekstem "repolonizacji" przejęć niezależne media, żeby powstrzymać przepływ niekorzystnych dla rządzących informacji. Dla utrwalania swojej władzy pragnie przejąć niezależne media, żeby kłamać, manipulować i oczerniać opozycję.
Filip2021.07.27 18:45
Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i wzbudził poczucie zagrożenia wśród polityków z PiS-u. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia, starając się oczerniać byłego Premiera. W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS uzyskał około 43% głosów, a ostatnie sondaże podają 29%. Wszystkie afery pisowskie, a było ich bardzo dużo, zostały ujawnione przez niezależne media. Powołane do tego służby będące pod nadzorem partii rządzącej, nie ujawniły żadnej afery. Jarosław Kaczyński w obawie o przegranie następnych wyborów parlamentarnych, a następnie prezydenckich pragnie przejąć, lub zniszczyć niezależne media. W przypadku przejęcia TVN przez spółki córki skarbu państwa, polski skarb państwa w wyniku międzynarodowego arbitrażu zapłaci ogromne odszkodowanie z naszych podatków. Jarosław Kaczyński chce, żeby niekorzystne dla jego partii informacje, nie dotarły do wyborców i nie zadecydowały o wynikach przyszłych wyborów parlamentarnych. Bardzo obawia się utraty władzy, gdyż wielu polityków z PiS-u będzie miało sprawy karne lub zostanie postawionych do odpowiedzialności konstytucyjnej.
Święci Anna i Joachim - rodzice Matki Bożej2021.07.27 18:39
Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję. Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Hebrajskie imię Anna w języku polskim znaczy tyle, co "łaska". Od IV wieku do dzisiaj pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i Joachima. Obecnie wznosi się na nim trzeci z kolei kościół. Wybudowali go krzyżowcy. Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Hanoveru, oraz kobiet rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota, młynarzy, powroźników i żeglarzy. Joachim miał pochodzić z zamożnej i znakomitej rodziny z Galilei. Już samo jego imię miało być prorocze, gdyż oznacza tyle, co "przygotowanie Panu". W dawnej Polsce czczony był jako "protektor Królestwa". Kiedy Maryja była jeszcze dzieckiem, miał pożegnać ziemię. Razem ze św. Anną patronują małżonkom. Od dawna biblistów interesował problem, dlaczego Ewangeliści podają dwie odrębne genealogie Pana Jezusa: inną przytacza św. Mateusz (Mt 1, 1-18), a inną - św. Łukasz (Łk 3, 23-38). Przyjmuje się dzisiaj dość powszechnie, że św. Mateusz podaje rodowód Chrystusa Pana wymieniając przodków św. Józefa, podczas gdy św. Łukasz przytacza rodowód Pana Jezusa wymieniając przodków Maryi. Według takiej interpretacji ojcem Maryi nie byłby wtedy św. Joachim, ale Heli. Być może imię Joachim jest apokryficzne. Możliwe także, że Heli miał drugie imię Joachim. Sprawa jest nadal otwarta.
cd2021.07.27 18:40
Apokryficzna Protoewangelia Jakuba z II wieku podaje, że Anna i Joachim byli bezdzietni. Małżonkowie daremnie modlili się i dawali hojne ofiary na świątynię, aby uprosić sobie dziecię. Joachim, będąc już w podeszłym wieku, udał się na pustkowie i tam przez dni 40 pościł i modlił się o Boże miłosierdzie. Wtedy zjawił mu się anioł i zwiastował, że jego prośby zostały wysłuchane, gdyż jego małżonka Anna da mu Dziecię, które będzie radością ziemi. Tak też się stało. Przy narodzinach ukochanej Córki, której według zwyczaju piętnastego dnia nadano imię Maria, była najbliższa rodzina. W rocznicę tych narodzin urządzono wielką radosną uroczystość. Po urodzeniu się Maryi, spełniając uprzednio złożony ślub, rodzice oddali swą Jedynaczkę na służbę w świątyni. Kiedy Maryja miała 3 lata, oddano Ją do świątyni, gdzie wychowywała się wśród swoich rówieśnic, zajęta modlitwą, śpiewem, czytaniem Pisma świętego i haftowaniem szat kapłańskich. Wcześniej miał pożegnać świat Joachim. Według jednej z legend Annie przypisuje się trinubium - po śmierci Joachima miała wyjść jeszcze dwukrotnie za mąż. Kult świętych Joachima i Anny był w całym Kościele - a więc także na Wschodzie - bardzo dawny i żywy. W miarę jak rozrastał się kult Matki Chrystusa, wzrastała także publiczna cześć Jej rodziców. Już w IV/V w. istniał w Jerozolimie kościółek przy dawnej sadzawce Betesda w pobliżu świątyni pod wezwaniem św. Joachima i św. Anny. Tu nawet miał być według podania ich grób. Inni miejsce grobu sytuowali przy wejściu na Górę Oliwną. Cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu około roku 550 bazylikę ku czci św. Anny. Kazania o św. Joachimie i św. Annie wygłaszali na Wschodzie święci tej miary, co św. Epifaniusz (+ 403), św. Sofroniusz (+ po 638), św. Jan Damasceński (+ ok. 749), św. German, patriarcha Konstantynopola (+ 732), św. Andrzej z Krety (+ 750), św. Tarazjusz, patriarcha Konstantynopola (+ 806), a na Zachodzie: św. Fulbert z Chartres (+ 1029), św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) czy bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505).
dowcip2021.07.27 17:51
przychodzi baba do lekarza z wytatuowanym tuskiem na pośladkach , co pani dolega? pyta lekarz , a ona odpowiada jemu ... efekt tuska
Lucyfer2021.07.27 17:28
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
Prawda2021.07.27 17:25
Niemcy prowadzą ===Polityke jak w 1939 roku Tusk --dostaje Kase aby niszczyć Polski Przemysł jak to robił do 2014 roku ===Gdzie 5 milionów Polaków uciekło za chlebem ------
Foster2021.07.27 16:32
Ten profesor to funkcjonariusz PIS, więc jego wypowiedzi mnie nie dziwią. Mówi dokładnie to co jest w przekazie dnia.
B522021.07.27 18:01
ale komuniści i lewactwo sprało się jak majty w kroku
ubawiony2021.07.28 7:42
Tak po histerycznej reakcji na Tuska widać jak się "sprali komuniści i lewactwo" - uważający się za prawicę.
Janton2021.07.27 16:23
ok, Tusk to ,Tusk tamto, ale jestem ciekaw czy Jarozbaw Malutki doszedł już do prawdy i czy ruski trol Maciora przedstawi kiedyś raport ze swojej podkomisyji czy dalej będzie naginał swój ciemny lud na kasę?????? 6 lat dla tych złodziejskich gigantów to mało?????
Anonim2021.07.27 15:41
Efekt Tuska-***** *****
harry2021.07.27 15:25
W PiSie trwa konkurs, kto bardziej opluje Tuska. Podobno Kaczyński wyznaczył nagrodę, po jednym stołku w radzie nadzorczej dla trzech członków rodziny zwycięzcy.
B522021.07.27 17:58
szkoda śliny
Lucyfer2021.07.27 15:08
Jestem zielonoświątkowcem, jestem "siódmego dnia" adwentystą, jestem jehowy, jestem polskoradziecki katolicki, jestem starobolszewicki katolicki... Jestem "obudzony" hehe
katolik2021.07.27 15:06
Nie ma żadnego efektu tuska, to nic nie znacząca przeszłośc, bo wszyscy realizowali od dawna plan mordu i zniewolenia Agenda 2030. Dziś wiemy, ze wszystkie opcje SSPIS PO SLD to naziści. Polacy zostali prfzez nich wysłani do krematorium, ludzie po chemii genetycznej zaczną umierać w czasie, cięzko chorować. Nie ma odwrotu. To koniec życia, w czasie, po wstrzyknięciu chemii genetycznej.
cris2021.07.27 15:04
kaczyński = socjalizm , tusk = feudalizm
cynik2021.07.27 15:03
Na pewno "efektem Tuska" jest wysyp artykułów na Frondzie z kolejnymi "ekspertami" mówiącymi, że nie ma żadnego "efektu Tuska".
do cynik2021.07.27 15:35
Jest efekt odrazy i wymioty.
cynik2021.07.27 15:36
Jaką sobie ludzi do tego dorabiają filozofię, to ich rzecz.
Anonim2021.07.27 15:02
***** ryżego wuja
AAAgówno z Nilu2021.07.27 15:01
Wszędzie widzę antysemitów i pazernych księży-pedofilów... ALE lubię ich druty obciągać! Lubię jak mi w kichę dają i PŁACĄ! Nie ma to jak DUŻY chüj narodowca!
Anonim2021.07.27 15:01
" " " " " ryżego wuja
cris2021.07.27 14:54
wybór między pis a po to wybór jak między lucyferem a szatanem, te inne partyjki też obstawione masonerią
Anonim2021.07.27 14:58
Tusk, to tylko krok w dobrym kierunku, nic więcej
B522021.07.27 18:10
dobry krok to ma dziunia
B522021.07.27 18:06
jesteś młody i głupi jeśli nie widzisz różnicy
Anonim2021.07.27 14:54
PiS-dy komunistyczne nas skłócili z całym światem.
AAAtomek2021.07.27 14:58
Skłócić Polskę z USA to tylko komunistom się udało.
AAAtomek 2021.07.27 16:582021.07.27 15:07
Myślisz o tych europosłach z Polski co się ciągle skarżą na swój kraj ojczysty ? To prawdziwi komuniści. Motłoch wybrany przez głupich wyborców i wdzięczność europosłów komuchów dla kraju.
AAAtomek2021.07.27 14:47
Słychać prawicowy kwik z powodu powrotu do Polski premiera Tuska! Nieprawdaż profesorze Kvik?
przereklamowany2021.07.27 14:38
Tusk nie jest wart uwagi, krętacz i wtyka Niemców, nie ma za grosz wstydu, naobiecywał wiele, nic nie zrobił, zostawił funkcję premiera, uciekł do Brukseli bo wiedział że przegra. Minęło 6 lat, liczy na to że ludzie zapomnieli więc znowu odgrywa ten swój teatr, puszy się, robi mądre miny, przewraca oczami i szczuje na pis, jak zawsze, nic nowego
Piekłoszczyk Tusk2021.07.27 14:18
Piekłoszczyk Tusk zrobił fatalne wrażenie na swoim elektoracie. Najpierw bezpardonowo został usunięty Budka, robiąc mu miejsce. Bez wyborów, bez demokracji. Następnie seria spotkań i wystąpień o takiej skali zajadłości wobec Pis-u, że zażenowanie to za mało, żeby określić to co ten człowiek zgotował. Wszyscy sądzili, ze po paru latach pobytu w zachodniej Europie, gdzie ludzie są w miarę spokojni i na poziomie, spotkają się z człowiekiem wyważonym w opiniach, proponujący rozwiązania polityczno gospodarcze. Niestety, pohukiwania w stylu 16. latka „wystąp na ubitą ziemię” (do debaty ), żenujące i pozbawiające złudzeń. Stąd ten wynik sondaży.
robaczek2021.07.27 14:12
Jestem zielonoświątkowcem, jestem "siódmego dnia" adwentystą, jestem jehowy, jestem polsko-radziecki katolicki, jestem starobolszewicki katolicki... Jestem "obudzony" hehe
Debilek z ciebie2021.07.27 14:28
Współczuję.
robaczek2021.07.27 14:29
Tak jestem debilkiem, ale obudzonym, hehe
robaczek2021.07.27 14:10
CO TO SWIADCZY O WAS I O WASZYM RZADZIE, KTORY BOI SIE ..................................... jednego czlowieka ;] ..................... bidule................. TUSK wrócił ;]
Jebałem2021.07.27 14:28
go w ryżą mordę.
robaczek2021.07.27 14:37
no brawo! .......... chyba ........... a jak sie obudziles to dalej taki podniecony ?
robaczek 2021.07.27 16:102021.07.27 15:39
Boicie się jednego Kaczyńskiego ? wszyscy razem z byłym płemiełem ?
alko2021.07.27 14:05
Odkąd PiS zaczął uprawiać masowe "szczepionkowe" ludobójstwo to te spory PiS - antyPiS jakoś tak straciły na znaczeniu. I tak bez względu na opcję polityczną, wszyscy oni to socjopaci, zwolennicy ludobójstwa na czele z rządowymi konowałami robiącymi za "ekspertów", doktorów depopulacyjnych.
alko2021.07.27 14:09
Ps. Kto ma korzystać z tych wszystkich waszych osiągnięć jak Polaków "wyszczepicie"? No, może prezes tak udzieli odpowiedzi bo dane odnośnie skutków "szczepień" już są zatrważające: ... ... "Alarm I stopnia: liczby zgonów poszczepiennych są 8 razy większe od liczb zgonów z powodu covid, ale to dopiero początek!!!" ... ... https://gloria.tv/post/rPxpbriNNvsR1mCG2PnrtqtY2 ... ...
Portofino2021.07.27 14:04
Do Polski przerzucony zostaje niemiecki"cichociemny" Tusk, przejmuje największą partię opozycyjną po to, by zmienić ja w Werwolf. Wszystko to odbywa się nie tylko bez słowa sprzeciwu członków tej partii, ale z fanatycznym uwielbieniem okazywanym agentowi. Chyba bardziej zeszmacić się nie można.
złośliwy2021.07.27 14:43
Nie wiem co jest bardziej żenujące - oczekiwanie przez opozycję na Tuska jako zbawcę na białym koniu, czy paniczny strach rządzących i ich apologetów związany z jego powrotem.
Portofino2021.07.28 5:29
Nie ma żadnego strachu rządzących. "Efekt Tuska" to tzw. fakt medialny. Powrót Tuska wsparty został wielką kanonadą "artyleryjską" UE właśnie po to by wywołać strach rządu, ale rządzący go olali. Już teraz widać, że Tusk jest nikim, a do wyborów spadnie jeszcze niżej, co jego przeciwników nie zwalnia z obowiązku okładania go palą. Przepraszam, nie mogę więcej pisać. Jestem pogrążony w wielkim smutku.
złośliwy2021.07.28 7:45
Tak, to prawda. Po szczekaniu mediów opłacanych z państwowej kasy widać jak bardzo go "olali".
Eda2021.07.27 14:03
Tusk nie nadaje się nawet na sołtysa ,co jemu tylko dobrze wychodzi to machanie palcami ,nic nie ma do zaproponowania ,niech zacznie się szykować na niańkę dla córki .
Anonim2021.07.27 14:16
A PiS ma coś do zaoferowania oprócz ciągłych afer, podnoszenia podatków i kupowania głosów polityką socjalną?
mateuszjegliński2021.07.27 14:02
Przysłanie Tuska do Polski, aby wygrał wybory, świadczy o słabości Niemiec w polskiej polityce.
PILNE!2021.07.27 13:58
Sklep Internetowy portalu poświęconego Fronda.pl, posiada w swojej najnowszej ofercie czapki z folii aluminiowej chroniące przed szkodliwym promieniowaniem oraz zaczipowaniem. Kup czapkę z folii dla siebie i swojej rodziny!
PILNE!2021.07.27 13:59
Sklep Internetowy portalu Gazety Wyborczej, posiada w swojej najnowszej ofercie czapki z folii aluminiowej chroniące przed szkodliwym promieniowaniem oraz zaczipowaniem. Kup czapkę z folii dla siebie i swojego szabesgoja!
Wies2021.07.27 13:56
Taki jest cel powrotu tego chama do Polski. Chodzi o odebranie ochoty do pójścia na wybory kilku procentom Polaków którzy nie lubią kłótni i brudnej polityki. Dzięki tym kilku procentom "normalnych ludzi" PiS wygrywa wybory, także prezydenckie gdzie trzeba zdobyć 50 % + 1 głos. Gdy zabraknie tych kliku procent zniechęconych do polityki w wydaniu Tuska to obóz antyPiS ma szansę odsunąć od władzy PiS i nie doprowadzić do wyboru prawicowego prezydenta. Uważam ze PiS powinno przypominać "osiągnięcia" Tuska bo pamięć niektórych wyborców jest krótka a młodzi nie mieli okazji przekonać się jaki to oszust.
Anonim2021.07.27 14:19
"Osiągnięcia" Tuska, przy "osiągnięciach" PiSowczyków to pikuś
Anonim2021.07.27 13:52
Tusk wywołał tak potężne uszkodzenia zwieraczy na polskiej pisowskiej psychoprawicy, że już samo to było warte jego powrotu xD
Obiektywny2021.07.27 14:07
Pan Tusk sam się trzęsie i drży jak się wypowiada. Chce wylać jak najwięcej jadu na Polskę, nie wiem po co wrócił ?. Jeżeli ma za złe rządowi , który został demokratycznie wybrany w wyborach przez społeczeństwo, to niech walczy z ludźmi, którzy rządzą a nie ze społeczeństwem bo nie wygra. Jak dla mnie jego taktyka jest błędna i nieprzemyślana a taki z niego niby " polityk ".
Anonim2021.07.27 14:25
Obiektywny, jak przegracie wybory, za każdym razem kiedy jakieś zwolennik Kaczyńskiego i PiSu coś powie, będę im mówić dobitnie: "Zamknąć mordy, przegraliście wybory!", i nie to że jestem wulgarny czy chamski, po prostu zniżę się do waszego poziomu i zrobię tu specjalny wyjątek, żeby darzyć was taką samą pogardą jaką wy darzycie wszystkich innych
Do Anonim 2021.07.27 16:252021.07.27 14:50
JAK WYGRACIE TO !!! POMARZYĆ ZAWSZE DOBRZE. A CO TY POWIESZ TO nikogo nie interesuje bo takich co się pienią nikt nie słucha.
Anonim 2021.07.27 16:252021.07.27 15:05
Jak wygramy to! Jak PiS przegra, to wszyscy wygramy, MY, WY, nawet ONI. Naród w końcu zmądrzeje i zrozumie, że na deszczu jest lepiej niż pod rynną....
PILNE!2021.07.27 13:52
Nikt, w całej historii tego przyklasztornego kraiku nad rzeką nie zniechęcił do siebie na wzajem tak, jak nasz troglodycki rząd Prawa i Sprawiedliwości. BRAWO!
PILNE!2021.07.27 14:01
Nikt, w całej historii tego GW nad rzeką nie zniechęcił do siebie na wzajem tak, jak nasz troglodycki samorząd miast PO-PSL . BRAWO!
Bardzo pilne2021.07.27 14:11
Pan Tusk nas wszystkich tak do siebie i PO zachęca , że już bym poszedł głosować na PiS.
robaczek2021.07.27 13:51
Jestem zielonoświątkowcem, jestem "siódmego dnia" adwentystą, jestem jehowy, jestem polsko-radziecki katolicki, jestem starobolszewicki katolicki... Jestem "obudzony"!
Anonim2021.07.27 13:46
Pisanie o "żelaznym elektoracie" przez pisowskiego klakiera, jest co najmniej zabawne.
Anonim2021.07.27 14:01
Pisanie o "żelaznym elektoracie" przez peowskiego dziada jest co najmniej zabawne.
robaczek2021.07.27 13:44
FRONDZIAKI ............................................. to juz jest ................ nawet nie komiczne ;] ................................. MACIE TAK WIELKI KOMPLEKS TUSKA ?? ;] ................................. WYCHODZICIE NA JESZCE BARDZIEJ ZALOSNYCH ;] .............................................. biedne dziadki ;] .......................
Do robaczek2021.07.27 13:50
Razem z tobą bidusiu dziadku jesteśmy żałośni.