13.05.20, 20:15Fot. screenschot: Youtube - ELSTERTV

Ekspert: pandemii nie ma, to medialna fikcja, a „obligatoryjność noszenia maseczek może w niedalekiej przyszłości skutkować licznymi chorobami dróg oddechowych”

Na stronie internetowej „Super Express” ukazał się wywiad przeprowadzony przez Andrzeja Bębna „Kieruję się PRAWDĄ – z medycznego punktu widzenia NIE MA PANDEMII” z doktorem nauk medycznych Zbigniewem Martyką, kierownikiem Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskie”.

Doktor Martyka przypomniał, że według opinii „dyrektora Instytutu Medycyny Sądowej Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Hamburgu, prof. Klausa Puschela” (który „przeprowadził ok. 100 sekcji zwłok zmarłych pacjentów, w wieku 50 do 99 lat, zakażonych koronawirusem”) „żaden ze zmarłych nie chorował jedynie na COVID-19. Wśród towarzyszących schorzeń najczęściej występowały: problemy z sercem, nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, rak, choroby płuc i nerek oraz marskość wątroby. Tak więc ryzyko zgonu przy zarażeniu jakimkolwiek wirusem dla takich osób jest duże. Ten patolog, w wywiadzie dla „Hamburger Morgenpost” z 6 kwietnia, stwierdził, że śmiertelność spowodowana SARS-CoV-2 nie stanie się nawet szczytem rocznej śmiertelności. Nie znam wyników podobnych badań w Polsce, mogę jedynie domniemywać, iż u nas sytuacja jest analogiczna”.

W swoim wywiadzie doktor Martyka przypomniał, że Światowa Organizacja Zdrowia, która ogłosiła pandemie, już wcześniej podejmowała kontrowersyjne decyzje - „4 czerwca 2010 r. na łamach brytyjskiego czasopisma medycznego »BMJ« oraz na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE) niemal równocześnie opublikowano bardzo krytyczne, względem WHO, raporty związane z ogłoszeniem pandemii grypy H1N1, zwanej świńską. Głównym oskarżeniem, jakie znaleźć możemy w raportach na www.nature.com, jest informacja o tym, że pandemii grypy nie było wcale i została ona ogłoszona na potrzeby koncernów farmaceutycznych. W raportach można też wyczytać o tym, że w grupie, która w 2004 r. przygotowywała dokument w sprawie stosowania szczepionek i środków przeciwwirusowych pracowało trzech naukowców, którzy otrzymywali wypłaty od firm farmaceutycznych”.

Zdaniem doktora Martyka przyjęte w 2009 laty przez Światową Organizacje Zdrowia „kryteria pozwalają WHO ogłosić pandemię nawet w przypadku zgonów w ilości wyrażanej w promilach, jak to ma właśnie miejsce w przypadku COVID-19. To przed 2009 r. było nie do pomyślenia”.

Doktor Martyka uważa, że należy mówić prawdę o rzekomej pandemii, by przeciwdziałać panice kreowanej przez media, bo ma ona „szkodliwe następstwa, zarówno zdrowotne, jak i społeczne. Jako lekarz uważam, że gdy się chce ludziom pomóc, to powinno się ich skłonić do racjonalnego, spokojnego spojrzenia na problem, a nie wywoływać w nich, fatalnego w skutkach, przerażenia”.

Z wywiadu z doktorem Martyką opublikowanego w „Super Expressie” można się dowiedzieć, że „zainicjowano nadmierną panikę. Każda choroba zakaźna mogłaby być, odpowiednio nagłośniona, na miarę COVID-19”.

Zdaniem doktora Martyki „obligatoryjność noszenia maseczek może w niedalekiej przyszłości skutkować licznymi chorobami dróg oddechowych. Znów nic odkrywczego nie przedstawiam, jedynie opinie specjalistów. Jeżeli teraz zmusza się ludzi do noszenia masek, to może być tak, że za kilka miesięcy może zwiększyć się zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Wówczas będzie się mówiło: zobaczcie, pomimo noszenia masek, tyle ludzi choruje! A być może właśnie przez noszenie maseczek może się nasilić ilość tych chorób”.

Rozmówca „Super Expressu” zwrócił uwagę, że powodem dużo większej ilości zgonów na Covid może być czynnik zewnętrzny (np. w Rzymie ludzie nie umierają, a w niektórych miejscowościach Lombardii tak), i wyeliminowanie takiego czynnika zredukuje liczbę zgonów.

Jan Bodakowski

Komentarze

and1232020.05.30 10:01
W komentarzach sekta nowej koronawirusowej religii w natarciu. Pomyślcie ludzie od 5 lat umarło w Polsce najmniej ludzi. Ludzie uwielbiają się bać i poza tym przyznanie racji poglądom racjonalnie myslącym zrobiło by z nich idiotów.
anonim2020.05.29 10:25
Dr Martyka mowi prawde i ma racje, ale czytajac komentarze nie spodziewalem sie ze w kaju jest tylu idiotow ktorzy wierza we wszysto to co rzadowi oficjele podadza im na tacy.
Hanys672020.05.27 12:34
W Polsce nie ma ANI JEDNEGO zmarłego, który zmarłby jedynie na koronawirusa. Nie ma nawet na świecie ani jednego takiego człowieka. Umierają ludzie z organizmami osłabionymi innymi chorobami u których "przy okazji" wykryto istnienie wirusa. +++ Cała reszta to zmowa WHO i koncernów farmaceutycznych, o czym znakomicie wie prezydent USA i mówi to niemal otwartym tekstem. +++ Wszystkie te idiotyczne maseczki i 1 osoba na 15 m2 to właśnie zalecenia WHO które wdrażaja debilne i niesamodzielne rządy.
wasko2020.05.24 23:28
OK przeczytałem. A teraz moja uwaga czy przed tym korona wirusem w takiej Bazyli władze kopały masowe groby dla chorych na choroby współistniejące bo nie nadążali ze zgonami ? O ile wierze w możliwość idiotycznych poczynań WHO, wierzę w możliwość manipulacji firm farmaceutycznych, o tyle nie wierzę w sojusz USA - Chiny plus reszta świata. Pan ekspert dowodzi, że ludzie którzy już na coś chorowali umierają na owe choroby a nie na tego wirusa i niech mu tak będzie, a jednocześnie nie neguje istnienie korona wirusa. Rozumiem, że wirus ten powoduje nasilenie chorób współistniejących, a jeśli tak to przez to nie jest sam w sobie groźny ? Przecież taki człowiek który ma choroby współistniejące mógłby żyć wiele lat albo i dziesięcioleci z tymi swoimi chorobami a tak umiera dość szybko. Można by zadać jeszcze jedno pytanie, ile procent ludzi na świecie nie ma żadnej choroby ? I tu znalazłem taką informację :"Analiza tysięcy danych pozwoliła na sformułowanie szokującej konkluzji – w 2013 roku tylko 1 osoba na 20 nie miała żadnych problemów ze zdrowiem. Oznacza to, że ponad 95 proc. ludzi na świecie cierpiało na jakąś dolegliwość." To jeśli na chociaż 1/10 z tych 95% korona wirus może wywrzeć dodatkowy bodziec który może dać śmiertelny efekt. To wg. mojej oceny nie lekceważyłbym tego wirusa. A jeśli prawdą jest, że WHO tuszowała sprawę od samego początku to osoby odpowiedzialne za to powinno się osądzić jak zbrodniarzy wojennych za ludobójstwo i zwyczajnie powiesić .
Jan Radziszewski 2020.05.22 11:07
Szumowski: Gdyby nie Śląsk, byłoby po pandemii. Przekazanie Śląska Niemcom. Łukasz Szumowski powiedział w niedzielę, że jedynym powodem, dla którego w Polsce przebieg epidemii nie ma jeszcze tendencji spadkowej, są ogniska zakażeń na Śląsku. Dlatego jeszcze dziś rząd przekaże Śląsk Niemcom. https://aszdziennik.pl/129455,szumowski-gdyby-nie-slask-byloby-po-pandemii-oddamy-go-niemcom?fbclid=IwAR1nTxh-aCxmr15APbNLd6mgMRFLyUc-al6O5FOVy6TmDxX3ZaAWv2hWH8Y
Zbulwersowany 2020.05.20 12:26
W artykule pojawia się 6 tez : 1. Na covid umierają tylko ludzie, którzy maja choroby towarzyszące. Teza nieprawdziwa a po drugie sam Martyka stwierdził zaprzeczając sobie " Nie znam wyników podobnych badań w Polsce, mogę jedynie domniemywać, iż u nas sytuacja jest analogiczna”. Reasumując to tylko jego dywagacje nie poparte wiedzą o stanie faktycznym 2. WHO kłamie po to żeby mogły zarobić koncerny farmaceutyczne. Powoływanie się na sytuację z H1N1 nawet jeśli wtedy zarzuty do WHO były zasadne nie jest dowodem tego, że i tym razem tak jest - jest to błąd rozumowania , można by mówić jedynie o prawdopodobieństwie czemu przeczy jednak liczba zachorowań i zgonów na covid 19 nieporównywalna z takimi samymi liczbami przy H1N1 3. Pandemia jest rzekoma - stwierdzenie bez żadnych dowodów ani statystycznych ani medycznych , które dyskwalifikuje Martykę jako i lekarza i kierującego oddziałem zakaźnym . Za coś takiego powinien zostać zwolniony ze stanowiska. 4. Mówienie o faktach wywołuje przerażenie więc należy ludziom mówić że pandemii nie ma . Jako lekarz ten pan powinien się zastanowić nad tym co mówi, w ten sposób naraża na śmierć wielu ludzi, którzy uwierzą w wypowiadane przez niego bzdury i nie będą przestrzegać zasad 5. Mówienie o tym, ze noszenie maseczek MOŻE wywoływać ewentualne przyszłe negatywne skutki w sytuacji kiedy ich nienoszenie naraża na śmierć jest rażąco sprzeczne z zasadą primum non nocere o której ten pan zupełnie zapomniał 6. Powodem dużej ilości zgonów w Lombardii może być czynnik zewnętrzny. Znowu bzdura . Powodem jest covid a czynnik zewnętrzny np zanieczyszczenia powietrza może sprzyjać zachorowaniom o ciężkim przebiegu a nie być powodem zgonów. Reasumując wypowiedzi tego pana można porównać do wypowiedzi baby z magla, która coś tam słyszała coś tam wie ale głównie nie wie ale koniecznie musi swoje " mądrości" opublikować,żeby ludzkość bez nich nie poniosła dotkliwej straty.
Luke822020.05.20 12:07
To spójrzcie na statystyki odnośnie śmierci na choroby zakaźne, śmierci z powodu palenia papierosów, wypadków samochodowych, a o aborcji już nie wspomnę. Jakoś nikt nie zakazuje palenia papierosów i sprzedaży papierosów chociaż z tego powodu umarło w tym roku prawie 1 923 500 osób. Covid 19 to dobrze nagłośniony problem zachorowań na kolejnego zakaźnego wirusa. https://www.worldometers.info/pl/
katolicka kretynizacja polski2020.05.17 11:20
l
przemyśl-72020.05.14 17:15
Dr Martyka o prawdę się potyka. To jeszcze jeden dowód jak media manipulują i piszą ,że ludzie świrują .
KATARZYNA2020.05.14 14:49
Jak brak wiedzy powoduje że różne komentarze są tak idiotyczne aż nie da się czytać. Odnoszę wrażenie, że większość tylko ogląda telewizję i myśli że wiedza ich większa od lekarzy naukowców . Mam na przeciwko mojego domu antenę około 600 m i widok jest przerażający gdyż wysokie drzewa w obrębie tej anteny wszystkie uschły .Należy sobie zadać pytanie ,czy nas to samo czeka ? Jest to powolne zabijanie wszystkiego .A teraz pomyśl czy to co mówią w tv jest prawdą że G5 jest super
Iwona2020.05.14 11:38
Czynnik zewnętrzny czyli 5G, smog elektromagnetyczny. W Lombardii jest ten właśnie czynnik, tak jak w Londynie i Nowym Jorku. Stąd też nowa tajemnicza choroba u dzieci.
anonim2020.05.14 10:24
Po komentarzach widac ze czesc narodu dala sie oglupic propagatorom Corona SWIRUSA.Czy Polacy potrafia jeszcze patrzec trzezwo na rzeczywistosc?
Apel2020.05.14 9:34
Koronawirus to wielki socjologiczny eksperyment. W USA w latach 60. radio nadało słuchowisko o inwazji kosmitów na Ziemię. Poszukajcie sobie w Internecie jakie były reakcje.
Urszula2020.05.14 9:18
Polecam przeczytanie opowieści pracowników służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem. Pewnie ten lekarz uzna te historie za normalność. https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25930698,na-neurologii-smrod-kal-i-mocz-wszedzie-dwudziestu.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze
wik2020.05.14 9:05
Proszę powiedzieć to osobom, które przeszły Covid i będą borykać się z problemami zdrowotnymi jeszcze długie lata. I wszystkim tym, których bliscy poumierali. Fajnie to brzmi w statystykach, ale tak po ludzku już trochę gorzej.
Bozena2020.05.14 8:44
Ludzie - pacjenci tego szpitala.... Uciekajcie do innych szpitali kiedy wam coś dolega. Ten pan jest ślepy i głuchy.... Zawsze zastanawiałam się jak to możliwe, jak czytałam, że Jezus mówił do swoich uczniów "macie oczy a nie widzicie, macie uszy a nie słyszycie" Teraz widzę, że jest to możliwe.
a fakty?2020.05.14 14:41
To Pani ma zepsuty wzrok i słuch (od oglądania telewizji zapewne). Dodatnie testy wychodzą ludziom, którzy nawet kataru nie mają! Podstawą stwierdzenia, że ktoś ma wirusa jest test. Co ten test pokazuje, co wykrywa, skoro ludzie nie są nawet przeziębieni, a tego wirusa niby mają. Czy bierze Pani pod uwagę, że te testy są niewiarygodne? Sam ich twórca pisał, by nie wykorzystywać ich w diagnostyce. Od jakiegoś czasu media zaczęły trąbić, że ozdrowieńcy miewają dodatnie testy kontrolne, bo test wykrywa martwego wirusa, który nadal jest usuwany z płuc, a nie zaraża. To skąd pewność, że ci z dodatnimi testami pierwszymi nie są na takim właśnie etapie? Analizuję to, co słyszę i widzę i wie Pani co? To się kupy nie trzyma. To przeczy prawom logiki. A Pani niech robi z tym, co chce - pewnie i tak to do Pani nie dotrze.
Bozena2020.05.15 8:51
To o czym piszemy oparte jest tylko i wyłącznie na medialnych doniesieniach. Mniemam, że ani ja ani pan nie jesteśmy ekspertami w tym o czym piszemy. Jedynie możemy zaufać- wierzyć komuś, kto nas "przekona" Jeśli prawdą jest, że te wszystkie teorie (moim zdaniem spiskowe) są prawdziwe, to jaki ma pan wpływ na zmianę? Szkoda nerwów i zdrowia. Jeśli to nie jest prawdą, a niepokój zasiewa ktoś komu zależy na destabilizacji .... to podwójnie nie ma sensu ulegać panice.
greg2020.05.14 2:21
Ten Pan ma rację, całkowicie się z nim zgadzam.
ja2020.05.14 0:52
Z powodu nie wykonywania podstawowego leczenia przez służbę zdrowia i zabiegów umiera w Polsce ponad 2 tysiące chorych miesięcznie ! To Ewidentna wina min. Szumowskiego, który obciążył nadmiernymi restrykcjami sanitarnymi z powodu pandemii...
ja22020.05.14 0:41
Wadliwe maseczki to pikuś przy tym jak min. Szumowski wpędza wszystkich Polaków w nędzę i długi, utratę wszystkich oszczędności całego życia z powodu nadmiernych obostrzeń sanitarnych . Nikomu one nie służą, a nabijają kabzę masonom i banksterom... czyniąc z ludzi niewolników.
stan2020.05.14 0:20
Czyż nie dziwne to, że Bill Gates, znany z finansowania depopulacji i eksperymentów szczepionkowych w biednych krajach już oferuje szczepionkę na koronawirusa w przyspieszonym tempie? Będą nam wciskać te szczepionki, jako jedyny lek. Mnie zbulwersowały słowa (sympatycznego) min. Szumowskiego, że będziemy maseczki nosić tak długo, aż się zaszczepimy. Czy to dyrektywy WHO. Trzeba tę instytucję rozpędzić na przysłowiowe 4 wiatry. Ponieważ te maseczki nie chronią przed zarażeniem się, proponuję nosić maseczki własnej roboty z naturalnych tkanin lub szale, niż chińszczyznę nasączoną nie wiadomo czym.
JUREK2020.05.14 0:17
Prędzej ukradną cie ufoludki niż umrzesz na koronowirusa
Jan Radziszewski 2020.05.13 22:05
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie.
Mirek2020.05.13 21:52
Głupota to jest cóś takigo co wylęga się w umysłach ludzi niby to wykształconych . Wystarczy posłuchać i popatrzeć na tzw profesorów w Sądzie Najwyższym . Większość tych ludzi powinna pracować w szatniach lub być salowymi w szpitalach .
Glaudiusman2020.05.13 21:16
To jest przede wszystkim medialny amok na wywołanie paniki i przygotowanie klimatu do powszechnych przymusowych szczepień, na których macherzy powiązani z WHO zarobią biliony dolców. Tzw. naukowcy zostali kompletnie zeszmaceni poprzez różne dotacje obce i granty. To są szmaty do podłogi, z reguły typy lewackie. A decydenci polityczni zostali również przymuszeni poprzez bakczysz i lewacki terror poprawności politycznej do kłamania swoim naiwnym wyborcom, przygłupawym lemingom. A wszystko chodzi o bezczelną kasę na szczepionkach przymusowych, o kontrolę nad obywatelami, o paszporty zdrowia, które ci świrusy chcą wystawiać i o depopulację. a poza tym, jeżeli ten wirus jest zmajstrowany w laboratoriach, to dlaczego ci zbrodniarze jeszcze chodzą zamiast siedzieć?
STANISLAW2020.05.13 21:11
W sumie - hańba dla FRONDY i autora!
STANISLAW2020.05.13 21:09
Jeżeli nieuki "dr" nie wiedzą, niech popatrzą na światową tabelę zarażonych, zmarłych, wyzdrowionych i oczekujących na wyrok. Niech sobie nie kpią. Tam są wykresy! https://www.worldometers.info/coronavirus/
Billlllyyyyyyyyy2020.05.15 10:52
Wykresy tu,wykresy tam,a wśrodku Gates ze szczepionką! Gdy Stasiek dasz zaszczepić się,nie wyjdziesz już na słonko!
Adrian2020.06.3 20:22
Jestes Pan naiwny jak dziecko pijane we mgle.
anonim2020.05.13 21:02
Frondo czy naprawdę nie macie tam nikogo normalnego? Pogoniliście Salwowskiego i chwała wam za to, pogońcie jeszcze i Bodakowskiego. Albo przynajmniej zdyscyplinujcie, żeby w tym trudnym czasie nie grał ludziom na nerwach swoim cynizmem i bezdusznością. Przecież ten typ jest nie do zniesienia. Szczególnie teraz, kiedy szydzi sobie z chorych i umierających.
sara miriam2020.05.13 21:32
Bodakowski to agent Konfederacji
Leszek2020.05.13 21:00
Zawsze na wiosnę wśród moich pacjentów bylo więcej zgonów, szczególnie jak poszli do szpitala, lecz nikt tego nie reklamował. W tym tkwi problem. Śmierci nie da się uniknąć . To jest zaplanowany zamordyzm , nowe niewolnictwo. Włącz myślenie a wyłącz telewizor. Na to poszły dwa miliardy.
STANISLAW2020.05.13 21:18
Tej choroby trzeba reklamowani, bo zbyt niebezpieczna (w Anglii dotychczas jej śmiertelniość w grupie abiturientów epidemii bliska 100%!); wymaga od nas ofiar wysilku, finansów i ograniczeń.
STANISLAW2020.05.13 20:58
Ten artykul to kpiny z setek tysięcy zmarłych i milionów czekających na wyrok w tej pandemii! Jak u takich lekarzy, jak Martyka, pacjenci mogą mieć zaufanie i leczyć się?
Jahu2020.05.13 21:07
On chyba pobierał nauki w Holandii może w Belgii dlatego ma takie eutanazyjne myślenie. ludzie słabsi są dla niego nie warci ochrony.
STANISLAW2020.05.13 20:49
Artykuł to BŁAZENADA i tyle! Więc ten tak szybki rozwój pandemii w świecie, te już setki tysięcy zmarłych i miliony czekające w szptalach, barakach i domach na wyrok, ta specjalna agresywność i biologiczna specyfika wirusa - to bzdury? A te zatrzymane procesy produkcyjne i gospodarcze - to na żarty? Co za znachorstwo przecieka do medycyny! Czy cokolwiek tu wnosi informacja, że w tym pogromie ludzi koronawsirus ma największe szanse u starszych i schorzałych?
Waingrow2020.05.13 20:47
Aha, czyli wystarczy NIE MIEĆ problemu z sercem, nadciśnieniem, miażdżycą, cukrzycą, nowotworem, czy chorobą płuc i nerek oraz wątroby. CÓŻ ZA u l g a... . Nie spodziewałem się takiego natężenie imbecylizmu wśród dzisiejszej populacji. Zastanawiające
sara miriam2020.05.13 21:31
Ale cię amerykańce do wojska po Covid 19 nie wezmą. Czyli żeś wrak ! od 13:20 min https://www.youtube.com/watch?v=O46QQNOJHto
Waingrow2020.05.13 23:04
pisałem o tym z tydzień temu -us army info
Waingrow2020.05.13 23:07
nie zauważyłaś ironii @sara miriam
Grizzly2020.05.13 20:47
Dwie strony medalu: możliwe, że to wszystko dla koncernów farmaceutycznych ale w Lombardii i w Nowym Jorku to nie są medialne zgrywy tylko wielka tragedia!
MIś2020.05.13 22:47
"...Świeże groby zawsze wzruszą, niezależnie gdzie kopane za lat kilka wyjdzie na jaw kto szczuł i co było grane ..." ze przypomnę starą przyśpiewkę
stan2020.05.14 0:12
W Lombardii ogromny odsetek mieszkańców przed zachorowaniem na covid-19, poddało się szczepieniom przeciwko grypie. Pamiętajcie - żadnych szczepionek. Natomiast trzeba wzmacniać swoje organizmy i budować odporność.
A.G.2020.05.14 10:07
No właśnie widziałem reportaż z NY jak opatulona pani doktor ratuje życie manekinowi. (może już go nie być na youtube)
Renata2020.05.14 17:33
ludzie umierają iumierać będą wg prognożma umrzeć na Covid 19 0,5-1% ludzi na całej Ziemi,więc proszę wyliczyć sobie ile to będzie przy liczbie 6mld 800mln,a na razie raptem przekroczyło 4mln ,ale zakażonych,a gospodarki rozwalone itd.
Palindrom2020.05.13 20:45
To się nazywa "parcie na szkło". Widać, że to typ pokroju Grodzkiego.
sara miriam2020.05.13 21:23
Raczej gajowego Maruchy
Kilogram2020.05.18 13:50
Wara od Grodzkiego!!!!
Czytelnik2020.05.13 20:45
Oczywiście że cała sprawa jest grubymi nićmi szyta. Nie wiadomo skąd ten wirus wyciekł. Natomiast wiadomo, że z uwagi na uśmiercanie ludzi chorych na inne choroby, byłby świetnym środkiem eutanazji.
Leszek2020.05.13 20:42
Dla debili worek plastikowy na głupi łeb , dobrze na szyję zawiazaać, gwarantuje na korona świrusa nie umrzesz.
Roman2020.05.14 8:31
Czy masz już worek dla siebie, czy tez mamy go przywieźć ze sobą ?
Jahu2020.05.13 20:42
Taak.. a ci lekarze co zmarli, ponad 100tka we Włoszech to też wszyscy mieli choroby współistniejące? a ten chiński lekarz co pierwszy informował o zagrożeniu miał 34 lata to pewnie też umarł na wszystko tylko nie przez wirusa?
STANISLAW2020.05.13 21:22
W Lombardii sześćdzisięciu księży kapelanów szpitali padło śmiercią (niemal męczeńską)!
anonim2020.05.14 9:18
Zmarli księża w jakim wieku byli ? Sami młodzi poumierali ,a może też starsi i z chorobami wspólisteniejącymi ,księża wyobraż sobie też chorują na różne choroby ,znasz te przypadki tych księży .
ja2020.05.13 20:38
Śmiertelność w Polsce wcale nie wzrosła ,a nawet spadła od fatalnego roku 2017 gdzie nie wiadomo co nas zaatakowało.
Waingrow2020.05.13 23:05
bo się zaczęli m y ć oraz stosują izolowanie od innych ze strachu . to oczywiste
Leszek2020.05.13 20:36
A Ty prawa wypowiedzi bo ci rozumu brak. Zero wiedzy tylko papka z debili ekranu. Jak można dać się tak manipulować szklanej wyroczni. Z tych powodów mogą istnieć systemy totalitarne. Bo rozumu brak.
Grizzly2020.05.13 20:42
Język polski jest dosyć trudny, musisz jeszcze poćwiczyć ruski trollu!
sara miriam2020.05.13 21:22
Odezwał się - "asystent" Brauna.
kibic2020.05.13 20:28
Juz dzisiaj powinien byc pozbawiony prawa wykonywania zawodu i skierowany do Szwecji bez prawa powrotu do Polski. Tam też tacy mądryjały co głoszą , że nie ma pandemii !!!
STANISLAW2020.05.13 21:25
Albo jak u nas w Słubicach: "Nie ma sprawy! Ten wirus dowala TYLKO starym i schorowanym"
Jarek2020.05.13 22:40
Wieli lekarzy myśli tak jak dr z Tarnowa ale nie mają odwagi powiedzieć głośno. Zaczynamy mieć totalitaryzm.
Roman2020.05.14 8:30
A Ty co takiego w życiu osiągnąłeś, że lekarzom wypowiadającym swoje zadanie będziesz odbierał prawo do wykonywania zawodu ? Pochwal się.
Jan2020.05.14 21:53
Chłopie ktoś ci beret zmasakrował.
f82020.05.21 17:00
trooooool