25.02.16, 08:00

Elżbieta Witek: Podsłuchiwanych dziennikarzy może być więcej

- Tych dziennikarzy może być więcej. Tak mówi minister Kamiński. To sprawdzenie się dzieje, myślę że minister Kamiński poinformuje o tym nie tylko rząd, ale i opinię publiczną. To nie jest kwestia tego czy byli podsłuchiwani, ale czy była zgoda sądu - powiedziała w programie "Jeden na Jeden" Elżbieta Witek, komentując sprawę audytu przygotowywanego przez ministra Kamińskiego w sprawie inwigilowanych dziennikarzy.

Mariusz Kamiński, koordynator ds. służb specjalnych ujawnił, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego inwigilowała 48 dziennikarzy za rządów PO-PSL.

Informacje podane przez Kamińskiego to pokłosie audytu prowadzonego w służbach specjalnych. Proces sprawdzania cały czas trwa. Kamiński powiedział w Sejmie, że końcowy raport nie jest jeszcze gotowy i być może lista będzie szersza.

- Chcę państwa poinformować, że do końca miesiąca trwa audyt w służbach specjalnych, ale w ramach tego audytu badany jest wątek podsłuchiwania dziennikarzy. Informuję o tym oficjalnie, że w tym momencie istnieje lista 48 dziennikarzy, którzy w czasach rządów PO-PSL byli inwigilowani przez ABW. Być może lista ta ulegnie rozszerzeniu – przyznał wczoraj na sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych Mariusz Kamiński.

kz/300polityka.pl/fronda.pl

Komentarze

anonim2016.02.25 9:38
Grzesiu, nie wierzysz ze mariuszo jest kryształ? jak możesz! żaden członek pis nie kłamie nigdy. Jak pis mówi że tylu było to tylu było. Jeszcze nie kumasz że: Jeden Wódz, Jedna Partia, Jedna Idea, Jedna Myśl, Jedna Prawda Plenum i Ekranu; Wydadzą jeszcze własną walutę - np.: piś niepokalany - podpiszą ostateczną błagającą lojalkę na kolankach z usraelem a na końcu już wszystkim wmówią że gospodarka, emerytury itp leży nie dlatego że pracy dla ludzi nie ma i nie dlatego że młodzież spada kiedy może do normalnych krain tylko dlatego że lud sie nie rozmnaża. Gest 500 dla ludu to ileś składników przemysłu nie wybudowanego na nowo. Ale najważniejsze są słupki i taca, nie faktyczny rozwój kraju. Oni też mają już genetycznie zapisane usługiwanie zachodowi, a nie pracę u siebie, na POLSKIEJ własności. Najważniejsze są igrzyska, ludek kłótliwy jest to i olewa to co istotne, a żyje pierdołami bez znaczenia
anonim2016.02.25 9:46
Pani Witek. Nich się Pani zajmie własnymi obietnicami wyborczymi bo po to Was wybraliśmy. Próbujecie poprzez rozliczanie PO odwrócić uwagę od tego że 90% Waszych obietnic okazało się kłamstwem?
anonim2016.02.25 9:52
@Grzegorz-z-Bytomia Chłopie: Kamiński został skazany nie za przekręty ale za to ,że jego pracownicy "przekroczyli obowiązki" prowokując do korupcji.Najprościej CBA wie, że złodziej kradnie i żeby go złapać na gorącym uczynku stosuje prowokacje.Ale adwokaci złodzieja wykazują ,że zostały popełnione błędy proceduralne i problemy zaczyna mieć szef CBA.Żeby było śmieszniej to winni afery gruntowej ,bo o niej mówimy zostali skazani miedzy innymi na podstawie tych dowodów ,za zdobycie ,których Kamiński miał iść pierdzieć.Widzisz ,że jest to "przekręt" polegający na nadgorliwości w łapaniu przestępców.Kamiński dostał za ot trzy lata więzienia a np.: w porównywalnej sprawie o nadużycie władzy przez bezprawne aresztowanie prezesa „Orlenu” Zbigniew Siemiątkowski dostał rok w zawieszeniu.Tak była sprawiedliwość za PO-PSL . To po pierwsze a po drugie:owa "ustawa inwigilacyjna" to prawo ,którego PO nie zdążyła uchwalic a to co uchwaliło PIS jest de facto przepisanym(a nawet złagodzonym projektem) PO.A ty podlegasz temu prawu już od dawna zgadzając się na tzw.: politykę cookies.Do niedawna było tak ,że każdy w sumie mógł śledzić twoje ruchy w sieci oprócz legalnych służb.PO chciała to zmienić ,nie zdążyła ,PIS po prostu kontynuuje. Po trzecie.Jest totalna różnica między śledzeniem aktywności w sieci co robi google,facebook itp. a co teraz też może legalnie robic policja a podsłuchiwaniem,śledzeniem,inwigilacją dziennikarzy ,która podobno miała miejsce za rządów PO.
anonim2016.02.25 10:06
Michas - co do PO w 100% zgoda, ale.... kamiński ani jego komanda nie wymyśliła tego misterium jak uwalić lepera i krauzego, cel wytyczony odgórnie, wykonanie byle jakie, wręcz amatorskie, za wierność i służalczość 100%-wa ochrona. Chcesz coś dodać?
anonim2016.02.25 13:13
@Asgard Są osoby ,które na propozycje udziału w przestępstwie odpowiedziały by "nie". Tu mieliśmy do czynienia z facetami , którzy powiedzieli "tak". Także czy "uwalenie" było czy nie było z polecenia politycznego jest kwestią wtórną wobec faktu , że osoby namawiane były kanciarzami.Jakoś mi ich nie szkoda. @Grzegorz-z-Bytomia Kiedyś słyszałem o pewnym policjancie ,który został wezwany na interwencję.Zastał tam pijanego faceta , pobitą do nieprzytomności kobietę i pobite dziecko.Nie wytrzymał i przywalił w papę przemocowcowi.Rozumiem ,że twoim zdaniem jako ,że miało miejsce "przekroczenie prawa w zakresie określonym przepisami k.k." policjant powinien pójść siedzieć i jeszcze odszkodowanie temu facetowi zapłacić?
anonim2016.02.25 14:33
@Michas, jakoś ani lepera ani krauzego nie skazano, oskarżano medialnie, nie prawnie, panuj o czym piszesz i jak argumentujesz, please...krauze nie chciał się już dzielić, a leper mowił co myślał, a nie myślał co mówił. To o czym piszesz to teatrzyk dla ludzików, nie daj sie łapac na przedstawienie i te oczęta niewinno-naiwne pełne uczciwości i patriotyzmu. To towarzycho niezależnie od opcji po jednej kasie i pożądliwości jest....