08.12.20, 09:48fot. yt/radio zet

Emilewicz o działaniach Gowina: Są jakoś uzgadniane z szefem rządu

- Jestem przekonana, że stanowiska, które prezentuje Jarosław Gowin są jakoś uzgadniane z szefem rządu, panem premierem Mateuszem Morawieckim, że nie są to indywidualne przekonania pana wicepremiera Gowina – powiedziała Jadwiga Emilewicz na antenie Radia ZET.

Chodzi o wypowiedzi z ubiegłego tygodnia, kiedy wicepremier Jarosław Gowin w Brukseli spotkał się z unijnymi komisarzami. Rozmowy dotyczyły m.in. unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy, a w trakcie konferencji prasowej w ubiegły czwartek Gowin podkreślił, że możliwy jest kompromis ws. budżetu UE i mechanizmu warunkowości.

Michał Dworczyk podkreślił wtedy, że wypowiedź Gowina "nie wpisuje się w polską, rządową strategię negocjacyjną i nie odzwierciedla stanowiska polskiego rządu".

Na antenie Radia Zet sprawę tę skomentowała także była wicepremier Jadwiga Emilewicz. Powiedziała:

- Jestem przekonana, że stanowiska, które prezentuje są jakoś uzgadniane z szefem rządu, panem premierem Mateuszem Morawieckim, że nie są to indywidualne przekonania pana wicepremiera Gowina.

Stwierdziła też, że nie jest pewne, czy negocjacje zakończą się w tym tygodniu, czy „nie będzie dogrywki między świętami a sylwestrem”.

 

mp/radio zet

Komentarze

Glaudiusman2020.12.30 20:27
Gowin to szkodnik i bufon. A poza tym ignorant i zasługuje tylko na siarczystego kopa z twardym lądowaniem na bruku, mocno wyboistym. Precz z cretinno.
Glaudiusman2020.12.8 16:35
Gowin powinien być ostro pogoniony z rządu, bo jest tylko szkodnikiem.
maurycy2020.12.8 12:28
"jakoś uzgadniane" - przykro czytać, jak ktoś musi odwiesić inteligencję na kołku, żeby przylizać się swojemu szefowi.
kibic2020.12.8 11:46
Pani Emilewicz, Gowin to zdrajca. Dobrze, że Pani odcięła się od niego. Polacy szanują Panią za to.
Jakis2020.12.8 11:32
Znamy grę w dobrego i złego policjanta, ale jeśli na końcu miałoby się okazać, że znowu ugięliśmy się pod presją, to cały rząd jest do wymiany już teraz.Nie - dla inicjatywy Gowina.
AAAtomek2020.12.8 10:28
Gowin, Morawiecki i Kaczyński konta Ziobro i Kaczyński? Kto wygra? Pierwszego narciarza w to nie mieszam, gdyż czeka na sezon.
york2020.12.8 10:07
Guwin WON.