20.03.19, 19:15Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Eurokraci nie odpuszczą! Fidesz zawieszony w prawach członka EPP

Europejska Partia Ludowa zagłosowała za zawieszeniem węgierskiego Fideszu w prawach członka grupy - poinformował przewodniczący EPL Joseph Daul. Jak dodał, za zawieszeniem z natychmiastowym efektem było 190 członków frakcji, przeciwko - 3. Mimo zawieszenia władze w Budapeszcie popierają kandydaturę lidera chadeków Manfreda Webera na szefa Komisji Europejskiej.

Mówił o tym premier Viktor Orban na konferencji w Brukseli po decyzji EPL.

Fidesz nie będzie reprezentowany na spotkaniach grupy, co oznacza, że nie będzie mógł brać udziału w głosowaniach. A to oznacza, że Viktor Orban nie będzie w czwartek uczestniczył w rutynowym spotkaniu przywódców europejskiej centroprawicy przed unijnym szczytem.

Sytuację na Węgrzech będzie teraz oceniać specjalna komisja, na czele której stanął były szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Po jej raporcie członkowie EPL zdecydują co dalej.

Premier Viktor Orban znalazł się na cenzurowanym w związku z kampanią plakatową. Chodzi o billboardy z wizerunkami szefa Komisji Jean-Claude'a Junckera i amerykańskiego finansisty George'a Sorosa i zarzuty dotyczące chęci sprowadzenia do Europy milionów imigrantów. Krytykowany był też za ograniczenie działalności Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. Poirytował również polityków chadecji, którzy domagali się jego wyrzucenia, nazywając ich pożytecznymi idiotami. Później za te słowa przeprosił, ale Europejska Partia Ludowa uznała, że to za mało.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Beno2019.03.21 10:47
EU jak ZSRR - nowy totalitaryzm i dyktatura. Czas na opuszczenie tego kołchozu. Czas na referendum, czy chcemy jeszcze w tym szambie trwać?
OZ2019.03.21 7:16
No tak, po Polsce przyszło na Węgry - czas wyjść z tego b...elu.
JR2019.03.21 6:51
Miejmy nadzieję, że to już ostatnie podrygi lewaków. Nowe wybory powinny zmienić układ sił w Brukseli. Nie będziemy więc mieć takiej sytuacji. To plugawe towarzystwo powinno być wyeliminowane. Dla nas Polaków jest ważne aby taka wsza jak Thun nie dostała się do jakichkolwiek władz w Brukseli. Podobnie jak Lewandowski, Hetman, Kalinowski, Pitera,Tusk i wielu innych wrogów Polski, którzy pchają swoje ryje by dalej szkodzić Polsce!!! Polacy przypomnijcie sobie te nazwiska, które nie tak dawno podpisywały się pod petycją o ukaranie Polski! Panie Hetman mieszkańcy Lubelszczyzny pamiętają, że Pan też na tej liście też był! Zapomniał Pan? Chce Pan dalej szkodzić Polsce? A może za mało jeszcze Panu piniędzy! (tego określenia używam celowo).
Jan Radziszewski 2019.03.21 6:00
Mało z ludem a może nawet nic nie ma Europejska Partia Ludowa jeżeli jest za GENDERu mafią i sektą Mahometa w łonie UE
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.20 20:23
Za zawieszeniem z natychmiastowym efektem było 190 członków przeciwko 3. To prawie remis, tak niewiele brakowało ....
anonim2019.03.20 19:48
Precz z niemieckim socjalizmem w UE !!!!!! won z tą prosowiecką swołoczą .Mają się za wielkich zachodnich socjaldemokratów te putinowskie lachociągi a to ideologiczne i mentalne wnuczki Marksa Hitlera Lenina. Raus mit deutschen socjalismus aus Europa!!!