26.08.15, 11:37

Ewa Wanat obraża dzieci Państwa Elbanowskich

"Dlaczego polskie sześciolatki są głupsze od rówieśników z Włoch, Francji i Niemiec? A może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci?" - napisała Wanat na swoim Facebooku.

Czy Wanat - prostacka ideolożka - poniesie konsekwencje za swoją wypowiedź? Czy doczekamy się jakiegoś głosu krytycznego salonu w którym przebywa red. naczelna radia RDC?

Znając realia, słowa Wanat nie spotkają się z krytyką ludzi lewicy, gdyż to ich język, ich pseudomoralność. Po prostu, takich mamy lewaków.

philo


Komentarze

anonim2015.08.26 12:22
A czy ona przypadkiem nie ma racji? Wcześniejszy obowiążę szkolny wprowadziło jakiś czas temu kilka państw i nie słychać biadolenia - dzieci sobie radzą wcale dobrze.... Warto pamiętać iż rozwój intelektualny dzieci jest obecnie nieco szybszy niż przed 100 laty
anonim2015.08.26 12:46
@Dr_joanna, Pani chyba nie ma w okolicy, w rodzinie, osób odczuwających na własnej skórze skutki reformy edukacji PO-PSL. Problemem jest nie to, że dzieci są mniej rozgarnięte niż te sprzed 100 lat, ale to, że polskie szkoły nie są przygotowane na taką reformę, nawet w sensie pomieszczeń. U mnie (miasto powiatowe) szkoła pękająca w szwach (w ubiegłym roku 11 klas pierwszych, obecnie od 1 września - 13 pierwszych klas). Dzieci będą się uczyć na TRZY zmiany, czyli co najmniej do 18.15... Ponadto produkowany na prędce podręcznik i szybkie wprowadzanie ideologii znanej pod hasłem gender to kolejne problemy. Pan min. Boni powiedział w wywiadzie jasno, że 6-latki muszą iść do szkoły, ponieważ "tym jednym posunięciem wprowadzimy na rynek pracy cały rocznik, który będzie pracował na nasze emerytury", ROK WCZEŚNIEJ do pracy. Ot, jasno odkryte źródło tego nagłego docenienia potencjału 6-latków... Rozumie Pani? Państwo Elbanowscy i RODZICE mają nieco więcej w swoich żądaniach niż tylko to, że "rodzice chcą mieć wybór". Proszę spojrzeć też na inne działania rządu, który 2 lata temu UNIEMOŻLIWIŁ PRZEDSZKOLOM PROWADZENIE ZAJĘĆ DODATKOWYCH, które urozmaicały czas dzieciom pobudzając autentycznie ich rozwój... I o to chodzi w tej reformie... Szkoła podstawowa, zawodówka i do roboty...
anonim2015.08.26 13:09
Faktycznie iina okolica bo w mojej dokonuje się dziwnych sztuczek by zapisac dziecko do przedszkola, a za to coraz więcej jest bezrobotnych nauczycieli - bo niż demograficzny... Rok wcześniej do szkoły w połaczeniu z zawodowką to nie koniecznie oznacza wsześniej do pracy... Sama chodziłam na 3 zmiane do szkoły podstawowej... ale to daaawno temu było (dziwne czasy indoktrynacja była komunistyczna, religia w mniejszym wymiarze w parafii...)
anonim2015.08.26 13:17
A może to tylko naczelna Radia RDC, pani Wanat, jest aż taka głupia? Miejmy nadzieję, że nie jest to cecha wszystkich gryzipiórków.
anonim2015.08.26 15:06
Dr_joanna napisała: "Wcześniejszy obowiązek szkolny wprowadziło jakiś czas temu kilka państw i nie słychać biadolenia - dzieci sobie radzą wcale dobrze...." Proszę sobie porównać standardy w szkołach polskich, a zachodniej Europy. W polskich szkołach jest problem nawet z dostępem do mydła i papieru toaletowego.
anonim2015.08.26 15:34
Pani Wanat ma problem alkoholwy i powinna się raczej nim zająć, byłoby to z pożytkiem dla wszystkich.
anonim2015.08.26 16:10
@Wojtek83 "Dobrze powiedziała. Kłócą sie tylko rodzce nierozgarnietych dzieci, którzy trzymając je pod parasolem bezpieczeństwa i karmiąc piersią do 15 roku życia, wykonują planem pisu i kościoła aby "produkować" rzesze uległych tępaków." no właśnie ta edukacja wychowała kogos takiego jak ty - i to jest przerażające masz w ogole maturę?
anonim2015.08.26 17:42
A sio!czarownico na odwyk!
anonim2015.08.26 19:18
Jasne, we Francji i Niemczech dżender jest normą, to jak polskie dzieci mają być mądre, skoro dżenderem wciąż jeszcze jest u nas zainfekowana niewielka ich liczba? To taka typowa dla propagandystów lewicy gra na kompleksach dużej części Polaków wobec Zachodu, którym się wydaje, że WSZYSTKO co zachodnie jest lepsze. Takim Polakom nawet takie szambo jak Unia Europejska będzie się jawiło jak raj na Ziemi.
anonim2015.08.26 19:19
Ważniejsze od wykształcenia jest WYCHOWANIE. Ta pani może i została wykształcona ale wychowana to już nie. Cóż nam z tego, gdy wykształcimy zimnych, cynicznych, egoistycznych sukinsynów, którzy będą przypominali te dzisiejsze "elity" ?
anonim2015.08.27 9:03
Chciałam zauważyć, że już starożytni uważali argumenty "ad personam" za koniec dyskusji - przejaw BRAKU argumentów. Jeszcze gorsze od tego jest atakowanie najbliższych. A obrażanie czyichś DZIECI, w dodatku małych, to już kompletne dno dna.
anonim2015.08.27 22:42
Dzieci są wszędzie takie same. Ważne jest aby dzieci przez rok, bardziej dojrzeli emocjonalnie i społecznie.
anonim2015.08.28 7:28
A nie przyszło komuś do głowy, że można całkowicie znieść OBOWIĄZEK nauczania w szkole i będzie po kłopocie ???