15.11.13, 07:09fot. Tomasz SilvaABR/Wikimedia Commons

Franciszek: Nie gońcie za religijnymi sensacjami!

Jak podkreślił Ojciec Święty, autentyczni chrześcijanie żyją mądrością Ducha Świętego. – Jest  to duch pokoju, miłości, braterstwa. I tym właśnie jest świętość. Jest ona tym, czego Bóg żąda od Abrahama – „Chodź w mojej światłości i bądź nienaganny” – to właśnie podążanie pod natchnieniem Ducha Bożego i tej mądrości. Można powiedzieć, że ludzie, którzy podążają w ten sposób, są ludźmi mądrymi, gdyż idą pod natchnieniem cierpliwości Boga –mówił Papież do zgromadzonych.

Taka postawa, zdaniem Franciszka, jest sprzeczna z „duchem  szukania ciekawostek” któremu ulega dziś wielu chrześcijan. – Ma to miejsce wówczas, gdy chcemy zawłaszczyć Boże plany, przyszłość, rzeczy, wiedzieć wszystko, wziąć wszystko w swoje ręce... Faryzeusze zapytali Jezusa, kiedy przyjdzie Królestwo Boże? Ciekawi! Chcieli znać datę, dzień... Duch ciekawości oddala nas od ducha mądrości, gdyż interesują nas jedynie szczegóły  (…). Duch ciekawości nie jest dobrym duchem, jest duchem rozpraszania, oddalenia od Boga, duchem gadulstwa.– dodał Franciszek.

Papież przestrzegał przed szukaniem sensacyjności w wierze, „uganiania się za wizjonerami, otrzymującymi listy od Matki Bożej, jakieś orędzia.” – Tymczasem Matka Boża jest Matką i kocha nas wszystkich. Nie jest dyrektorką poczty, codziennie wysyłającą orędzia – podkreślał. – Te nowinki oddalają od Ewangelii, od Ducha Świętego, oddalają od pokoju i mądrości, od Bożej chwały, od Bożego piękna,  gdyż Jezus mówi, że Królestwo Boże nie przychodzi w sposób przyciągający uwagę: przychodzi w mądrości.

 – „Królestwo Boże jest pośród was”, mówi Jezus, jest ono tym działaniem Ducha Świętego, które daje nam mądrość, pokój. Królestwo Boże nie przychodzi w zamęcie, tak jak Bóg nie mówił do proroka Eliasza w wichurze, w burzy, ale w łagodnym powiewie wiatru, w powiewie mądrości – powiedział Franciszek.– Pozwólmy, by Duch Święty prowadził nas naprzód, z tą mądrością, która jest jak łagodny powiew wiatru. To jest Duch Królestwa Bożego, o którym mówi Jezus.

ED/Nasz Dziennik

Komentarze

anonim2013.11.15 7:31
No cóż, nie przesadzajmy! W takim razie gdyby Franciszek nam miłościwie panował w 1917 roku to Fatima byłaby tylko nowinkarstwem dla naiwniaków szukających sensacji... Kto mądry, ten rozumie, co to znaczy, kiedy papież takie rzeczy opowiada... Módlmy się o Ducha Świętego dla niego i tyle. Nie ma rady! I szczególnie pamiętajmy o nim w 1 soboty miesiąca - przebłaganie tutaj jest bardzo potrzebne!
anonim2013.11.15 7:38
BERTO, tutaj chodzi raczej o właściwe stawianie akcentów. Czy papież zdyskredytował Fatimę? Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wręcz przeciwnie. Właściwa wiara nie polega na sensacyjności i słusznie mówi . Ale niektórzy Frondowicze wiedzą lepiej i sami wolą pouczać papieżą. Taka to w nich pokora.
anonim2013.11.15 9:01
Nie jest dyrektorką poczty? a jeśli jest zatroskaną Matką o swoje dzieci, to nie będzie interweniowała za zgodą Trójcy Świętej by je ratować ??? Z jakiego ducha pochodzą te insynuacje???
anonim2013.11.15 9:12
Religijną sensacją jest... ostrzeżenie przed Fałszywym Prorokiem (AP. św Jana) Nie dziwi mnie niepokój sprawującego urząd papieski, rzecze on: "Królestwo Boże jest pośród was..." a kolejny raport służb specjalnych USA donosi, że co 15 minut na świecie ginie jeden chrześcijanin za wiarę w Chrystusa - to raczej dowód na permanentne prześladowania jakiego nie było od początku świata a masowa apostazja dopełnia oglądu całości sytuacji - to gigantyczna wojna człowieka przeciw człowiekowi, który coraz bardziej traci wspomniane Królestwo Zaiste dziwne to nauczanie pseudo-uspakajania owieczek... byle tylko nie słuchać bolesnych posłań Najświętszej Maryi Panny o dramatycznej potrzebie nawracania się...
anonim2013.11.15 9:21
@Jak Szymon - Dziękuję Ci za ten wpis!!!! Podpisuję się pod nim!
anonim2013.11.15 9:51
Podpisuje sie pod tym co powiedzial Papiez. Szatan zawsze bedzie dopatrywal sie podtekstow by dokonac podzialu wsrod wiernych Kosciola. W katechizmie / stara formula ktora co do istoty jest caly czas taka sama/ Kosciol jest to wspolnota ochrzczonych ktorzy pod najwyzsza wladza Papieza dazy do zbawienia. Papiezowi chodzilo aby nowinki wizjonerskie nie przyslonily Ewangelii. Fatimy nie przekresla i poboznosci maryjnej ale ja udoskonala.
anonim2013.11.15 10:08
@BERTO Jak to pseudochrzescijanie przekrecaja wypowiedzi Papieza. Nie pierwszy to raz podwazaja autorytet Kosciola . Byc moze ze pod takimi wypowiedziami ukrywaja sie sektysci chrzescijanscy (jest to mozliwe)
anonim2013.11.15 10:24
Matka Boża, Bóg, Jezus, Duch Święty kto w końcu rządzi na górze.
anonim2013.11.15 10:36
"Nie jest dyrektorką poczty, codziennie wysyłającą orędzia" Medjugorie??
anonim2013.11.15 11:20
@Thon Tradsi mówią wprost, że Medjugorie to diabelstwo. Podobnie jak Garabandal.
anonim2013.11.15 11:25
@Chincol Nie jestem tradsem, ale Medjugorie moim zdaniem trąci siarą.
anonim2013.11.15 12:07
Seigneur , nous prions pour le Pape François . En lui, tu as voulu nous montrer le chemin sûr que nous devons suivre au milieu du désarroi, de l’inquiétude et du découragement. Nous croyions fermement que par son intermédiaire, tu nous gouvernes, nous enseignes et nous sanctifies, et qu’ainsi derrière lui, nous formons la véritable Église : une, sainte, catholique et apostolique.