11.03.16, 09:31

Gazeta Wyborcza musi przeprosić klub Lech Poznań

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał prawomocnie, że spółka Agora - wydawca "Gazety Wyborczej" musi przeprosić pomówiony przez nią klub sportowy Lech Poznań. A treść przeprosin musi ukazać się na ostatniej stronie GW i ma brzmieć następująco: 

"Agora SA w Warszawie wydawca dziennika Gazeta Wyborcza, przeprasza KKS Lech Poznań Spółkę Akcyjną w Poznaniu za naruszenie jej dobrego imienia poprzez rozpowszechnienie w publikacji w dzienniku Gazeta Wyborcza (wydanie z 5 kwietnia 2011 r.) autorstwa Rafała Steca pt. Czy wreszcie przestaniemy klęczeć przed kibolem" nieprawdziwych oskarżeń pod adresem Spółki: szefowie aktualnego mistrza Polski nie tylko tolerują na stadionie ale świadomie współpracują z kryminalistami. Agora SA w Warszawie oświadcza, że powyższe oskarżenia są nieprawdziwe i przeprasza za ich opublikowanie."

No to czekamy na przepprosiny. Czas do ich zamieszczenia upływa po 7 dniach od wyroku!

mko

Komentarze

anonim2016.03.11 12:20
A skąd to nagłe zainteresowanie Frondy...klubem Lech Poznań ;)
anonim2016.03.11 13:29
Dlaczego na ostatniej stronie GW? Niech to opublikują na ostatniej pełnej stronie Gazety Polskiej Codziennie.
anonim2016.03.11 13:38
O właśnie! A gdzie Kurka przeprosił Owsiaka? Czemu Kurek, tak ochoczo atakujący Owsiaka, nie przyznał się, że po raz kolejny przerżnął w sądzie? Z taką zajadłością atakowaliście Owsiaka i Orkiestrę! Tym samym zrobiliście niesamowitą reklamę jego fundacji, bo zebrał ponad 72mln zł, o blisko 20mln więcej, niż poprzednim razem! :D Tłuczcie dalej pianę, plujcie i wylewajcie pomyje. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, że wszystko obraca się przeciw Wam :D Na szczęście, jak widać normalnych ludzi jest więcej. Frądelki biedne.... :D
anonim2016.03.11 13:54
No proszę, są jeszcze sądy "w tym kraju". Straszne rzeczy się dzieją, że GW nie może bezkarnie wszystkich pomawiać ;) Koniec świata, IV RP czy jakoś tak. A jeszcze "zagrożenie demokracji" wyrok taki stanowi" ;)