13.06.19, 13:55

Gen. Waldemar Skrzypczak: Środki na modernizację armii powalają. Do tej pory tak nie było

Gen. Waldemar Skrzypczak uważa zawarte wczoraj porozumienie między Polską a USA za duży krok naprzód we wzmacnianiu polskiego bezpieczeństwa. Jak wskazuje, PiS prowadzi obecnie poważną modernizację części armii - planowane do wydania środki wprost "powalają".

 

"Jesteśmy członkiem NATO i dzięki temu jesteśmy bezpieczni. To, co zapadło wczoraj, jest jakby poprawą warunków do prowadzenia wojsk amerykańskich na teren Polski. Ten tysiąc więcej żołnierzy, ten kontyngent na terenie Polski jest forpocztą zasadniczych sił amerykańskich" - mówi gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z RMF FM.

"Oni mają stworzyć warunki do tego, żeby te wojska, które przyjdą zza Atlantyku, mogły się szybko rozlokować i zająć pozycje bojowe, funkcjonować, szkolić się" - wskazał, mówiąc o żołnierzach USA w Polsce.

Jak powiedział Skrzypczak, baza Rammstein w Niemczech na pewno będzie dalej pełnić swoją funkcję zabezpieczania wojsk USA w Europie. Przesunięcie wojsk z Niemiec do Polski spowoduje po prostu rozbudowę zdolności Amerykanów w naszym kraju.
Generał mówił też o kosztach tej operacji. "Bezpieczeństwo nie ma ceny. Wydaje mi się, że pieniądze, które będziemy płacili za obecność Amerykanów na terenie Polski, nie są kwotą, która zwala z nóg" - stwierdził.

Skrzypczak przyznał też, że Polska zamierza rozdysponować naprawdę bardzo duże środki na armię.

"Programy modernizacji armii dynamicznie się rozwijają i zmieniają się bardzo szybko. Środki, jakie mamy zamiar wydać w najbliższych latach rzeczywiście powalają. Do tej pory nie było takiego tempa modernizacji" - powiedział.

Jak dodał, problemem jest jednak marynarka wojenna. Ta jest skrajnie niedoinwestowana.

bsw/rmf24.pl

Komentarze

przyslowie2019.06.14 14:22
Nie przejmuj sie swoja rola,bo i tak cie w................
PiS=UWbis2019.06.13 17:43
Waldemar Skrzypczak, który ma doświadczenie w wydawaniu polskich pieniędzy bo kręcił się przy zakupie od Izraela systemów BSP, człowiek światowy, z szerokimi znajomościami, który ma "przyjaciół" wśród izraelskich wysokich rangą wojskowych na pewno dobrze ocenił wartość tego co kupimy, a frazesy typu "Bezpieczeństwo nie ma ceny" tylko mnie w tym utwierdzają. Polska zamierza zapłacić USA za symboliczną ochronę - to ma swoją nazwę - haracz.
Stefanek2019.06.13 16:12
Na początku wkurzały mnie komentarze różnych cymbałów w rodzaju "Polak Ateista Durny h.j"...." i dziwiłem się że, admin tego szajsu nie usuwa. Teraz jednak wiem że, to bardzo dobrze że, takie wpisy takich osobników się pojawiają. Dzięki temu wiadomo komu się przeciwstawiam i dlaczego. To daje motywację do oporu i zwalczania zalewającego tęczowego szamba.
Olej2019.06.13 15:43
To jest w końcu coś co najlepiej usłyszeć. Oby tak było i się utrzymało !
śmierdząca onuca2019.06.13 15:38
Mamy udostępnić swoje terytorium, mamy kupować amerykański gaz, mamy kupować amerykańską broń i przede wszystkim - spłacić "bez spadkowe" zobowiązania - rzecz jasna z puli "rządowych pieniędzy". Rzeczywiście historyczna chwila.
edi2019.06.13 14:24
JESTEM DUMNY ! - MAMY NAPRAWDĘ ŚWIETNYCH LUDZI W RZĄDZIE NA CZELE Z MORAWIECKIM, SUPER STRATEGA P. KACZYŃSKIEGO I ZNAKOMITEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ - NAPRAWDĘ OPATRZNOŚĆ ZRZĄDZIŁA ŻE DOCZEKAŁEM TAKICH CZASÓW KIEDY JESTEM NAPRAWDĘ DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM I ŻYJĘ W POLSCE, BRAWO PiS !!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
edi2019.06.13 14:23
HEJ RUSKIE TROLLE JAK TAM DOSTALIŚCIE JUŻ PRZELEW OD PUTINA ZA KRYTYKĘ POROZUMIENIA POLSKA - USA ?? - NIE WYSILAJCIE SIĘ JESTEŚCIE ROZPRACOWANI(to zdaje się właściwe słowo w stosunku do agentów KGB/FSB) WASZ NIEWOLNICZY JĘZYK WAS ZDRADZA - POLACY TO MĄDRY, MĘŻNY I WOLNY NARÓD - ALE WY NIGDY TEGO NIE ZROZUMIECIE, ROSJA POTRAFI TYLKO ZNIEWALAĆ I MORDOWAĆ (taką ma historię), ZASTANÓWCIE SIĘ KOMU SŁUŻYCIE !!!!!!!!!!!!!
02019.06.13 14:32
co sie dziwic skoro ruskie na pedalstwie powstali, beria i inne tepe bałwany zapinali sie w dupska naprzemian to teraz takie ruskie picze wyskakuja przed szereg za pare kopiejek i opluwaja Najjaśniejszą
z Bródna2019.06.13 14:20
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬i𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.13 14:07
Ojjeeeej coś się stało z homofobicznym teledyskiem Noceti-Klepackiej🤣 ----> https://www.youtube.com/watch?v=mkczC_ay03M "Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w Twoim kraju. Przepraszamy za usterki." smuteczek!😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
xyz2019.06.13 14:24
jesli to jest to samo to widzisz LGBTZOO+ blokada jest rownie skuteczna jak kazda inna https://www.youtube.com/watch?v=ZnEWsQ1nC4E
Marcos2019.06.13 15:35
Dupny Geju - jak tam twoje kłykciny kończyste ? i jak wypadający odbyt ? wirusowe zapalenie wątróbki to tylko kwestia czasu. Homoseksualizm to grzech i zboczenie !
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.13 15:45
ojej aż tyle cię nieszczęść spotkalo i wszystkie naraz! nie mierz innych swoją miarką homofobku😂
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.13 14:07
Gorąca prośba do frondokatoli! Zwracam się z pytaniem na których stronach biblii figurują obrzydliwe homofobiczne cytaty przeciwko społeczności LGBT? Planuję podetrzeć sobie nimi pupę, a mój egzemplarz biblii 🔥spalić🔥 z góry dziękuję za pomoc!❤️
xyz2019.06.13 14:22
Bylo tam cos o niekladzeniu sie brata z bratem i siostry z siostra do lozka i za to bylo kamienowanko, tak samo jak u musli oraz jude. Nie zmienia to faktu, ze slowo homoFOBIA jest zupelnie nietrafione. Fobia to nieuzasadniony strach, a wy dla nas (poza ladnymi lezbijkami ofc) jestescie zwyczajnie oblesni. I nie dlatego, ze lubicie sie trykac pod ogony ale dlatego, ze latacie po ulicach z golymi zadami...
ANTYTROLL2019.06.13 15:05
NIE KARM TROLLA!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.13 15:26
ale na których stronach znajdują się te homofobiczne brednie?
Endriu2019.06.13 14:29
W tej części którą żydzi zwą Tora.
Kuba2019.06.13 16:43
Idiota
Grzegorz2019.06.13 18:11
Ty nie jesteś zły z natury, ty jesteś po prostu głupi. To co wypisujesz to dno .