04.11.21, 21:06Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Giertych nie stawia się w prokuraturze. Zostanie doprowadzony?

Prokuratura Regionalna w Lublinie poinformowała dziś, że zamierza podjąć właściwe czynności w związku z niestawianiem się Romana Giertycha na wezwania.

- „Podejrzany Roman G. nie stawił się na wyznaczone na 28 października i 4 listopada 2021 r. terminy przesłuchania w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie, a zaistniałe okoliczności wskazują, że niestawiennictwo ma charakter intencjonalny. Dysponując podstawą do przypuszczenia, że prokuratura zamierza zmienić i uzupełnić zarzuty, Roman G. unika stawiennictwa od prawie roku. Jednocześnie dostrzec należy, że jest aktywny w życiu publicznym i w mediach społecznościowych. Małżonka Romana G. oraz jego współpracownicy deklarują, że nie wiedzą, gdzie aktualnie przebywa”

- poinformował dziś rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski.

Zapowiedział, że „prokuratura podejmie czynności, określone przez kodeks postępowania karnego, służące urzeczywistnieniu udziału podejrzanego w toczącym się śledztwie”.

Chodzi o śledztwo dotyczące wyprowadzenie i przywłaszczenia około 92 milionów złotych z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Roman Giertych został w tej sprawie zatrzymany w październiku ub. roku wraz z 11 innymi osobami. W czasie działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego w domu Romana Giertycha adwokat zasłabł i trafił do szpitala. Później przekonywał, że doszło do nieskutecznego postawienia mu zarzutów ze względu na jego stan zdrowia i niemożność skontaktowania się z adwokatem. W styczniu sąd podzielił argumentację prawnika stwierdzając, że jego zatrzymanie, doprowadzenie i przeszukanie było niezasadne i nielegalne.

W rozmowie z portalem Onet Giertych stwierdził, że nie jest podejrzanym w tej sprawie.

- „W związku z tym wzywanie mnie przez prokuraturę jest czynnością bezprawną”

- powiedział.

kak/PAP, Onet.pl, Wprost.pl

Komentarze

cela +2021.11.6 16:38
Nałożyć koniowi chomąto i przywlec wreszcie tego rumaka tam , gdzie jego miejsce !
Sherlock2021.11.5 11:43
Zbigniew Ziobro już niejednego takiego Romana nauczył moresu. Roman się trochę jak Bin Laden poukrywa po różnych bunkrach, aż pewnego dnia zostanie zaprowadzony przed oblicze specjalistów chcących poznać prawdę. NA razie nie wiadomo co ten gość może wiedzieć o wielu ważnych sprawach i pod kogo jest podpięty. Ale wkrótce pierwszorzędni specjaliści oddzielą ciemność od jasności i wszystko będzie jasne.
opty2021.11.5 11:06
POczuł bizuna i zaczął wierzgać.......
Felicjan2021.11.5 8:53
Giertych to wyzyskiwacz biednych.
kupię kunia w todze2021.11.5 8:30
jak mi dorzucą kota , który pali - Izi Napletek z Anną POchewką
Filip2021.11.5 7:38
Roman Giertych od roku nie stawia się na przesłuchania. Ruch prokuratury komentuje mecenas. — W związku z niestawiennictwem Romana G. na kolejnym już terminie przesłuchania, prokuratura podejmie czynności, określone przez kodeks postępowania karnego. Będą miały na celu urzeczywistnienie udziału podejrzanego w toczącym się śledztwie — poinformowała Polską Agencję Prasową Prokuratura Regionalna w Lublinie. Roman Giertych w rozmowie z Onetem mówił, że uznaje takie działania prokuratury za bezprawne. Roman Giertych był jedną z 12 osób zatrzymanych w połowie października 2020 r. w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. 22 stycznia poznański sąd uwzględnił zażalenie pełnomocników Romana Giertycha, uznając, że zatrzymanie, doprowadzenie i przeszukanie adwokata były niezasadne i nielegalne. Podejrzany Roman G. nie stawił się na wyznaczone na 28 października i 4 listopada 2021 r. terminy przesłuchania w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie, a zaistniałe okoliczności wskazują, że niestawiennictwo ma charakter intencjonalny — podaje rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski. — W sytuacji, w której prokuratura nie respektuje prawomocnego orzeczenia sądu, który uznał, że nie przedstawiono mi żadnych zarzutów i teraz chce te zarzuty zmieniać, to mój udział w takiej czynności by oznaczał, że legitymizuje bezprawie — komentował czwartkowe oświadczenie prokuratury Roman Giertych w rozmowie z Onetem. — Uznaję dzisiejszy komunikat prokuratury za bezpośrednio związany z informacją o skierowaniu sprawy przeciwko panu Ziobrze i Świeczkowskiemu do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze — dodał Roman Giertych.
B522021.11.5 6:58
Roman Giertych wezwany do prokuratury celem zmienienia mu zarzutów. To po dzisiejszych informacjach o Hadze. Dowód został przeprowadzony prokuratura stała się narzędziem rządu do zwalczania jego przeciwników. Miłego dnia.
wal się srako2021.11.5 7:30
życzę stałego zatwardzenia i srania kłusem
B522021.11.5 8:28
Z tego zacietrzewienia DEBILU, to ci jeszcze powyrastają czarne kudły między paluchami.
herr Hund Kaszeb2021.11.5 8:47
na rękach czy giczałach
na TfuNie i czerskiej2021.11.5 4:54
chcą aresztować kasztankę Piłsudskiego
doprowadzić razem z siedzącym pajacem z brukselki2021.11.5 4:52
który miał na nim przyjechać, jak Mussolini
elektrycznym pastuchem2021.11.5 4:51
ochwaconego wałacha, a potem w kierat,niech chodzi w kólko, a nie lata po TfuNach
kun bryknol2021.11.4 22:10
.... na wagary ... POPOdobno w pulTusku czas krycia kucy ... a trza tych sendzi ...POPOkoi namnozyc ... w POPOdskokach ... shalom jaro
Po 11 ...2021.11.4 22:09
Giertych pewnie się pisie na jakimś zagranicznym pastwisku. Chyba Ziobro go szybko nie osiodła.
co na to Natanjahu?2021.11.5 9:00
ale ciebie skutecznie osiodłano
Zawi2021.11.4 22:03
Giertych, Giertych... to ten co założył Młodzież Wszechpolską, działacz - narodowiec, współzałożyciel Ligii Polskich Rodzin...?
to jak się patrzy na konia z przodu,a jak z tyłu2021.11.5 5:12
to koleś chobielinka jeżdzący na motocyklu IŻ- mecenas rodzinny Tusków - obrońca uczciwych POplatfusów - POdskakiwacz HOP-Hopu - ulubieniec Stokrotki - człowiek bez adresu
Templar2021.11.4 21:50
Udał się do Trybunału w Hadze aby nie zostać doprowadzonym. Biorąc pod uwagę, ogólny tzw. klimat w Europie w stosunku do Polski może mu się udać. Jest to na zasadzie przewrotki gada na plecy ale może się udać. Karkołomny intelektualnie ale ciekawy wybieg.
Piotr Nowak2021.11.4 21:39
Okulbaczyć i batem do prokuratury zagonić !
ceramik2021.11.4 21:37
Koński pysk znów zapadnie w śmierć kliniczną. A może tym razem uda się Polsce, bo się nie obudzi?
Pan Pisowczyk mówi2021.11.4 21:31
— Jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli.
POcioty gęgają2021.11.4 22:46
Jak nie będziemy rządzili, to zdechniemy. ps; Tusk ma tak wielki łeb że w trumnie się nie zmieści, więc za życia mu odrąbać.
Hej, troliku z Rusi2021.11.4 21:29
Mówi się: za Putina, za Stalina, za Gorbaczowa! Musiałeś nie uważać na lekcjach rosyjskiej mowy.
Anonim2021.11.4 21:29
Kolejny oswojony.
Filip2021.11.4 21:24
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Anonim2021.11.4 21:21
no, koniu ,czemu kuń nie chce przyczłapać do proqr.watury? kuń za stary na kabanosy ,a może poczestujom sianem sieczką.no
Filip2021.11.4 21:16
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Ten człowiek nie rozliczył żadnej afery z udziałem osób powiązanych z obozem władzy. Doprowadził do nieuzasadnionego zatrzymania Romana Gertycha na podstawie absurdalnych zarzutów. Żona Pawła Adamowicza Magdalena została bezpodstawnie oskarżona i przez sąd uniewinniona. Sędziowie Igor Tuleya i Marcin Matczak są prześladowani za wydawanie wyroków niezgodnych z życzeniami rządzących. Postawienie Zbigniewa Ziobro i Bogdana Święczkowskiego w stan oskarżenia przed Trybunałem w Hadze jest jak najbardziej uzasadnione. Jeden z posłów z PiS-u powiedział w Sejmie w kuluarach cytuję: "jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli". Zbigniew Ziobro na tę okoliczność chce dokonać wymiany sędziów na swoich dyspozycyjnych.
witold2021.11.18 15:25
Napisz,imbecylu,na temat na ktorym sie troszke znasz,np.instrukcja obslugi miotly.