27.05.20, 09:45

Giertych pozywa Macierewicza o Smoleńsk

- W imieniu przewodniczącego Donalda Tuska, posłów Radka Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka składam pozew przeciwko wiceprezesowi PiS Antoniemu Macierewiczowi o wczorajszą wypowiedź na portalu tt, w której zarzucił moim Mocodawcom ukrywanie informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej - zapowiedział Roman Giertych na swoim profilu na Facebooku.

Giertych zarzuca Macierewiczowi "wieloletnie kłamastwa" na temat Tuska, Sikorskiego i Siemoniaka. Jak wskazuje Giertych, zdaniem Macierewicza jego mocodawcy mieli ukrywać informację o sprawcach katastrofy smoleńskiej.

Giertych domaga się opublikowania przez Macierewicza oświadczenia z przeprosinami oraz wpłacenia określonej kwoty na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oświadczenie to "winno być na koszt A. Macierewicza emitowane przez kilka dni w telewizji, radio, portalach społecznościowych oraz w najważniejszych polskich gazetach".

O zarzutach Antoniego Macierewicza przeczytać można m. in. tutaj.

g

Komentarze

Czes\\\2aw2020.05.28 12:47
Niezmordowany zbieg pt. "katolicka kretynizacja polski" z Tworek nadal wydala. Gdyby oglądnął ze zrozumieniem filmy z cyklu "Air disasters"; ale co to za wiedza dla bezmózgowca. Koń Giertych by się uśmiał....;
Marek2020.05.28 8:14
Sprawców katastrofy to my znamy. Antoś miał wytropić sprawców zamachu.
YETI2020.05.27 23:42
antoni to STARY CWANIAK.Doi kasę i opowiada bajki
Sanitariusz Pogotowia2020.05.28 3:41
A co to h u j u kolega?
skarb2020.05.27 13:35
ograniczone wyzute z krzty czlowieczenstwa totalni zjednoczonej partii obywatelskiej mysla,ze obrazaniem co jest wasza domena jak tez napuszczanie jeden na drugiego ,preparowanie 'papierow",wplyna na rzeczywistosc,myslacy,madry POLAK WIE KTO JEST KTO I NA CZYM MU ZALEZY A giertych niech reanimuje LIGE POLSKICH RODZIN jak to pieknie brzmi,robicie wszystko cacy dla zmylenia ciemnogrodu POpierajacych gleboka komune
BDG2020.05.27 13:05
jaki kuń jest każdy widzi! Palant i tyle
sdfgh2020.05.27 13:03
a pierdyka to kóń kopnał w dynie chyba
Japa2020.05.27 12:26
Z tych komentarzy zionie strachem przed prawdą . Strachem albo głupotą .Chociaż gdyby wierzyć w te opowieści, o Farmach i Burakach to może być i trzecia ewentualność . Sprzedanie honoru za kasę . Te wszystkie ,,diagnozy ", ,,dowody " wygłaszane przez ,,komentatoróe " ,dla pognębienia Macierewicza ,oparte są na badaniach jedynych ,,autorytetów " Anodiny i Millrea , zaklepane przez nagrodzonego awansem gen Laska .I na koniec .To nie Macirewicz wyciąga przed wyborami tą sprawę .Robi to prawnik o zerowym honorze prawniczym..A może i człowieczym ..To powinno wpłynąć na treśc waszych komentarzy.
Albert2020.05.27 12:31
O tak, sekciarstwo smoleńskie stoi przed groźbą kompromitacji i upadku ich idola, którzy 10 lat wodził ich za nos.
Japa2020.05.27 15:47
Nauka nie idzie w las .Wasi Towarzysze przez 70 lat ,,wodzili :|" nas Polakow za nos z wiedza o Katyniu .
MOCny2020.05.27 13:05
Japa, ty ciągle bronisz Antka tak jak kochanka - bezpodstawnie. PiS ma prokuraturę, sądy, i od lat dostęp do wszystkich dokumentów. Pomimo tego, końcowego raportu nie ma. I jeżeli ty nadal wierzysz, że kiedyś Antek coś wyprodukuje, to ja zazdroszczę ci wiary, ale nie rozumu.
Japa2020.05.27 15:56
A o jakich to ,,dokumentach prawisz ? Raport Anodiny ,Millera ? .Nie jestem orłem intelektu , ale nie wypada zemnie robić idioty To nie kulturalne Aaa i to pierwsze Twoje zdanie ,.Do ,,Wiosny " nie należę.
MOCny2020.05.27 16:52
Tak, nie jesteś orłem intelektu, to prawda, i tego nie dasz rady ukryć. Nie podoba ci się raport Anodiny, Millera ? To k*rwa innego nie zobaczysz, bo Antek wie, że takich jak ty to można robić w ciula bez końca. Tak, on perfidnie brandzluje się wam w ślepia, bo wie, że wy wszyscy nie jesteście orłami intelektu. Tak, naopowiadał wam o wybuchach, sztucznej mgle, itd., ale raportu wam nie napisze, bo, po co? Przecież PiSowskie orły intelektu i tak tego nie zakumają. PS Tak na wszelki wypadek jest jeszcze jeden raport Anodiny dla PiSowskich orłów intelektu (poniżej link) https://www.youtube.com/watch?v=h4j_PhyKH9g
Japa2020.05.27 22:41
Towarzyszu ,,Mocnow " przeciez się nie denerwujcie , nie podniecajcie .bo czytacie bez zrozumienia mój wpis.. .Przyznałem , nie jestem orłem intelektu a Wy towarzyszu mi to imputujecie. Ja rozumie ,wam w Waszej ,,rodinie " nie wolno wątpić w ustalenia władzy .Wątpiący ,,ląduję "na Kamczatce..Ale tu jest Polska ,juz tu nie rządzicie .Nakazywanie nam Polakom , dalsze posłuszeństwo , w tym uwielbianie gen . Anodiny ,uroczej zresztą ,jest nie na miejscu .Niekulturnoje.. Wszystko powyższe odwołuję i przepraszam ,jesli towarzysz robii to na zlecenie Np.b Farmy albo Soku z Buraka .
Olej2020.05.27 14:13
Jedyne co PiS ma lub może mieć to cyngiel w służbach, który mógłby załatwić problem sprawiedliwości. W dokumentach i świadkach nie ma nic ! Świadkowie są martwi, dokumenty zlikwidowane. Materialny dowód trzymają sowieci.
Japa2020.05.27 15:43
Myślisz ,że ,,Albert Albertowicz " czy ,,MOCzny " tego nie wiedzą? Wiedzą ,wiedza ., Maja tylko chorobliwą opinię o swojej wiedzy . Ja osobiście mam nad nimi przewagę intelektualną .Wiem , ze wszystkiego nie wiem. Jest jeszcze inne przypuszczenie ,pochodzenia ich ,,wiedzy" .Np praca na Farmie .
POLECAM JAN PAWEŁ II2020.05.27 12:11
Czy Jarek doszedł już do prawdy??
Olej2020.05.27 12:09
Tak się kończy pobłażanie zbirom ! Panie Antoni gdy byłeś Pan ministrem trzeba było strzelić ,,Falkonettiemu'' w łeb prosto między ślipia. Jak długo będzie trwała ta upiorna maskarada ze zdradą i zaprzaństwem ???
Alojzy Cedzidło2020.05.27 12:05
To nie Macierewicz badał za was, resztek CCCP a Polsce , sprawę katastrofy smoleńskiej .Nie Macierewicz .On tylko zadbał o to aby Polacy dowiedzieli się wreszcie prawdy . Bo oddanie sprawy Rosji to zbrodnia nie spotykana w świecie. Czy się dowiemy .Nie wiem .Na prawdę o Katyniu czekaliśmy 70 lat .Wszyscy wiedzieli jak było, a wasi przodkowie zamykali Polaków za mówienie prawdy. Teraz nie zamykają .Ale wam zostały w krwi tamte metody .Inaczej myślących zamykano w specjalnych psychuszkach . Gdyby PiS stosował podobne do waszych metody , Giertych byłby pierwszym ,,pacjentem".Pierwszym , ale w licznym towarzystwie..
Albert2020.05.27 12:31
Napisz jeszcze raz, ale tym razem po polsku, a nie katolicku, katoprawacki idioto.
Alojzy Cedzidło2020.05.27 15:31
Na to tow,,,Albercie Albertowiczu "tyko Was stać ? Odbieram to jako komplement . Możecie mnie ugryżć w symboliczną cześć ciała . Za waszych czasów pewno bym siedział To ,,diki ".tak Towarzyszowi humor zepsuł .Czy Towarzysza tow Burak zrugał?
Albert2020.05.28 10:10
Miało być po polsku. Spróbuj po rosyjsku, może lepiej ci pójdzie.
Japa2020.05.28 17:46
Co ja na to ,. Albercie Albertowiczu . Ano nic . Dla towarzysza nie będę tracił czasu na naukę .Zapytam jednak .Jak ma towarzysz problemy ze zrozumieniem polskiego języka , to co towarzysza tak wnerwia . ? Boja się setnie ubawiłem , towarzyszu Albercie Albertowiczu
Kiedy rano wstaje a tu fronda nadaje...2020.05.27 14:23
Alojzku, Macierewicz będzie do końca życia badał bo ma kredyty i lubi luksus, a lud posmolenski mu funduje niezłą pensje za niczego nie udawadnianie. Brawo Giertych.
MOCny2020.05.27 11:10
A co tam kłamstwa smoleńskie – ktoś puścił bujdę, że Bóg istnieje.
MOCny2020.05.28 10:02
https://www.youtube.com/watch?v=YIqWFjXcLwI
M2020.05.27 11:05
Co za idiota to pisał. Giertych pozywa? Od kiedy to pełnomocnik jest stroną? Ale jaka to różnica. On ukradł, jemu ukradli - zamieszany w kradzież
diki2020.05.27 10:44
w zasadzie ... dalsza obrona pancernej Brzozy i beczki na 5 metrach jest nie do wykonania a raport z Witchita jest gotowy a że raport Milera jest "skręcony" do 20 potęgi... to jest to w stanie obalić absolwent podstawówki tak więc Panie Giertych nie bądź pan taki bojowy .... żebyś się nie zdziwił ? przecież Donald oświadczy że bierze wszystko na siebie czyli : zamiast sprzedać złom do Afryki to przekazał do remontu samolot NATO do Rosjan w szmuglowanym przetargu Zamiast skorzystać z oferowanej pomocy zachodu to śledztwo i dowody oddał Rosjanom wbrew prawu polskiemu nie zbadano polskich ofiar podczas przywożenia do Polski o brzozie co to leży prostopadle do linii ewentualnego uderzenia... (sic) , nie zdmuchniętej budy Bodina.. co ogon z trzema silnikami na ciągu startowym (w pochyleniu 15 stopni w dół) przeszedł by ledwie 2,5 metra wyżej od dachu tej budy, i o nie ściętych drzewach za brzozą ... i o bajeczce o beczce na 5 metrach ...to szkoda nawet pisać Raport Milera przypomina bajkę o siedmi smokach za siedmioma górami ... jak widać Pan Giertych pierwszy zgłasza się do "grilowania" niby obowiązuje prawo domniemania niewinności ... ale czy nie warto jednak wziąć parę lekcji z fizyki na poziomie szkoły podstawowej i średniej oraz z geometrii wykreślnej... Akurat Macierewicz to na szczęście twardy gość..prowokowaliście go 10 lat i nic no to teraz on was prowokuje ... tylko co Pan ma Panie Giertych oprócz prawniczego bełkotu w zanadrzu ? a co ma Pan Macierewicz w zanadrzu ? żebyś się Panie Giertych nie zdziwił ?
Albert2020.05.27 11:45
"a że raport Milera jest "skręcony" do 20 potęgi... to jest to w stanie obalić absolwent podstawówki " Chyba jednak nie, skoro 10 lat Antek ze swoimi specjalistami próbuje i niczego nie dał rady podważyć. Ani jednego zapisu z tego raportu, ani pojedynczego słowa. "nie zdmuchniętej budy Bodina.. co ogon z trzema silnikami na ciągu startowym (w pochyleniu 15 stopni w dół) przeszedł by ledwie 2,5 metra wyżej od dachu tej budy," O, kolejny katoprawacki debil, któremu się wydaje, że wie wszystko, a tymczasem nie ma zielonego pojęcia o czymkolwiek. Zacznij geniuszu od podstaw, czyli jak działają silniki turboodrzutowe i jak wygląda podchodzenie samolotu do lądowania. Może wtedy dotrze do ciebie, jak bardzo się kompromitujesz wypisywaniem takich bredni. Choć wątpię w to, bo jesteś tylko ciemnym, durnym i niewykształconym katoprawakiem, czyli nie jesteś w stanie zrozumieć absolutnie niczego.
diki2020.05.27 15:52
może komplementy zostawmy na potem ... raport Milera załącznik 4 podaje że przy brzozie samolot szedł w górę ale żeby trafić w brzozę to by musiał by iść ledwie wznoszenie 3 m/s w górę ..ale wtedy "cudowna" beczka ni jak by nie wyszła... bo i grunt szedł w górę około 2% więc prof. Kowalczenko aby temat beczki woglę zaistniał podciągną to do 6 m/s (co przestrzeliwuje brzozę wyżej... ale nie o tym) ino o tym że i raport Milera i prof. Kowalczenko tym samym potwierdzają ciąg startowy ... bo tobie się wydawało ze samolot się ciągle zniżał a wtedy faktycznie ciąg silników jest mały wiec przeczytaj stary raport (w końcu) i cudowne przymiotniki skieruj co najwyżej do siebie... przy brzozie samolot się nie zniżał tylko odchodził a żeby taki 80 tonowy "klamot" zmusić do wznoszenia no to silniki prawie "pełny power" czyli "ciąg startowy" miałeś okazje żeby się nie odzywać ale żeś tą okazje bezpowrotnie stracił .... a teraz nie tyle chodzi o obalenie durnego Raportu Milera ino o to aby nowy raport spełniający warunki ICAO no to trwało dłużej ale też nie 10 lat a od 4 do 5 lat, podpowiem że dopiero niedawno ruszył proces zestrzelonego samolotu nad Ukraina i powstanie raportu trwało dłużej i nikt nie mataczył a tu u nas niestety mataczono ... i dowody nie u nas itp... patrzę z politowaniem na jakiś troli co nie są wstanie nawiązać rozmowy do meritum .. tylko plują dalej niż widzą niż rozumują.. ale co zrobić ? nie publika poczyta i bezmyślnych troli ..
Albert2020.05.27 19:39
Czyli miałem 100% racji. Nie masz kompletnie pojęcia o niczym, nie chcesz mieć i nie potrafisz ogarnąć nawet absolutnych podstaw. Ale za to masz mnóstwo do powiedzenia na ten temat. Klasyka katoprawackich bajkopisarzy.
Sanitariusz Pogotowia2020.05.28 3:40
Nie masz kompletnie pojęcia o niczym, nie chcesz mieć i nie potrafisz ogarnąć nawet absolutnych podstaw. Do wariatkowa marsz!
diki2020.05.28 7:26
jak nie rozumiesz powiązania pomiędzy wznoszeniem i ciągiem startowym ... to już nic na to nie poradzę .... toż to i u Milera na wykresach jest taka że np. przy rejestrowanym dodatnim przyspieszeniu pionowym samolot wyhamowuje już dodatnią prędkość wznoszenia (sic) to tak jak by w samochodzie dodając gazu.. i czując na plecach "wciskanie w fotel" czyli dodatnie przyspieszenie prędkościomierz czyli prędkość samochodu by zwalniał ? czyli obaj nic nic rozumiecie ? i tak powstała nowa czwarta zasada dynamiki Netowna ? w 'Laskowej przestrzeni" a = - F/m (a = minus F/m) która to zasada neguje drugą i trzecią zasadę dynamiki Nevtona.. jak mówiłem wcześniej ...podstawówka... przynajmniej ta stara 8 klasowa .. bo może w byłych gimnazjach takich matołów kiedyś produkowali ? no nie wiem ? jak mi pokarzesz w realu takie zjawisko to ci flaszkę postawię a nawet dwie... czego jeszcze Pan dr in Lasek Nobla nie dostał ?
Albert2020.05.28 10:06
"jak nie rozumiesz powiązania pomiędzy wznoszeniem i ciągiem startowym ... to już nic na to nie poradzę ...." Ja rozumiem doskonale. Ty natomiast pojęcia o tym nie masz, co udowadniasz każdym kolejnym komentarzem. Tematyki podstawówkowej też nie ogarniasz. "Pokarzesz"? Serio?
diki2020.05.28 16:25
w zasadzie bzdurne twoje odpowiedzi i żadnego nawiązania do opisywanych zagadnień .... możesz nawet negować kulistość ziemi ..ale pokarz dowód... bo : "nie bo nie" nie jest żadnym dowodem na nic .. no może poza twoją indolencją pusta jałowa retoryka ...
Japa2020.05.27 15:20
Myśli Pan panie ,,diki" ,że ,,Albert " oprócz WUML-u skończył coś więcej .Watpię . Na WUML-podobno przyjmowali partyjnych po przedszkolu dla starszaków.
Albert2020.05.27 19:40
Nie każdy jest katoprawakiem mającym problem z sześcioklasową podstawówką jak ty i diki.
Japa2020.05.27 22:59
No no no ...Przednia riposta . Taka od absolwenta WUML-u Czyli - podstawówka 3 klasa plus WUML. .Taki niegdyś po wybraniu na sekretarza OOP PZPR natychmiast był uznawany za najwyższy autorytet " wszechnauk " Dziś by mu dołożyli specjalność ,, katastrofy lotnicze na terenie CCCP " . Albercie Albertowiczu ,to , nie te czasy nie ten kraj.......
Albert2020.05.28 10:09
Niestety takie czasy i ten kraj, w którym byle debil niepotrafiący złożyć poprawnie prostego zdania w języku ojczystym ma mnóstwo do powiedzenia każdy możliwy temat. Jak ty, diki, Cedziło i paru innych katoprawackich analfabetów.
Japa2020.05.28 17:31
Oj uczony,uczony .Dobra ,masz rację ( piszę za siebie ) Tą pogardą do wydumanej głupoty innych , nie robisz sobie dobrej opinii. . A i potwierdzasz moje podejrzenie . Byłeś sekretarzem OOP PZPR. Stąd to przekonanie o niewyobrażalnej mądrości Takich właśnie zatrudnia ten pastewny pokarm . .
Wojciec2020.05.27 10:41
Idą wybory a Macierewicz znowu wyciąga smolensk i niech mi ktoś Qrvva powie p, że oni nie grają tą tragedią. Przecież to nawet ograniczeni wyborcy PiS już to widzą!
Japa2020.05.27 23:10
,,Wojciec " ,a ty przeczytałeś o czym tu piszą ? O Giertychu ? Czy o Macierewiczu . Nie pisz na bani .
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.27 10:14
Oj Giertych Giertych lepiej bys powiedzial SZCZERZE skąd ta wielka nienawiśc do Kaczyńskiego....
.2020.05.27 10:42
Nienawidzić komuchów, to obowiązek każdego Polaka.
katolicka kretynizacja polski2020.05.27 10:14
buhaha... no to szMacierewicz się doigrał! nawet papiery z psychiatryka nie pomogą mu uniknąć odpowiedzialności i kary za brednie które pyerdoli od 10 lat!
Japa2020.05.27 23:06
Tak Pan mysli panie KKP ( a moze KPP) ? Ja bym z tym aresztowaniem poczekał . Opieka Brukseli się skończy to kończy sie czekanie na sprawiedliwość . Ja poczekam .Doczekałem się prawdy o Katyniu doczekam i o Smoleńsku.
Elektor2020.05.27 10:07
No i jazda z bandą Antoniego. 10 lat rozkminia a od 5 jego szajka ma pełną władzę i rozkminić nie może. Niech pokazuje co ustalił a nie pieprzy o parówkach.
Hipokryzja frondy2020.05.27 10:03
Wreszcie
F-35 triple ace on a bombing run2020.05.27 10:02
"sprawcach katastrofy smoleńskiej" Zaplątaliście się już we własne nogi z tym zastępowaniem słowa "zamach" słowem "katastrofa".
Krakus2020.05.27 23:52
No to w końcu była "katastrofa" czy "zamach" bo juz sam nie wiem :P Stachu zdecyduj, bo nawet Macierewicz wymiękł. ZDECYDUJ chłopie! :)
Sanitariusz Pogotowia2020.05.28 3:34
Ty stachu oddaj pastę do zębów. U was to zamach nie zamach jaki maju taki pchaju.