03.06.16, 19:40Fot. indianexpress.com

Gigantyczna fala powodziowa w Paryżu

Przechodząca przez Paryż fala powodziowa jest potężniejsza niż przewidywano. Poziom wody w Sekwanie osiągnął sześć metrów. Wieczorem może się wznieść o kolejne pół metra. Władze po raz pierwszy mówią o możliwości ewakuacji części mieszkańców stolicy.

Zalane są już nie tylko brzegi Sekwany i biegnąca wzdłuż nich droga szybkiego ruchu. Obecność wody stwierdzono również w najniżej położonych mieszkaniach w szesnastej dzielnicy Paryża. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w piwnicach, woda po prostu przesiąka przez podłogę.

Ministerstwo środowiska przewiduje po raz pierwszy możliwość ewakuacji niektórych mieszkańców zachodniej części miasta oraz jego przedmieść. Ta ewakuacja może objąć również turystów przebywających na wielkim campingu w Lasku Bulońskim.

Linia C szybkiej kolei RER, która już od wczoraj była zamknięta w części przebiegającej przez Paryż, została teraz wyłączona z ruchu również poza miastem. Linia ta obsługuje między innymi miasto Wersal.

Ministerstwo środowiska zapowiada, że po wieczornej szczytowej fali powodziowej poziom wody w Sekwanie podczas nadchodzącego weekendu ustabilizuje się. Dopiero w przyszłym tygodniu sytuacja ma się stopniowo poprawiać.

emde/IAR