10.11.15, 09:31

Gmyz: Nominacja dla Morawieckiego jest ryzykowna

Mateusz Morawiecki będzie ministrem rozwoju, a także wicepremierem w nowym rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Wg Cezarego Gmyza jest to ryzykowny wybór. Dlaczego?
 
"Niepokoi mnie fakt, że Mateusz Morawiecki to jedyna osoba w nowym rządzie, która została nagrana w restauracji Sowa i Przyjaciele" – powiedział w programie "Chłodnym Okiem" w Telewizji Republika Cezary Gmyz. Zdaniem dziennikarza śledczego to kontrowersyjna i ryzykowna nominacja.

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło w poniedziałek skład nowego rządu, którym pokieruje Beata Szydło. Mateusz Morawiecki, od 2007 r. prezes BZ WBK ma zostać nowym ministrem rozwoju i wicepremierem.

Cezary Gmyz ocenił, że nominacja dla Morawieckiego to ryzykowna decyzja ze strony PiS.

"Z akt śledztwa podsłuchowego wiemy, że jest to jedyna osoba z tego otoczenia, która została nagrana w Sowie i Przyjaciołach. Choć z zeznań nie wynika, by znajdowały się tam jakieś kompromitujące materiały, to jednak uważam tę decyzję za nieco ryzykowną" – powiedział.

Dziennikarz śledczy podkreślił, że kandydat PiS na nowego ministra rozwoju rozmawiał w restauracji m.in. z prezesem PGE, Krzysztofem Kilianem.

"Oczywiście Morawiecki jest specjalistą w dziedzinie, którą się zajmuje, natomiast moim zdaniem podjęto w tym przypadku duże ryzyko. Zobaczymy, czy się to opłaci" – oświadczył Gmyz.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.11.10 9:40
Pan Jezus też chyba ryzykował powołując celnika Mateusza. Ale tamten najpierw obiecał naprawić krzywdy, które uczynił ludziom. Czy ten pan Mateusz jest już nawrócony ?
anonim2015.11.10 10:16
Film o Falzmannie "Oszołom" gdzie są wypowiedzi min. Kornela Morawieckiego, gdzie nie potrafił zachować powagi odnośnie śmierci BOHATERA FALZMANNA jak i wynika, że FLZMANN właśnie to przy Morawieckim zaczął umierać - jak i wypowiedż świadka zawarta w filmie, który mówi: "za układy z esbekami można otrzymać np. posadę prezesa w banku" , a syn Kornela Morawieckiego taką posadę otrzymał i to są moje wątpliwości co do wiarygodności samego Kornela Morawieckiego jak i jego syna. Film "Oszołom" do obejrzenia na YOU TUBE.