22.01.15, 16:53Korona w nazwie nowej partii Korwina jest oburzająca! (fot. media)

Górski dla Fronda.pl: Korona w nazwie nowej partii Korwina jest oburzająca!

Po pierwsze, partia jest liberalna, a "korona" w wizualizacji nazwy sugeruje fałszywie, że jest to partia monarchistyczna, z którą programowo i politycznie stronnictwo nie będzie miało nic wspólnego. Zatem jest to świadome wprowadzanie w błąd potencjalnych wyborców, manipulowanie Polakami.

Korwin-Mikke założył partię, a jest to typowa dla demokracji polityczna formuła prawna w ustroju republikańskim, sprzeczna z monarchizmem, powszechnie skompromitowana i szeroko krytykowana. Sugestia, że jest to partia "monarchistyczna", naraża ideę królewską na partyjną frakcyjność, dyskredytując ją jako ideę ogólnonarodową.

Już internauci podśmiewują się, że "krul" założył kolejną partię ("monarchistyczną" lub "arystokratyczną"), gdy z poprzedniej go wygryźli. Zauważają, że jego "ego" osiągnęło szczyty Himalajów i przerasta nawet "ego" Gowina i Ziobry. Gdy ci ostatni dopisali swoje nazwiska do oficjalnych nazw partii, Korwin-Mikke założył partię o nazwie (skrócie) swojego nazwiska (jego pierwszego członu - herbu szlacheckiego). Jego osoba dodatkowo kompromituje monarchizm, gdyż JKM nie jest wiarygodny.

Ludzie tęsknią za dobrym ustrojem, za władzą opartą na autorytecie, reprezentującą Naród, a nie tylko swoich wyborców. To nie musi być monarchia, a głowa państwa nie musi nazywać się królem, ale naprawy Rzeczypospolitej nie dokona Janusz Korwin-Mikke, podszywający się pod historyczne idee.

Artur Górski

 

Komentarze

anonim2015.01.22 17:07
A co na temat orła i korony w logo pid ma do powiedzenia monarchista Gorski
anonim2015.01.22 17:10
Niech poseł Górski lepiej pilnuje logo własnego ugrupowania, a ośmieszanie Korwina, które trwa już ćwierć wieku może jedynie zniechęcić do niego kompletnych idiotów, którzy niczego przez te 25 lat nie nauczyli i wciąż przebierają w tych samych ulęgałkach, myśląc że znajdą tam jakiś świeży owoc :)
anonim2015.01.22 17:15
Prawica powinna iść szerokim skrzydłem. Tylko wtedy ma szansę na samodzielne rządy. Tymczasem od kilu miesięcy trwa akcja napuszczania jednych na drugich.
anonim2015.01.22 17:52
A to orzeł w koronie to prywatny ? Każdy polak ma do niego prawo!
anonim2015.01.22 18:18
A ja się pytam gdzie był górski gdy szalbierze nabili na głowę Orła pseudo-koronę księstefka... Sry, ale to NIE JEST KORONA KRÓLEWSKA, jakiś śmieszny "diadem", żałosna podróba. Zapamiętajcie sobie semiinteligenci - polska korona KRÓLEWSKA musi być domknięta od góry! Zacznijcie od tego, najpierw posprzątajta bałagan w obejściu bo wstyd, dopiero potem się wypowiadajta na temata o których nie mata pojęcia. Hasta la vista, baby!
anonim2015.01.22 18:40
Prawica jest zjednoczona i znakomicie sobie radzi zdobywając coraz to większe grono rozsądnych zwolenników. Korwina ugrupowania można traktować wyłącznie w formie rozrywkowej to nie jest poważny człowiek raczej komediant prawdopodobnie związany z WSI.
anonim2015.01.22 18:48
majesti... "komediantem" jest niestety Prezes - co to pasuje do niego wiersz: Lecz któryż z bogów siłę w nim osłabił? Cóż stąd, że bije? nikogo nie zabił, Sry, ale markowanie walki o Polskę przy jednoczesnym wyniszczaniu wszystkiego dookoła jest nie do wybaczenia!
anonim2015.01.22 22:51
Oj tam, oj tam i tak wszyscy wiedza, że to partia ruska, choć polskojęzyczna to z pewnością antypolska, to kolejna odmianę pokrewna palikmiotom i tyle...
anonim2015.01.22 22:53
@temida Polak ma do orła prawo, ale jeśli chodzi o niektórych osobników z obywatelstwem polskim to już może być mocno dyskusyjne...
anonim2015.01.22 22:56
taaa józef - jenzyka polsaka za trudno dla kacpaka, końcówków i gramtyków cza się nauczyć cooo? ha,ha,ha A było w swoim języku cyrylicą napisać i od razu by przynajmniej nieco poprawniej było..
anonim2015.01.23 7:04
Czyż nie miał racji śp. dr Kardaszewski pisząc manifest pt. "Szczuć psami korwinowskie bydlę" ?
anonim2015.01.23 10:37
Komediant z ugrupowania, co to dziedzicząc tradycję solidaruchów prawo i sprawiedliwość "rozumie" jako okopywanie w przywilejach jednych na koszt innych. To moje piniądze mówią. A korona w godle demo-socjalistycznego państwa tego wrażliwca nie drażni? Na was nie potrzeba WSI, Jarosław jakby nawet zdobył władzę, wnet ją odda w ramach swej dalekosiężnej, genialnej strategii.
anonim2015.01.23 12:18
@Zerro Absolutnie tak. Dodam jeszcze, ma być zakończona krzyżem. Dlaczego Rosja, GB, Szwecja i inne taką mają?
anonim2015.01.23 13:03
a mnie oburza czlon: sprawiedliwość w nazwię PIS-u, ponieważ partia głosi sprawiedliwość społeczną a nie sprawiedliwość. nazwa wprowadza w błąd, kłamię i umniejsza znaczenie prawdziwej sprawiedliwości.
anonim2015.01.23 21:05
to nie jest spojnik ale litera. Na tej samej zassdzie PiS nie powinien uzywac orla...