04.08.21, 16:44fot. yt/onet news

Gowin: odwołanie Korneckiej narusza umowę koalicyjną. Przyspieszone wybory coraz bardziej realne?

Decyzją Mateusza Morawieckiego Anna Kornecka z Porozumienia została odwołana z funkcji wiceministra rozwoju. Zdaniem szefa Porozumienia Jarosława Gowina stanowi to naruszenie umowy koalicyjnej.

O takiejd decyzji Morawieckiego poinformował rzecznik rządu Piotr Muller. Oficjalne powody to niskie tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu.

"Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego" - napisał na Twitterze.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że powodem odwołania Korneckiej są jej niedawne słowa krytyki pod adresem rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

- Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, "tylko dla określonej grupy przedsiębiorców". Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody - parę dni temu powiedziała Kornecka na antenie TVN24.

Do swojej dymisji odniosła się już także sama Kornecka, wskazując, że nie załuje swoich słów na temat Polskiego Ładu.

Do sprawy odniósł się także szef Porozumienia Jarosław Gowin.

- Za wypowiadanie się w obronie milionów ciężko pracujących Polaków Kornecka zapłaciła cenę, jaką jest dymisja. Stanowisko, które prezentowała w ostatnich tygodniach, jest w pełni zbieżne ze stanowiskiem Porozumienia - powiedział Gowin.

Dodał także, że decyzja o odwołaniu Korneckiej nie była z nim konsultowana i stanowi naruszenie umowy koalicyjnej.

Gowin  zapowiedział także, że w sobotę zapadnie decyzja o tym, "czy i na jakich warunkach jesteśmy gotowi kontynuować współpracę w ramach koalicji".

- Jesteśmy wypychani, ale nie będziemy podejmować decyzji pod wpływem tego, że ktoś został powołany na stanowisko albo został zdymisjonowany - ocenił.

jkg/tvn24

Komentarze

ty2021.08.5 16:46
Gowin już sobie stworzyłeś swoim masońskim działaniem wizerunek szczepionkowego terrorysty, zdrajcy narodu polskiego i podłego sługusa genderowej mafii. Nikt już tobie nigdy nie zaufa, ani wyborcy, ani nawet twoi współpracownicy.
Prawda2021.08.5 10:38
Gowin to Tuska Kret do Niszczenia Polskiego Przemysłu ===dla dobra Niemiec ====
sdfgffg2021.08.5 9:38
no i niby "głupi Kaczyński" rozszyfrował zdrajcę Gówniaka pachołka Tusiaka. Brawo PIS, brawo PRAWDZIWA POLSKA
tak to wygląda2021.08.5 9:35
Nie rozumiem, dlaczego prace nad tymi domkami 70m2 - bez pozwolenia powierzono tej głupiutkiej Kordeckiej, która zajmowała się wszystkim tylko nie tym co do niej należało. Premier nie wyjaśnił dlaczego tak istotna dla społeczeństwa sprawa mieszkaniowa, została powierzona tak rozbrykanemu w podkopywaniu inicjatyw rządowych "Porozumieniu". Znowuż poczekamy, a miało być już. Gowin się zbulwersował, bo myślał, że będzie tymi domkami grał do jesieni. Następnie Tusk zacznie sączyć jad na PiS, że domki jeszcze nie załatwione i co oni tam tak długo robią z tą ustawą - co jest typowe dla pisiorów, a Gowin w zachwycie, że psuje prace rządu PiS.
sdff2021.08.5 9:34
Gnac Gównina, dziad robi wszystko by rozwalić Polskę,. udawal anioła, myslał, że pozna tajniki rządu i je sprzeda fałszywiec obcym, atu figa, nikt dziadowi nie zaufał od poczatku i nie dopuscił do on formacji i dziadyga nie może znieść porażki, że nie zabłysnął w polityce. zdrajców gnac az do Moskwy
Osa2021.08.5 8:24
Pan Gowin i Jego ugrupowanie popiera w kwestii podatków, bogatych, ponieważ ONI dają większe a nawet znacznie większe łapówki a średni i biedni nie mają na łapówki. Potwierdził to pan Banaś, że dostał duży majątek od Kolegi, b. śmieszne.
Alojzy Cedzidło2021.08.5 6:21
" ......Narusza umowę koalicyjną ........" twierdzi pan Gowin. Po odczytaniu tego zdania całkowicie straciłem orientację . Co to oznacza termin KOALICJA ? Pal licho ze mną , ale ,że wicepremier Gowin ma braki w zrozumieniu tego słowa ? Ba ,gdyby tylko ... Ale w tym smaku na władzę nie bierze pod uwagę ,że po ewentualnym wykonaniu przez niego zadań zleconych przez starych zwierzchników, czyli obaleniu PiS , nie ma z swoim " smakiem" najmniejszych szans na współrządzenie z Tuskiem . W najlepszym razie , powtórzę , w NAJLEPSZYM RAZIE , może zostać pomocnikiem Grasia . Dziwię się tylko tej Jego gwardii . Oni tego nie widzą ?
Anonim2021.08.5 5:41
Petycja do Rządu i Władz RP - Przyszłość ........................... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/162989,petycja-do-rzadu-i-wladz-rp-przyszlosc
Jacuś2021.08.5 5:05
Do widzenia panie Gowin, miarka się przebrała.
PRAWDA2021.08.4 23:56
Gowin to Szpicel Tuska czyli Niemiecki ==
aaaaaaaa2021.08.4 22:26
Ponoć Pan Gowin to z wykształcenia filozof --- taki chłopski. Dlatego tak dobrze dogaduje się z PSL. No i niech tam idzie.
Mała162021.08.4 21:43
Gowinku. Wystartuj samodzielnie. Zobaczymy co ugrasz :))
Spadaj,2021.08.4 20:48
nieudaczniku.
dddd2021.08.5 9:36
oszust i zdrajca, chciało się mu gwiazdorzyć..a tu masz, nikt dziada nie uznaje nawet za przeciętnego. razem z synalkiem niech lata po ulicach z kolorowa flagą
Anonim2021.08.4 20:42
Teraz jak gówniarze dostali podwyżki to się nie zgodzą na rozwiązanie Sejmu:) Po co pisowska banda przez lata tańcowała na grobach ofiar wycieczki pod Smoleńskiem? No przecież dla zarobku! A teraz podwyżki! Nie tylko rodzina pasożytująca na spółkach skarbu państwa ale i oni sami dostaną nieco więcej. Po co nowe wybory? Dobrze jest. Golimy polaczków.
Skrzypek na dachu2021.08.4 20:40
PiS to glupki . Pan Jaroslaw Kaczynski to msciwy i nie lubi kiedy ktos kpiny robi z klamstwa PiSowskiego .
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.4 20:52
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.No i zaczęło się. SASZA ( Саша и его команда ), przeważnie pod NICKIEM) „Аноним" (ANONIM), ale i też innymi, na polecenie swojego NACZALNIKA z CCCP bardzo aktywny. Jak to ktoś powiedział " czytam o mrówkach i zaraz mnie skóra swędzi, czytam „Анонимa" (ANONIMA), lub innego "pisarza" od razu śmierdzą mi ICH ONUCKI z WALONKÓW.
Aldona2021.08.5 3:19
Piękny popis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.4 20:40
Moja mama powiedziała by, "POCAŁUJTA" w DOPE WÓJTA" Gowinie.
Wasz moher z Krakowa2021.08.4 20:34
Pogonić gowina !
Zygfryd2021.08.4 20:32
Chodzi i szczeka na własny rząd po innych telewizjach ! cynizm do potęgi wywalic na zbity pysk gnoja.
Skrzypek na dachu2021.08.4 20:22
Brawo Pani Anna Kornecka . Pan Jaroslaw Kaczynski dobrze wie ze prawie polowe tych co glosowalo na PiS to dawny ciemny naiwny elektorat samoobrony .
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.4 20:42
Muzykantowi na dachu i WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Aldona2021.08.5 3:20
Piękny popis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
kefas2021.08.4 20:22
i to jest początek końca pisowieckiego (nie)rządu. ******.*** !
Skrzypek na dachu2021.08.4 20:36
PiS szykuje wprowadzenie zarzadzen NWO , zadluza Polske w 2020 na 400tys milionow zlotych , Minister Niedzielski i Pan Cessak oddaja Polskie dzieci od niemowlat do 18 latkow na eksperymenta medyczne firmow farmakologicznych , oddaje lasy nieruchomosci zloto walute i gotowke miedzynarodowym banksterom bezboznym globalistom rozszczeniowcom , wprowadza nastepny Lockdown w Piatek 13ego Sierpnia ktory bedzie trwalo 15 lat , a Pan Gowin bredzi ze to cos tam czy tu wbrew umowy nie uzgodnione . Dosc tego klamstwa bo nikt juz nie chce aby PiS kogokolwiek ratowal przed katarem , uszczesliwial Argentynskim systemem gospodarczym albo chronil od nastepnej sezonowej grypy .
Po 11 ...2021.08.4 20:18
Nie Kornecka, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie, pisożera.
Skrzypek na dachu2021.08.4 20:09
PiS to smieszne glupki . Mieszkania bez wkladu wlasnego to chyba czysty gospodarczy debilizm , jakis ponury zart , albo tez kpina z podatnika i najbardziej naiwnego czesci elektoratu dawnej samoobrony .
Tylko PO prawdziwie polskie2021.08.4 20:54
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Aldona2021.08.5 3:22
Piękny popis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Toni2021.08.4 19:42
Gowin już dawno powinien być wywalony z rządu to człowiek nieudacznik, który wyszedł z PO, ale PO z niego nie wyszło i tak jak peowcy nic nie potrafi. W kazdym resorcie w jakim sprawował prace pozostawił tylko wielki bałagan. Paskudny charakter tego zarozumialca , który nic nie potrafi wkurza tylko Polaków.
Ksiądz Bartold2021.08.4 20:25
Czyli twierdzisz, że czas obalić rząd i rozpisać nowe wybory?
Templar2021.08.4 19:14
Jak ktoś chodzi do TVN to znaczy, że chce kontynuować rozróbę w Zjednoczonej Prawicy. Z 1% poparciem u wyborców chcieć rządzić to gruba przesada. To pachnie pracą dla Tuska.
Rumcajs2021.08.4 19:09
Już niedługo suweren wywiezie PiC na taczkach. Będzie jedynie problem z wywiezieniem prezesa. Na działach z zabawkami dziecięcymi brakuje taczek ogrodowych dla dzieci. Niestety pandemia.
Japa2021.08.4 20:16
No , przynajmniej " RUMCAJS " pisze wprost o co chodzi Gowinowi . Ja zaś twierdzę , że tylko idiota wierzy w to ,że Tusk mu to wynagrodzi .
matis892021.08.4 19:04
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.4 18:57
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . . My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . .
matis892021.08.4 19:04
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.4 18:18
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Gowin chce być plemielem2021.08.4 18:17
jak Jasio Rokita
anatol2021.08.4 18:13
Czy Gowin pojedzie wypłakać się do Tuska?
kibic2021.08.4 18:42
Podobno już był i Tusk mu powiedział, że jeden zdrajca wystarczy !!!
Anonim2021.08.4 18:04
Gowin i jego partia sa calkowicie wykluczeni w TVP. Traktowani jak najgorsza opozycja. PIS mysli ze podcierajac dope konfederacji w przyszlosci utworzy rzad. Jesli nawet to na ile ? Pol roku, rok? PISiory sa bankrutami jak PRL w 1988. Wiecej nie maja co liczyc na glosy centrum. Nie wypowiadam zyczen tylko oceniam sytuacje. Pierwsze pekniecia wladzy zaczely sie od idiotycznych obostrzen covidowych i wyborow kopertowych. Erozja zaczela sie przy 5 dla zwierzat, aborcji i kolejnych lockdownach. Teraz swoje robi inflacja i koryto plus. Przewinien jest o wiele wiecej. Zmiane rzadu ulatwi Duda. Wiele ludzi boi sie PO a osoba Dudy jako bezpiecznika sprawi ze strach bedzie mniejszy.
Ksiądz Bartold2021.08.4 20:26
Jedyne co może uratować tych ludzi to nowy stan wojenny i deportacje opozycji.
odwołanie te narusza umowę Gowin-Tusk2021.08.4 17:59
o V kolumnie
Anonim2021.08.4 17:58
Powinna dostać zakaz piastowania kierowniczych stanowisk w Urzędach Państwowych Polski !!!! Głupia ci...pa folksdojcz drzender !!!!
baba Waniusza2021.08.4 17:59
niech mondrzy się w domu
Anonim2021.08.4 18:08
folksdojczu zwracaj uwagę na ortografię i ne pisz z błędami !!!!!!
Wania Antonim dostaniesz Zeza2021.08.4 18:18
piszę tak jak Tusk mówi po szwabsku
Ksiądz Bartold2021.08.4 20:27
Ruski Braunie co ty wypisujesz?
Anonim2021.08.4 17:56
No cóż . Ja nie pójdę dopóki polityk nie przedstawi mi certyfikatu że jest Słowianinem . I to takiego wykonanego w zaufanym laboratorium . Tam też zrobią mu wymaz i będziemy mieć wiadomość o jego genetyce . Później zrobi się mu Narodowy Spis Powszechny i już będzie wiadomo jak go potraktować . Czy zasługuje czy nie ?
mistrz2021.08.4 17:55
Czyżby miejsce polityków Porozumienia mieli wkrótce zająć Głódz Rokoczy lub Nieszydło?
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:52
Ludzie nie dajcie sie nabrac , bo juz kazdy wie ze PiS oddaje Polskie dzieci od niemowlat do 18 latkow na eksperymenta medyczne firmom farmakologicznym . Zbrodniarze Niedzielski i Cessak do wiezienia .
AAAtomek2021.08.4 17:51
GOWIN to tytan intelektu oraz jedyny rozsądny na prawicy jeżeli zestawić z: Sasinem, Suskim, Foglem, Brudzińskim, Macierewiczem, Kamińskim, Szydło, Czarneckim, Legutko, Jakim, Ziobro, Dwoooooorczykiem, Błaszczakiem, Dudami, i wieloma innymi, których ze wstydu już nie przypomnę.
Anonim2021.08.4 18:00
Folksdojcz
AAAtomek2021.08.4 18:14
Miło mi folksdojczu, AAAtomek jestem.
Toni2021.08.4 19:48
Atomek gdzie zgubiłeś rozum, a może urodziłeś się z jego brakiem, bo takie głupoty piszesz, że dziecko z przedszkola jest mądrzejsze od ciebie.
Skrzypek na dachu2021.08.4 20:17
Brawo AAAtomek , 19.14 , rozsmieszasz .
AAAtomek2021.08.4 17:47
GO-WIN! GO-WIN! Konszachty z faszystami tak się niestety kończą?! Możecie już tylko odejść z ZP i popierać tylko rozsądne projekty.
Anonim2021.08.4 18:02
Gowin faszysta folksdojcz czysty aryjczy typ nordycki !!!!!!
Katol=patol.2021.08.4 17:41
Yebać Pis, Yebac Sasina, Yebać Lichocką.
Polacy2021.08.4 17:38
Wywalić tego gnoma Gowina
Hipokryzja frondy2021.08.4 17:38
Jak dobrze, że w rządzie w czasach pandemi jest zdrowo myślacy pan Gowin, w przeciwnym razie byłby koszmar! Ostoja racjonalizmu i empatii. Brawo Gowin! Go&Win!
Sasin2021.08.4 17:35
Oby lichocka dostała raka.
Suweren2021.08.4 17:47
Oby żyła w zdowiu. By siedzieć jak najdłużej!
Anonim2021.08.4 18:05
folksdojcze ile wam płacą wyciągacie chociaż 12 000 zł miesięcznie ????
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:28
Brawo Pani Anna Kornecka , bo kazdy kto prawde powie ze podatki sa za wysokie to sie dowie jaki msciwy jest Pan Jaroslaw Kaczynski .
Grzechy2021.08.4 17:20
1) Głupota 2) Pretensjonalność 3) Solipsyzm 4) Megalomania 5) Konformistyczna stadność 6) Ograniczenie 7) Niepamięć historii Ducha 8) Bezkompromisowa duma 9) Brak wrażliwości estetycznej
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:30
Pan Jaroslaw Kaczynski tez dobrze wie ze podatki sa za wysokie ale nie moze sie przyznac , dlatego tak sie msci .
Olin2021.08.4 17:18
odezwała się V kolumna
Assessor2021.08.4 17:18
***** gowina
Anonim2021.08.4 18:11
i PO KO abędzie spoko.
Bartkek2021.08.4 17:17
Każdy kto głosuje na pis jest dla mnie nikim.
Applebaum2021.08.4 17:19
twoja matka jest dla mnie nikim mimo, że mi ciągnie
Bartkek2021.08.4 17:23
Ty też jesteś dla mnie nikim pomimo tego że rucham twoje dzieci a twoja żona wylizuje mi po tym pałę.
Bartkek do klona2021.08.4 17:28
Doceniam wsparcie ale nie jest potrzebne, moja matka nikogo nie tyka odkąd umarł jej mąż, a ta nędzna imitacja człowieka podszywająca się pod żonę Ministra Sikorskiego pewnie ma iq 30 i głosuje na putina, znaczy się pis więc też mnie nie rusza.
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:48
Podszywacze wynurzaja sie i smaruja obrzydliwstwa wtedy kiedy ktos napisze prawde taka ktora im sie nie podoba . Pan Grzegorz Braun broni Polskie dzieci ktorych Niedzielski i Cessak wydali na eksperymenta medyczne firmom farmakologicznym , teraz kazdy juz wie ze PiS klamie .
Qantum2021.08.4 17:26
Już to wiemy a teraz umyj düpę i wypad do tęczowych kolegów na wp
Bartkek2021.08.4 17:32
akurat pudło bo jestem członkiem ONR
Qantum2021.08.4 17:40
ONR- Organizacja Narodów Rzeszy (faszystowskiej)
Polski Patriota Katolicki2021.08.4 17:16
Codziennie modle się aby w końcu skończyła się pisowiecka II komuno-faszystowska epopeja tow. kaczyńskiego i jego pociotków.
Mejer2021.08.4 17:29
...chyba masz problemy z modlitwą :D
pan bog2021.08.4 17:33
glupcow nie slucha
matis892021.08.4 17:16
Szatanistyczny, lewacki PIS chce dać nogę jak Szumowski i resztę zadań segregacji rasowej, szczepionkowej depopulacji, terroryzmu politycznego NWO i wdrażania komunizmu chce przekazać swoim lewackim przydu*asom z PISiorskiej Totalnie Udawanej Niby Opozycji.
Pis2021.08.4 17:18
Dziewięć satanistycznych grzechów: 1) Głupota 2) Pretensjonalność 3) Solipsyzm 4) Megalomania 5) Konformistyczna stadność 6) Ograniczenie 7) Niepamięć historii Ducha 8) Bezkompromisowa duma 9) Brak wrażliwości estetycznej
Lucifer2021.08.4 17:35
nie obrażaj satanistów
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:14
Platforma PSL i Lewica podnosili podatki a teraz PiS podnosi bo trzeba dawac gotowke i nieruchomosci bezboznym globalistom banksterom miedzynarodowym .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.4 17:11
Prawda i przyzwoitość w szeregach partii i rządu PiS jest surowo zabroniona! Oto prawdziwa gęba PiSdzielców: zakłamana, pełna nienawiści, skorumpowana i pazerna na kasę i przywileje!
YORK2021.08.4 17:10
Holecka z TVPiS sprzedała mi swój gips z nogi za 120 zł.
Kali2021.08.4 17:36
Nie żebym oceniał ale fu :D
­2021.08.4 17:09
Jarosława (K) słychać: Biada, biada, PiS-Prawica nam upada!
Anonim2021.08.4 17:38
donalda [t] slychac,biada,biada,wrocilem i sondaz sie nie poprawia
YORK2021.08.4 17:08
Gowin to czarny kon lewacko liberalny na niemieckich uslugach, pogonic dziadanawet za cene nowych wyborow,. Trzeba budowac panstwo na skale a nie na post bolszewickich pozostalosciach. Postawic sie twardo UE, robic swoje, by wzrastala pomyslnosc ojczyzny.
Hanys Górnośląski2021.08.4 17:11
Dlaczego ruskich trolów nie stać na klawiaturę PL?
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:37
Taki urok ma wolny rynek ze nie kazdemu sie oplaca taka inwestycja .
chyba przyśpieszone wypchanie2021.08.4 17:07
świętojebliwego Gowina
Krakus2021.08.4 17:03
Teraz już rozumiem, w kogo celuje Jarek Gowin i jego Porozumienie..."Polscy przedsiębiorcy wytwarzają ponad 1/3 PKB, są najważniejszym pracodawcą w kraju i inwestują więcej niż międzynarodowe korporacje. W Polsce jest 662 tys. przedsiębiorców, którzy prowadzą 884 tys. firm". A więc taki jest chytry plan JG. :D :D :D No cóż nie wyjdzie - związał się z PiSem, którego przedsiebiorcy nienawidzą, a wciąż darmozjadów, patologii i niedouczonych starców (najczęściej ze wsi) czyli "pińcetpusowców" jest więcej. I ten właśnie żelazny elektorat glosuje na PiS. Na szczęście PiS wkurzył młodych, tą 1/3 społeczeństwa, która na nikogo nie glosowała. I zagłosują. Na kogokolwiek, ale przeciwko PiS. I tego Jareczki Gowin i Kaczyński juz nie odwrócą. Czy w normalnych, czy w przyspieszonych wyborach. :D :D :D Zresztą już teraz widać, że PO + Polska 2050 maja miażdzącą przewage. To nie 2019 rok, gdzie na PiS głosowalo ponad 45 proc Polaków. :D :D :D
Skrzypek na dachu2021.08.4 17:21
PiS i PO to jedno zlo . Prawde wam powie tylko Konfederacja , ze teraz PiS niszczy gospodarke tak jak Po PSL czy Lewica kiedys niedawno .
EX2021.08.4 17:40
Głosowałem na Korwina od lat 90, odkąd zawarł sojusz z faszystami nawet nie odbieram od niego telefonów.
edek2021.08.4 17:02
Gowinowcy to nieodpowiedzialni ludzie. Nie widzą związku miedzy tym co wygadują a konsekwencjami tych słow. Głupków trzeba się pozbywać bo są niebezpieczni.
Balbina dla każdego z dużym kutasem2021.08.4 17:01
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 71 lat i zgrabne ciało, lubię koty, ostre orgie i rodeo, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: http://pis.org.pl/ Wyszukaj mnie po niku: "prezes" , napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut! mój rozpalony anus i mokre usta czekają na ciebie...
zgłoś się do Wani Antonima2021.08.4 17:08
on ma fiuta tak długiego, że sam z sobą odbywa stosunki analne
Leli2021.08.4 17:38
Aż mi tyłeczek zawibrował prezesie, jestem zwarty i gotowy :D
Darek2021.08.4 17:00
Idioci, nie wolno dopuścić do przyśpieszonych wyborów! Niech bolszewicki elektorat najpierw odczuje skutki dojnej zmiany i ruskiego ładu - należy się sutenerowi jak Kaczyńskiemu stryczek. Tylko jeśli PiS i przystawki dotrwają do końca kadencji uda się ich całkowicie wyeliminować z polskiej polityki i nie przekroczą progu wyborczego.
Anonim2021.08.4 17:02
Sorry ale ja po 6 latach jestem prawie bankrutem, niech to pisowkie uwno zniknie zanim będę musiał zwolnić ostatnich 72 pracowników.
Darek2021.08.4 19:05
Przenieś firmę za granicę jeśli to tylko możliwe. Ja tak zrobiłem i płacę o ponad 80% niższe podatki. Co najważniejsze podatki z moich firm nie idą na utrzymanie tego pasożyta PiS, bo w Polsce nie płacę ani ZUS, ani CIT, ani PIT, ani podatku bankowego, ani VAT (jako firma, bo jako konsument w Polsce płacę VAT, akcyzę, podatki od nieruchomości, deszczu, ekologiczny, cukrowy i masę innych).