31.08.13, 10:27Jarosław Gowin (fot. Piotr Drabik_Wikipedia)

"Gowin zostanie wyrzucony z Platformy. To jest w interesie partii"

"To on kreuje jakieś wydarzenia o większej bądź mniejszej randze (...) i zmusza przez to PO do reakcji" - uważa Andrzej Rychard, socjolog i profesor nauk humanistycznych. Jego zdaniem, największym problemem Platformy jest obecnie relacja z Gowinem, a nie jak poprzednio - relacja z PiS. Dlatego, jak ocenia Rychard, Gowin zostanie wyrzucony z Platformy Obywatelskiej. "To jest w interesie partii" - przekonuje.

Zdaniem socjologa, Gowinowi raczej nie uda się stworzyć własnej formacji politycznej, która byłaby w stanie samodzielnie funkcjonować i osiągać sukcesy.

Gowin zawiesił swoje członkostwo w PO po tym, jak Jacek Żalek został ukarany przez prezydium klubu za złamanie dyscypliny w głosowaniu nad zniesieniem progów ostrożnościowych. Zawieszono go w prawach członka klubu Platformy Obywatelskiej na trzy miesiące. Jarosław Gowin dostał natomiast 1 tys. zł kary. W geście solidarności z Żalkiem zawiesił członkowstwo w PO. 

MBW/Dziennik.pl/IAR

Komentarze

anonim2013.08.31 11:04
Światopogląd Pana Gowina jest taki sam jak bardzo wielu naszych rodaków, którzy mają świadomość tego co znaczy być Katolikiem. Wyzywanie jego (i ich) od "średniowiecznych pyszałków" świadczy o braku kultury pana @petrasCK a takze o Pana nietolerancyjności. A tolerancja dla ludzi o innym światopoglądzie niż ja sam wyznaję jest dorobkiem naszej cywilizacji. Odpowiednie przepisy naszego prawa tę tolerancję gwarantują.
anonim2013.08.31 11:12
@petrasCK Nb. Dla mnie bardziej obrażliwe było by "czerwony pyszałek" lub "oświecony pyszałek".... Nadawanie znaczenia pejoratywnego słowu średniowieczny świadczy o niewiedzy historycznej. Musi Pan wiedzieć, że w średniowieczu dokonał się wielki skok cywilizacyjny Europy i ludzi ja wtedy zamieszkujących.
anonim2013.08.31 12:01
Gowin przynajmniej jest w miarę wierny swoim zasadom. Tusk i większość POzotałych zmieniają je co chwilę. Przypomnieć wystarczy pierwszą kampanię Tuska gdy wziął ślub kościelny i na każdym kroku podkreślał że jest cheścijańskim demokratą. A dziś jak go można nazwać?
anonim2013.08.31 12:48
Ale także w interesie Gowina, chyba, że nie ma szacunku do siebie.
anonim2013.08.31 12:51
A tacy ludzie jak Ernest, petras CK i im podobni nie powinni być na tym forum, bo to totalniacy bąkający coś o średniowieczu, nie mając o tym zielonego pojęcia.
anonim2013.08.31 13:04
Ludzie z Opus Dei powinni być w rządzie.
anonim2013.08.31 13:47
Szacunek dla Jarosława Gowina!
anonim2013.08.31 14:42
@petrasUB Co tu robisz, sowiecki pomiocie
anonim2013.08.31 15:00
"Zdaniem socjologa, Gowinowi raczej nie uda się stworzyć własnej formacji politycznej, która byłaby w stanie samodzielnie funkcjonować i osiągać sukcesy." O Paliciocie z panem Grodzkim i panią Biedroń mówiono to samo. Ja rozumiem że elektoraty od centrum w prawo są bardziej zorganizowane i mniej tępe od elektoratu SLD co pokazały porażki różnych kanalii spod znaku PJN i tym podobnych. Ale wszystko jest możliwe i na pewno na razie ten dobrze odgrywany przez Gowina teatrzyk nie napawa optymizmem.
anonim2013.08.31 15:03
Jak już kiedyś wspomniałem - gdyby Gowin naprawdę działał wbrew woli i na szkodę polszewii i całego Salonu to skończyłby jak inni adwersarze Tuska w postaci Płażyńskiego czy Karpiniuka. A tak to jest tylko teatrzyk na który wielu dziwnym trafem się nabiera albo dobrze udaje.