Sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT najprawdopodobniej wezwie na przesłuchanie bliskiego współpracownika Donalda Tuska, Pawła Grasia. Poinformowała o tym "Gazeta Polska Codziennie". 

Ma to związek z nagraniem z restauracji "Sowa i Przyjaciele", ujawnione niedawno przez portal tvp.info. Jest to rozmowa Pawła Grasia z trzema innymi osobami związanymi z Platformą Obywatelską o działalności mafii VAT w naszym kraju.

"Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, tylko VAT"- mówił we wrześniu 2013 r. ówczesny rzecznik rządu Donalda Tuska. 

Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego na antenie Polskiego Radia 24 ocenił, że Gaś powinien teraz wyjaśnić swoją wypowiedź przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. 

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w latach 2007-2015 luka VAT wyniosła co najmniej 250 mld złotych. We wrześniu b.r. rozpoczęła swoją pracę sejmowa komisja śledcza, która będzie badać wyłudzenia VAT i to, jak reagowały na nie władze państwowe oraz odpowiednie służby. Przesłuchany został już m.in. szef resortu finansów w rządzie PO-PSL, Jan Vincent Rostowski.

yenn/Gazeta Polska Codziennie, Fronda.pl