06.03.19, 12:20Fot. via Wikipedia, CC 0

Groził prezydentom miast. Planował też zamach na Sejm!

28-letni mężczyzna z Krakowa, który usłyszał już zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych pod adresem prezydentów miast przyznał się też do planowania zamachu na Sejm – ustalili śledczy.

Informacja ta została potwierdzona przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, która bada sprawę. Obecnie mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące gróźb karalnych kierowanych pod adresem funkcjonariuszy publicznych w celu wymuszenia ich rezygnacji oraz przygotowywania się do usunięcia Sejmu jako konstytucyjnego organu państwa przez gromadzenie niebezpiecznych przedmiotów, które mogły mieć charakter militarny, a także oszustwo na szkodę osoby prywatnej na kwotę poniżej 6 tys. złotych.

Prok. Mirosława Kalinowska-Zajda z Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformowała, że z wyjaśnień Przemysława M. wynika, że to nie Sejm był dla niego celem samym w sobie i liczył się z możliwością pozbawienia go życia w trakcie takiej akcji. Nie potrafił jednak do końca wyjaśnić motywów, którymi się kierował.

W mieszkaniu zatrzymanego odkryto między innymi noże, atrapy broni czy pałkę teleskopową oraz maskę gazową. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu 8 lat więzienia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 13:22
Zawsze mnie bawią te odkrycia dokonane podczas przeszukania mieszkań złoczyńców: "między innymi noże, atrapy broni czy pałkę teleskopową oraz maskę gazową" Coś strasznego :))) Ale, ale tak się rozejrzałem dookoła i zamarłem z przerażenia. U mnie w domu też są noże, nawet kilka, jeden do chleba ma nawet takie straszne zęby, mam też pałkę (taki wałek do ciasta) i maskę (pamiątka z Wenecji) Boże, jak dobrze, że do mnie policja nie wparowała ... miałbym przechlapane ...