20.04.19, 18:45zdj. screen Youtube

Grzegorz Górny wyjaśnia, dlaczego podkreślamy symbolikę pożaru Notre-Dame

W programie "Salon Dziennikarski" red. Grzegorz Górny podjął temat pożaru katedry Notre-Dame i - przez jednych podkreślanej, przez innych wyśmiewanej - symboliki tego wydarzenia.

 

- Chciałbym zauważyć, że myślenie symboliczne jest tym, co różni człowieka od zwierząt, dlatego dopatrywanie się jakichś znaków, symboli, metafor, alegorii w spektakularnych wydarzeniach jest uprawnione, bo jest charakterystyczne dla ludzi wszystkich kultur, wszystkich kultur, także dla ludzi niewierzących - powiedział.


- I nic dziwnego, że ludzie wierzący dopatrują się w tym jakiegoś znaku, symbolu czy alegorii...- dodał.

 

 

 

yenn/tysol.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.21 19:31
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Louez-moi, Christ. - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. - Louez-moi, Christ. April 17, 2019 Just after midnight - Yes child, Notre Dame cathedral was set on fire. - Who did this Lord Jesus? - Representatives of Islam with the consent of the freemasons of white people. - Thank you, Jesus. Praise me, Christ. - Did Macron have his fingers in it? "Yes, as a freemason, an important freemason knew it. - Praise me, Christ.
mordechaj2019.04.21 11:58
Dlaczego nachalnie podkreślana jest "symbolika" pożaru Katedry Notre Dame ? Żeby zarabiać na tym pieniądze. Zarabiać pieniądze za pisanie takich bzdur, za zarabiać pieniądze z tacy, za sakramenty, za przyjście "po kolędzie". Po to opowiadane są banialuki.
do dumnego polaka pedała2019.04.20 21:39
Trzeba było nie być gejuchem jak chciał mieć dach nad głową to i tak jest humanitarne w porównaniu do islamu, który ((( lewaki ))) chcą sprowadzić do tego kraju. Przez debili jak ty pedały będą zrzucane z dachów jak w arabii saudyjskiej może w sumie nawet dobrze. Wypuścisz takiego homosia to całe życie będzie gwałcił dzieci i robił więcej gejów aż w końcu obudzicie się lewaki z ręką w nocniku, ale zabraknie wam wtedy białej rasy ale już za późno. ISIS to też lewacy ale i tak was zatłuką wszystkich bo lewactwo to choroba umysłowa jeszcze gorsza od pedalstwa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 19:54
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Piotr Nowak2019.04.20 20:08
No qwa debil. Co ty człowieku masz w głowie? Potrzebujesz to udowodnić? Czy co? Co ci jest?
pss2019.04.21 7:03
pederastow wrazliwych na cudza krzywde zabraklo.kazdy pederasta mysli tylkojak zapiac mikolaja.10800 i ani grosza wiecej od kilku dni.to ja sie pytam gdzie te dwa miliony polskich zboczencow ?