08.10.17, 15:00Zdj. Twitter/Agenzia ANSA

Gwałciciel z Rimini pobity przez współwięźniów

Współwięźniowie dwa tygodnie temu dokonali samosądu na jednym ze sprawców gwałtu na 26-letniej Polce na plaży w Rimini- podają lokalne media. Jeden z członków gangu imigrantów, 15-letni Marokańczyk został ciężko pobity w więzieniu dla nieletnich Pratello w Bolonii. 

Według lokalnych mediów, gwałciciel z Rimini oraz inny nieletni więzień odnieśli poważne obrażenia. W opinii śledczych współwięźniowie postanowili sami wymierzyć 15-latkowi karę za gwałt. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. 

Kilka dni temu ruszył proces Kongijczyka, Guerlina Butungu, który był jedynym pełnoletnim członkiem gangu imigrantów, który dokonał m.in. brutalnego gwałtu na młodej Polce na oczach jej męża, którego z kolei sprawcy brutalnie pobili. Butungu, który niedawno "wyraził skruchę" z powodu tej brutalnej napaści, ma szanse odsiedzieć nawet 20 lat. 

W bandzie było również troje nieletnich, wszyscy, podobnie jak Butungu, są synami imigrantów. Bracia Marokańczycy oraz Nigeryjczyk są w wieku 15-17 lat, wszyscy przebywają w bolońskim więzieniu dla nieletnich i będą sądzeni osobno. Każdemu z członków gangu postawiono zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej oraz wyrządzenia obrażeń ciała. 

yenn/PAP, fakt.pl, Fronda.pl