29.11.17, 16:25

'Gwałt, mobbing i molestowanie feministek... w ,,Wyborczej''. Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku z oskarżeniami skierowanymi przez kilka kobiet wobec szefa portalu Wyborcza.pl Michała Wybieralskiego oraz publicysty Krytyki Politycznej, Jakuba Dymka.

 

Na portalu ,,Codziennik Feministyczny'' osiem pań, kilka anonimowo, wysunęło zarzuty mobbingu, molestowania - a nawet gwałtu.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik poinformowała:

„W związku z informacjami, które pojawiły się w przestrzeni publicznej dotyczącymi oskarżenia przez grupę ośmiu kobiet o mobbing i molestowanie szefa portalu Wyborcza.pl oraz publicysty Krytyki Politycznej, prokuratura przeprowadziła z urzędu postępowania przygotowawcze”.

Prokuratura w Warszawie przeprowadzać będzie teraz wg słów rzeczniczki postępowanie „w kierunku przestępstw przeciwko wolności seksualnej”.

Autorki artykułu na ,,Codzienniku'' nie piszą, kto dokładnie dokonywał opisywanych przez nie czynów. W tekście czytamy jednak: ,,Po wieczorze spędzonym z czołowym lewicowym publicystą, mimo jego kiepskiego stylu podrywu i zachowania, nieopatrznie skończyliśmy u mnie w domu. Po zamknięciu drzwi jego ton zmienił się nie do poznania. Zaczął proponować mi związek, obiecując całkowitą zmianę swojego postępowania. Zgodziłam się, ale ponieważ byliśmy pijani i zmęczeni, poprosiłam, żebyśmy poczekali z seksem. Byłam podejrzliwa wobec jego deklaracji i nie miałam najmniejszej ochoty na seks''.
 
I dalej: ,,Na widok kobiet reaguje słowami „będzie ruchane”. Jeśli jednak “ruchane nie jest” – w towarzystwie krytykuje ich pracę i sugeruje brak talentu''.
 
,,Ważny redaktor na zwrócenie uwagi, że niektóre jego odzywki są seksistowskie, tłumaczy, że jest hedonistą. Albo powołując się na ,,politykę szczerości” lubi mówić nam, choć zupełnie nie mamy na to ochoty, że chciałby nam ,,wsadzić język w cipkę” lub byśmy ”chwyciły go za jajka”'' - dodają.
 
A to tylko kilka przypadków. Autorki opisują wiele więcej - uderzenia z wściekłości głową w nos, obmacywanie, wyzwiska, poniżanie. Całość można przeczytać na stronie http://codziennikfeministyczny.pl/papierowi-feminisci-nowe-twarze-polskiego-metoo/.

mod/pap, fronda.pl