30.12.21, 15:30fot. Global Panorama, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edytowane

Himalaje absurdu! Prezydent Chin wydaje książkę o… prawach człowieka

„Komunistyczna Partia Chin bardzo poważnie traktuje zwycięstwo w bitwie o redefinicję praw człowieka i demokracji. Nie jest jasne, jak bardzo poważnie traktują stawienie temu oporu zachodni liderzy polityczni, korporacyjni i akademiccy” – pisze John Hayward z „Breitbart” komentując najnowszą publikację Xi Jinpinga, przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej. Książka komunistycznego lidera, w której snuje rozważania na temat respektowania praw człowieka i ich ochrony, ma być opublikowana także w języku angielskim, rosyjskim, francuskim i japońskim.

Chiński reżymowy portal „China Daily” powitał publikację następująco: „Książka z fragmentami wykładów przewodniczącego Xi Jinpinga na temat szanowania i ochrony praw człowieka pokazuje, jak swoje skoncentrowane na ludziach podejście do praw człowieka Chiny prowadzą przy pomocy solidnych działań – powiedzieli urzędnicy i eksperci. Daje ona także wskazówki szerokiemu spektrum krajów rozwijających się, jak odnaleźć swoją własną drogą ku ochronie praw człowieka zgodnie ze swoimi krajowymi warunkami”.

Chodzi o książkę człowieka, który jest „największym gwałcicielem praw człowieka na świecie” – zauważa Hayward. Ten człowiek „wprowadził miliony osób z mniejszości etnicznych do obozów koncentracyjnych, ponownie wprowadził na masową skalę w świecie pracę niewolniczą i brutalnie stłumił wolność polityczną we wszystkich trzymanych twardą ręką posiadłościach Pekinu”.

Przywołani w artykule „China Daily” chwalący książkę „urzędnicy i eksperci” to po prostu komunistyczni aparatczycy i pracownicy organizacji finansowanych przez chińskich komunistów. „Prawa człowieka” natomiast okazują się być „subiektywnymi konceptami kulturowymi i narodowymi, a nie absolutnymi prawdami” – zauważa Hayward. Według zaś Komunistycznej Partii Chin „demokracja” oznacza po prostu „oświecony despotyzm”.

Opublikowana w grudniu książka Xi Jinpinga Wykłady o respektowaniu i ochronie praw człowieka zawiera, jak podaje „China Daily” „335 wykładów pochodzących z ponad 160 sprawozdań, mów, listów z gratulacjami i nauk” przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej.

 

jjf/breitbart.com, nysun.com, chindaily.com.cn

Komentarze

Dam2021.12.31 7:52
Skoro PIS mówi o "ratowaniu gospodarki" to Chiny mogą mówić o "prawach człowieka".
III Tajemnica Fatimska2021.12.30 23:28
Rosja i Chiny to obszary gdzie prawa człowieka nie istnieją . I dlatego te dwie antyludzkie "cywilizacje" będą musiały ze sobą się zetrzeć .
matis892021.12.30 21:21
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Jan2021.12.30 19:24
Czym się różnią prawa człowieka od chińskich praw człowiek? Tym czym krzesło od krzesła elektrycznego.
Wasze córki na odstrzał2021.12.30 19:19
A ktoś kto pokazuje ci ładną kobietę - karze ci być dla niej niewolnikiem - pracować, zabiegać o nią, starać się i poświęcać, Jego sekta mówi ci o wychowaniu i czystości, a później kiedy się poświęcisz dla niej i jej naturalnej obojętności - ona odchodzi bo ma wolną wolę - a ty nie możesz nic z tym zrobić bo cię jego wspólnota ukarze . - Taki ktoś ma wy śmieci większy monopol na pisanie takich poradników?
Jezus2021.12.30 18:37
Himalaje absurdu identyczne jak w każdą niedzielę chłop opowiadający z ambony o zyciu w celibacie, skromności tym samym wykorzystując dzieci, wiernych, kupując niepotrzebne rzeczy. Same kłamstwa
OSTRE ZAORANIE2021.12.30 15:51
Himalaje absurdu to nic w porównaniu z OSTRĄ ORKĄ, TOTALNĄ ORKĄ, MEGA ZAORANIEM CZY TOTALNYM SZOKIEM
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.30 15:49
Himalaje absurdu to nazwa partii żoliborskiego uiszczanego brudasa!
Tego w GW nie znajdziesz.2021.12.30 15:48
Niezależność mediów w USA. Amazon pod presją Chin WYELIMINOWAŁ krytyczne wpisy na temat książki, jaką sprzedaje autorstwa I-go Sekretarza i dożywotniego prezydenta Xi Jinping.
x2021.12.30 15:46
To jakby Kaczyński wydał książkę o przestrzeganiu prawa albo o sprawiedliwości?