11.09.20, 11:00Fot. via Pixabay

Hiszpania: Kobiety rezygnują z aborcji. Wystarczy pomoc

89% kobiet, które zgłosiły się do hiszpańskiej Fundacji Redmadre (Siećmatka) z prośbą o pomoc, zrezygnowało z planowanej aborcji - wynika ze sprawozdania za 2019 rok. Fundacja nie tylko wspomaga kobiety w trudnej sytuacji, ale także wskazuje na brak odpowiedniego wsparcia ze strony państwa.

Ponad 30 tys. kobiet zwróciło się w 2019 r. z prośbą o pomoc do Fundacji Redmadre. Ponad połowa była w ciąży i chciała urodzić dziecko, ale znajdowała się w trudnej sytuacji materialnej. Blisko 3 tys. chciało dokonać aborcji. Jednak po otrzymaniu pomocy, 89% kobiet urodziło dziecko. Ponad 61% mogło liczyć na wsparcie ojca dziecka lub środowiska rodzinnego.

Każdego roku wzrasta liczba kobiet poniżej 30 roku życia, które proszą nas o pomoc. Są to kobiety bez studiów. Nie mają stałego partnera i pracy. Kobiety w ciąży czują się opuszczone przez administrację publiczną”, mówi Amaya Azcona, dyrektor Fundacji Redmadre.

Praca Fundacji nie byłaby możliwa bez „1, 5 tys. wolontariuszy. Są to pracownicy służby zdrowia, adwokaci, psycholodzy, nauczyciele i studenci”, podkreśla Amaya Azcona.

Fundacja Redmadre powstała w 2007 r. Po hasłem „nigdy nie będziesz sama” oferuje kobietom pomoc materialną jak m. in. mleko i pieluchy, poradę prawną i psychologiczną oraz wsparcie emocjonalne i pomoc w znalezieniu pracy.

Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania

vaticannews.va/pl

Komentarze

Pomóżmy tym młodym kobietom2020.09.21 14:10
Pomoc Państwa powinna być od momentu poczęcia dziecka. Przez te kilka miesięcy do czasu rozwiązania kobieta powinna podlegać pomocy finansowej np: 1000 zł., a także opieki wszelakiej:społecznej, medycznej, psychologicznej itd. Tak aby czuła się bezpiecznie, czuła wsparcie ze strony Państwa. To są tylko takie moje przemyślenia. Może inni mądrzejsi coś lepszego zaproponują. Może te młode przyszłe mamusie się wypowiedzą. I proszę mnie nie linczować za te słowa to w dobrej myśli. Tyle dobrych programów prorodzinnych powstało. Szkoda tych dzieci nienarodzonych i ich matek też.
Jan2020.09.11 13:28
Pieśń Konfederatów Barskich Juliusz Słowacki !!!!!!!!!!!!!!! Nigdy z królami nie będziem w aljansach, Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi; Bo u Chrystusa my na ordynansach — Słudzy Maryi!
Po 11 ...2020.09.11 12:08
Boże ... frrndzel wreszcie zrozumiał, że to nie zakazy, karanie lekarzy i kobiet to droga do ograniczenia aborcji tylko pomoc, wsparcie kobiet. Pytam zatem gdzie pomoc dla kobiet, taka realna, mieszkania, praca, zasiłek? Nie chodzi mi o "wsparcie" modlitewne, bo takie to tylko zabija nienarodzone dzieci.
Anonim2020.09.11 13:44
Boże, jaki Boże ? Nawróciłeś się?
Marika2020.09.11 11:59
Bogu niech będą dzięki. Serce rośnie, gdy się słyszy takie rzeczy. Jednak można, można wesprzeć matkę i uratować życie bezbronnego dziecka. A gdyby tak instytucje państwowe w każdym europejskim kraju chciały mówić głosem "Redmare" ... ? Szanujmy Stwórcę i Jego naukę, szanujmy życie, a życie stanie się lepsze i doświadczymy prawdziwego szczęścia.