07.11.14, 18:39Adam Hofman (fot.Wikipedia)

Hofman, Kamiński, Rogacki – zawieszeni w prawach członków PiS

Według Mariusza Błaszczaka „jest duże prawdopodobieństwo, że doszło do nadużycia”. Szef klubu PiS dodał, że kara zawieszenia jest najłagodniejszą, jaka mogła spotkać posłów.

Trzej politycy mieli wziąć udział w posiedzeniu komisji Rady Europy. Jednak według urzędnika tejże, w posiedzeniu uczestniczył tylko jeden.

Co więcej posłowie otrzymali zaliczkę na podróż samochodem, ale zdecydowali się polecieć tanimi liniami lotniczymi. A zaliczka wynosiła kilkanaście tysięcy złotych (sic!), choć bilety lotnicze linii Ryanair to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Kamiński stwierdził, że po powrocie napisał pismo do władz Sejmu informując, że zwróci do kasy pełną kwotę zaliczki. Poseł tłumaczył, że samochodem nie pojechano, to zajęłoby to zbyt wiele czasu.

 Doszła do tego awantura wywołana na pokładzie samolotu przez żony polityków: Kamińskiego oraz Hofmana.

„PiS zapewnia, że rozliczenie zaliczki posłów wraz z przekazaniem Kancelarii Sejmu kart pokładowych nastąpiło od razu po ich powrocie z Madrytu. "Jednocześnie informujemy, że małżonki posłów Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego towarzyszyły posłom prywatnie, i cały koszt, zarówno podróży, jak i ich pobytu, nie obciążył budżetu Kancelarii Sejmu. Pobyt posłów wraz z małżonkami poza dniami posiedzenia Komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był opłacany z pieniędzy prywatnych" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego klubu PiS.

Teraz trzech zawieszonych posłów czeka na dalsze decyzje. Szef klubu Mariusz Błaszczak wyjaśnia, że gdyby nie to, że Jarosław Kaczyński przebywa obecnie w podróży, decyzje byłby zapewne dalece ostrzejsze już teraz.

bjad/rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.11.7 18:44
Dlaczego fronda nie podkreśliła tego że co najmniej jeden z tej trójki jest rozwodnikiem? Piękne by to pasowało do teorii że rozwodnicy to oszuści i patola :)
anonim2014.11.7 19:04
Przecież Kamiński nie ma zony, bo się niedawno rozwiódł ! Chyba, ze to druga.
anonim2014.11.7 20:09
Trzy barany. Kopnąć w tyłek i przenieść do Platformy Obywatelskiej. Tam znajdą się wśród swoich.
anonim2014.11.7 20:21
Jedna rzecz mnie w tym NAPRAWDĘ przeraża. W samolotach Ryanaira nie można uraczyć się kropelką wódeczki kupionej w sklepie wolnocłowym (o to była „awantura „ na pokładzie), trzeba koniecznie kupić w samolocie po kurewskich cenach. No koniec świata panie Popiołek, koniec świata.
anonim2014.11.7 20:25
to mieli jak Kopaczowa przewracać się na dywanie, jeśli nawet odrobinę wypili to słusznie postąpili że nie uczestniczyli w obradach. O pijackich wybrykach lewicowców i liberałów non stop słychać kiedy próbują do samolotu wnieść alkohol lub na lotnisku wszczynają burdy wychwalając hitlera ale takie standardy wśród lewicowców i liberałów więc dziwne że ta sprawa ich tak POruszyła:)
anonim2014.11.7 20:28
Donald również ochoczo z kasy pobierała 6 milionów wylatał, to jest zupełnie normalne zachowanie zdaniem lewicowca i liberała ważne kilka tysięcy złotych :)
anonim2014.11.7 21:44
I po co ten A H się tak przechwalał? Prezes nie daruje.
anonim2014.11.7 21:53
GenesisX według kogo, a raczej czego pewnie z tvn takie wieści. Nie łudź się że taka niewielka sprawa przesądziła o przegranej tym bardziej że Polacy wiedzą co wywijał Sikorski, Protasiewicz, tusk z amber gold, nagrania gdzie przyznają Tuskowe matoly że państwo istnieje tylko teoretycznie to są afery zasługując na ewidentne wywalenie tej szkodliwej ekipy !
anonim2014.11.7 21:56
Hoffmana będzie w PiS ciężko zastąpić, bo jednak był to człowiek od czarnej roboty, taki fighter. Za to Kamińskiego nie szkoda, bo to cwaniaczek, karierowicz i na dodatek zostawił żonę.
anonim2014.11.7 23:18
Anna Maria - na pokład samolotu możesz wnieść wszystko co kupisz w strefie bezcłowej, w tym alkohol. W samolocie obowiązuje zakaz spożywania własnego alkoholu, a nie posiadania.
anonim2014.11.8 9:32
DO Szarlej, Anna Maria MOJA DOBRA RADA Można kupić jedna buteleczkę u stewardess, a potem dyskretnie (np. w ubikacji) raz po raz, ją uzupełniać własnym trunkiem z bagażu podręcznego. W ten sposób w małej grupce przyjaciół wychylimy nawet parę literków w czasie lotu i jakie humory będą nam dopisywać.
anonim2014.11.8 10:25
poeta z Częstochowy a co powiesz o twoim kumplu Protasiewiczu, to że ich PiS wywala to dobrze, gdyby tak działało PO to pewnie już by tylko został sam Niesiołowski a wtórowali by mu marek22 i poeta (tylko głowa nie ta ha ha ha)
anonim2014.11.8 11:10
Co za bezmyślność,bufonada i darmozjadztwo.Wstyd po prostu.
anonim2014.11.8 12:03
@CzęstochowskiPoeta Dokładnie, nigdy nie rozumiem tych ludzi, którzy podczas kilkugodzinnego lotu muszą się upić.
anonim2014.11.8 16:25
Jedynym usprawiedliwieniem dla Hofmana byłoby uregulowanie finansowe przed ujawnieniem tego występku.
anonim2014.11.8 16:28
wreszcie Adaś zawieszony to zbok i ciulas
anonim2014.11.8 17:13
DO: CENTER Ty nie rozumiesz ludzi, którzy lubią sobie golnąć w samolocie, a ja znam takich co w czasie lotu idą do ubikacji (pamiętasz jak tam ciasno) aby strzelić podniebny numerek.