22.03.18, 11:05Screenshot Youtube - Magazyn śledczy Anity Gargas

Holenderski sen, który dla wielu zmienił się w koszmar. ''Magazyn śledczy Anity Gargas''

Wielogodzinna praca w niebezpiecznych i niezdrowych warunkach, mobbing, brak opieki lekarskiej, zakwaterowanie w kontenerach, pozbawianie dokumentów tożsamości. Zamiast wysokich zarobków i godnego życia – praca za pół darmo.

Źle traktowani pracownicy milczą, bo boją się, że stracą zatrudnienie i będą musieli ponieść kary finansowe. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” sprawdzają, w jaki sposób zagraniczne biura pośrednictwa pracy werbują i wykorzystują zatrudnionych Polaków. Czy polscy koordynatorzy pracujący dla zagranicznych agencji oszukują rodaków? Jak często zdarza się, że zapisy umów podpisywanych w języku holenderskim różnią się od ustaleń poczynionych przed wyjazdem? Czy agencje pośrednictwa pracy organizują w Holandii niewolnicze obozy pracy dla rodaków? Dlaczego Polska placówka dyplomatyczna w Hadze nie reagowała na liczne zgłoszenia, a rzecznik Praw Obywatelskich twierdzi, że nie wie nic o sytuacji Polaków pracujących za granicą?

O holenderskim śnie, który dla wielu zmienił się w koszmar, w najbliższym „Magazynie śledczym” w czwartek o 22:20 w TVP 1.

dam/informacja prasowa