15.10.20, 10:40Fot. via Pixabay

Homoheretyckie credo na Mszy św. w Wielkiej Brytanii

W katolickim kościele św. Mikołaja z Tolentino w diecezji Clifton w Wielkiej Brytanii doszło do skandalu: wygłoszenia creda sprzecznego z nauką Kościoła, co jednocześnie jest naruszeniem przepisów dotyczących Mszy Świętej. Do wydarzenia doszło w czasie Mszy za grupę LGBT. Takie Msze są sprawowane w tym kościele co trzecią niedzielę od marca 2019 r. Z powodu epidemii koronawirusa Msza była jednocześnie transmitowana na żywo przez Internet.

Według parafialnej strony internetowej Msze odprawiane za „osoby LGBT+” mają być zgodne z pragnieniem, które wyraził bp Declan Lang. Ich celem zatem jest to, by „nie izolować, ale zapewnić ciepłe przyjęcie tej wspólnocie i zintegrować ją z Kościołem”.

W czasie Mszy św. z 20 IX, której nagranie teraz stało się głośne, ks. Richard McKay wygłosił formułę wyznania wiary, której słowa są sprzeczne z oficjalną nauką Kościoła katolickiego i obowiązującym Credem. Wygląda na to, że została ona stworzona specjalnie dla „Mszy LGBT”. Mowa jest w niej m.in. o „bogatej różnorodności całego stworzenia” oraz „różnych tożsamościach wszystkich osób ludzkich”. Możemy też usłyszeć w niej, że Chrystus „słucha wołań każdego ludzkiego serca o akceptację i miłość”. A także dowiedzieć się o „różnych drogach do świętości, do których powołuje każdego z nas Duch Święty”.

W czasie tego „wyznania wiary” odmawiający je „zobowiązują się” także do „budowania Kościoła, by był jeden, święty, powszechny i apostolski”. A to z kolei, jak podkreśla Michael Haynes z „Life Site News”, jest sprzeczne z doktryną Kościoła mówiącą, że Kościół posiada te cechy nie poprzez działania budujących go ludzi, ale przez Chrystusa.

Jak pisze Haynes, mówi się w tej formule także o „akceptacji ideologii LGBT w Kościele”, który opisany jest w niej jako „powszechna wspólnota przyjmowania wszystkich ludzi o każdym typie różnorodności (...), prawdziwie powszechna wspólnota, w której cała ludzkość wie, że może rozkwitać w swojej wyjątkowości i różnorodności”.

Ponadto czytamy w tym „credo”: „Wierzymy, że Bóg stworzył każdego z nas, bez wyjątku, na obraz i podobieństwo Boga. Zatem musimy zobowiązać się do uznania, że wszyscy dzielimy najgłębszą tożsamość jako dzieci Boga. Radujemy się z wdzięcznością bogatą różnorodnością całego stworzenia i różnorodnymi tożsamościami wszystkich osób ludzkich”.

Oczywiście nie ma w tak skonstruowanym „wyznaniu wiary” nic o życiu w czystości, do której wzywa osoby homoseksualne Kościół, ani o tym, że „akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane”. Także sam ks. McKay wygłosił wcześniej kazanie, w którym przeczy nauce Kościoła i stwierdza, że „nieakceptacja naszej wspólnoty LGBT” jest „jeszcze bardziej skandaliczna, gdy pochodzi od Kościoła”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

linus2020.11.4 14:03
Jakież to piękne, idealistyczne i głęboko szatańskie..
Polak2020.11.4 11:57
Ano takie są te "lokalne uzupełnienia"... także w Polsce, gdzie do Litanii Loretańskiej dodano sobie "Królowo Polski", odmawiane przez ok. 300 lat bez aprobaty Watykanu.
Jan Radziszewski2020.10.16 23:58
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Anna2020.10.16 7:28
A Dekalog jest taki czytelny...i prosty...
Kasikas2020.10.16 17:47
Dekalog jest bardzo czytelny i jasny i prosty,,,,dla wszystkich,,,,
Anna2020.10.16 7:05
Słowa św Jana PawłaII ,, Dramatem współczesnego człowieka jest odrzucenie istnienia szatana we współczesnym świecie,, Ba...nawet wyśmiewanie się z tego, że ciemnogród, że głupi katole....No a temu w to graj....Pełen pychy człowieczek nawet nie wie, że tonie...Szatan doskonale odnajduje się nawet w kościele i gubi każdego wyzwolonego i jakże nowoczesnego człowieka...
kasikas2020.10.16 17:50
Anna ,,,nie wyrywaj z kontekstu i nie dokonuj nadinterpretacji,,,,idzie tu w tym zdaniu,,,że większość ludzi nie chce wierzyć w to że szatan istnieje i uznaje że to bujdy,,,a to prawda jest! a zło nie chce się ujawniać,,,bo lepiej mu działać z ukrycia i zamydla obraz ludziom ,że go nie ma ....
Piotr2020.10.15 23:26
"Biada ziemi i morzu - bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu." (Ap 12, 12)
violencja2020.10.15 21:37
W oku błyszczy łza.To czas niesienia Krzyża i Golgoty dla Kościoła, ale Kościół zmartwychwstanie i zostanie odnowiony.Dla katolików to niezwykle bolesny czas.To czasy ostateczne.Myśli , które Wam przekazałam są oparte na przekazie ks.Dominika Chmielewskiego-PRZEŚWIETLENIE SUMIEŃ...żródło youtube.Jednocześnie proszę Osoby o odmiennych poglądach , mocne osobowości, wyraziste o nie odnoszenie się do moich słów, proszę o cichą , indywidualną krytykę i o kulturę.Jest kilka Osób z pośród Was , których cenię, ale nie do przyjęcia jest wulgaryzm oraz agresja słowna, bądżmy rozmówcami na poziomie.
Henry2020.10.15 20:57
Dlaczego Papież Franciszek nie ekskomunikuje tego biskupa. Może on stworzyć swój prywatny kościół i modlić się jak chce i do kogo chce oraz skupić w nim wszystkich zboków. Prawdziwy Katolik homoseksualista nigdy nie sprofanuje mszy św. oraz modlitw i nie będzie dążył do obalenia doktryny KK głoszonej od wieków. To Bóg osobiście powołał ten Kościół i tylko on zgodnie z ewangeliami jest jego Królem. Wara ludziom od niego a szczególnie tęczowym rewolucjonistom.
Anonim2020.10.15 13:42
Zawsze będą tacy którzy przygarną mniejszości, niechcianych i pogardzanych oraz tacy którzy będą chcieli ich eksterminować. Wy już wybraliście stronę, ale nigdy nie jest za późno żeby otworzyć swoje serce na drugiego człowieka.
Magda2020.10.15 14:41
Otwórz serce na człowieka i pomóż mu. Nie przygarniaj problemu. Poprawność polityczna polega na akceptacji zboczenia, a nie zajmuje się człowiekiem.
Anonim2020.10.15 16:33
Nazywasz orientację seksualną, inną niż Twoja, zboczeniem. Ja nazywam Twoją religię wymysłem. Co nie znaczy, że katolików i homoseksualistów należy leczyć na głowę. Jednych za to że wierzą... no w to co sobie tam wierzycie, a drugich za to że kochają osoby tej samej płci.
Anonim2020.10.15 17:36
Nie odnotowano "kochania" osób "samej płci". To są brednie. Poza tym - zboczenia należy powstrzymywać i leczyć, dowolnych wiar, wymysłów i przekonań - nie należy. Leczy się choroby i zwyrodnienia, a nie poglądy. Homoseksualizm nie jest przekonaniem.
Luzak2020.10.15 21:00
Jest tylko nabytym w młodości zaburzeniem, które powstało w wyniku molestowania przez starszych kolegów.
XD2020.10.21 15:09
Jak to nie odnotowano? Czy Ty masz dostęp do internetu, książek, prasy albo biblioteki? Czy po prostu zamykasz oczy, zakrywasz uszy i śpiewasz "la, la, la" na wszystko co Ci się nie podoba? XD
Magda2020.10.15 17:43
Moja religia oparta jest na Dekalogu i tylko człowiek mało roztropny decyduje się na przyrównanie go do wymysłu. Piszesz ten komentarz 2020 lat po narodzeniu Chrystusa założyciela Kościoła Katolickiego. Trzeba być całkowitym ignorantem, żeby tego nie zauważyć. Chyba, że o tym nie wiesz...? Relacje heteroseksualne w związkach międzyludzkich są normą, a odstępstwo od normy jest zboczeniem. Myślę, że to jest jasne dla ciebie? Religia katolicka ogranicza ponadto relacje heteroseksualne do związków monogamicznych. Wnosi zatem dodatkowy porządek w interaktywną przestrzeń międzyludzką. Porównywanie nachalnej rozwiązłości w różnorodnych konfiguracjach wszelkiej maści zboczeń do systemu wiary opartego na najlepszym kodeksie moralnym jest z twojej strony głupim i bezmyślnym nadużyciem.
Anonim2020.10.22 13:57
A dekalog oparty jest na czym, moja droga? XD Piszesz o swojej religii jakby była jedynym systemem moralnym na świecie. Nie jest, a dowodem na to jest istnienie tysięcy innych religii które w gruncie rzeczy opierają się na tych samych podstawach: nie zabijaj, nie kradnij, nie oszukuj, bądź dobrym człowiekiem. Wybacz ale tych rzeczy nie wymyślił Jezus XD Jezus jest symbolem, autorytetem który ma nakłonić wiernych do trwania w tych wartościach. Cała zabawa polega na tym, żeby potrafić odróżnić uniwersalne wartości (takie jak "nie rób drugiemu co Tobie niemiłe") od wymysłów w stylu "nie jedz mięsa w piątki" i uprawiaj seksu przed ślubem. Oczywiście możesz to robić i nikt nie mówi, że to źle, ale nie wszyscy zgadzają się z tym, że seks przed ślubem jest zły, a mięsa należy odmawiać sobie tylko w piątki XD Bo niby dlaczego? Ty jako katoliczka bierzesz dekalog z całym inwentarzem, ja dekalog traktuję jak część etyki, która nie rozwijała się tylko od 2000 lat ale na długo przed powstaniem Twojej religii. Rozumiesz? :)
rebeliant2020.10.15 18:12
Ja tobie powiem tak: jakiejkolwiek choroby seksualnej człowiek by nie był, to celem i tak jest mężczyzna z należytym prąciem, który ma u swego boku zdrową kobietę krwi i kości. Nie tylko homoseksualiści są daleko od należytego seksu na miarę człowieka przez wielkie Cz. Coś powoduje, że ludzie mają poniszczoną seksualność, a pomyleńcy próbują wykorzystać to do dowalenia innym. I to dowalenie odbywa się na dwa sposoby: albo na wmawianiu ludziom, że tak jest dobrze, git idziesz w dobrą stronę albo właśnie, że musisz dostawać razy. Miejsce razów jest razem z innymi razami. Coś to powoduje, ale my to wyrwiemy i będzie jak trzeba.
Jan2020.10.16 7:14
Najbardziej irytujące jest to, że nikt w naszym kraju tych z LGBT ani nie odpycha, ani nie poniża ..Normalni homoseksualiści żyją sobie spokojnie wśród nas... Ci z LGBT są agresywni, niszczą obiekty sakralne ,obrażają i paradują ze sznurkami w tyłkach po naszych ulicach.. Banda idiotów, która chce narzucić spokojnym ludziom swoją neomarksistowską ideologię. A mądry człowiek, który temu się sprzeciwia jest strasznym wrogiem, homofobem itd.. Trzeba być głupcem, żeby tego nie rozumieć,...
kasikas2020.10.16 17:55
tak trzeba pomagać i przygarniać,,,ale to nie to samo co godzić się na wprowadzanie do szkół treści związanych z LGBT ,,,zgadzaniem się na wprowadzanie dzieciobójstwa lub eutanazji, czy rodzin typu Jacek plus Paweł i dziecko,,większość mówi NIE,,,,i to mniejszość powinna się przystosować, tym bardziej, że jej ideały są po prostu gorszące ,,niemoralne,,,odrażające
rebeliant2020.10.15 13:42
Chciałbym zwrócić uwagę, że: po nitce do kłębka, z dynamitem podobnie: podpala się lont,a wówczas iskra zmierza w stronę ładunku. Ja mam takie coraz większe podejrzenie, że ta cała ideologia LGBT wyrasta z tej samej instytucji, która zarządza świętością.
Jan2020.10.16 7:16
Co za bełkot...
np2020.10.15 13:41
Poprawnie politycznych idiotów nie brakuje. Niektórzy z nich hodują hydrę na własnym ciele.
kto dzieli ludzi? kk i lgbt2020.10.15 13:05
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 2020.10.14 21:07 najważniejsze że nie pyerdoliła nic że zwycięstwo to dzięki maryjce czy jej bękartowi jezuskowi! to tylko pokazuje gdzie młodzież ma boga i pedofilny kościół! Anonim 2020.10.14 23:27 mnie tez cieszy ze nie paraduje z teczą - symbolem hiva i pedofilii,,,slowem jest na razie ok dla kazdego
Anonim2020.10.15 13:07
wszyscy ludzie będą happy jeśli tylko nikt nie bedzie promował dewiacji ani obnosił się ze swoją religią
Wojtek Polak2020.10.15 13:02
do takich "kościołów" gdzie gloryfikuje się 7 grzechów głównych i upadek moralny katolikom chodzić nie wolno. bo tam już niema MSZY tylko ohyda spustoszenia. a do kapłanów którzy to popierają pamiętajcie komu więcej dano od tego będzie się więcej wymagać. módlmy się za hierarchów i kapłanów błądzących o nawrócenie i wiarę ale i za nas o wytrwanie w wierze.
Mac2020.10.15 14:05
A może to Ty się mylisz ? Nie lepiej w pokorze się modlić ? Skąd taka pewność i osądy kapłanów. Zastanów się czy masz prawo decydować o racji. Chyba, że słyszysz przekaz od Boga albo od Ducha Świętego. Na razie jednak traktuję Cię poważnie.
Wojtek Polak2020.10.15 14:22
ja mogę się mylić nie ja ustanowiłem 7 grzechów głównych. a co do gloryfikowania upadku moralnego czyli wszelkich zboczeń to Pan Bóg nazywa bezwstydem grzechem przeciwnym naturze... takich to będziecie wyrzucać ze wspólnot i nie odziedziczą nieba.
prawda boli2020.10.15 15:14
Modlitwa bez uczynków jest martwa a racje jak d..e każdy ma swoją Mac, chyba że słyszysz przekaz z dołów -na razie jednak traktuję Cię poważnie.
R2020.10.15 12:45
ok 50% hierarchii watykanskiej, polskiej i nnych krajów (90% Chile) to homoseksualiści którzy dla swoich zrobili sobie ten katolicki burdel i wygonili z niego Jezusa i kler hetero już dawno - dzięki pomocy służb - dlatego też katolicka religia jest fałszywa od wieków i od wieków jest władzy potrzebna do propagandy
gay2020.10.15 12:01
Powaliło ich i tyle
LL2020.10.15 11:29
Głowami księży piekło będzie wybrukowane,już brukują ,tam razem ze zwyrodnialcami i zboczeniami będą wielbić belzebuba
west2020.10.15 11:27
Biedny ksiądz mógłby mieć wiele racji mówiąc o różnorodnościach. Jednak zapomniał o jednym istotnym podziale. O podziale ludzi ze względu na grzech. Grzech, to jedno z najczęściej występujących w Biblii słów. I to w bardzo jednoznacznym znaczeniu.
Felek2020.10.15 11:18
Normalny kraj, gdzie kazdy czlowiek jest respektowany i w obliczu Boga równy. Tego nas nauczal Chrystus, nieprawdaz? "A zatem powiadam wam, milujcie sie bracia i siostry."
T.2020.10.15 11:27
Zapomniałeś tylko dodać że Chrystus potępiał grzechy człowieka, nigdy samego człowieka. A grzech sodomski zasługuje na szczególne potępienie.
Dlaczego, Tadku?2020.10.15 12:13
He?
Darek2020.10.15 13:58
A czemu niby grzech sodomski, którym jest na przykład katolicyzm zasługuje na jakieś szczególne potępienie? Czemu pedofilia jest według ciebie ok, ale już oddawanie czci obrazom jak to czynili Sodomici na takie szczególne potępienie już zasługuje? Ja rozumiem że zakaz tworzenia wizerunków jest w Dekalogu a pedofilia, lenistwo czy obżarstwo się tam nie znalazły, ale Jezus jakoś nie specjalnie sam przestrzegał tego Dekalogu, chociażby nie przestrzegając świętości soboty, a najważniejszym przekazaniem uznał przykazanie miłości, które ponad wszystkimi prawami postawił.
Anonim2020.10.15 15:43
W dekalogu nie ma "zakazu tworzenia wizerunków". To są heretyckie manipulacje dawno obalone.